IBC SOLAR umacnia swoją pozycję w branży OZE w Polsce

zk

13.10.2022 08:11 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE IBC SOLAR umacnia swoją pozycję w branży OZE w Polsce

Partnerzy portalu

IBC SOLAR umacnia swoją pozycję w branży OZE w Polsce  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

IBC SOLAR Energy, międzynarodowy oddział projektowy IBC SOLAR AG, sprzedał spółce Afcon Renewable Energy dwa projekty budowy parków słonecznych o łącznej mocy 120 megawatów. Projekty znajdują się na końcowym etapie developmentu i zlokalizowane są w zachodniej Polsce. 

Izraelska firma z branży energetycznej, Afcon Renewable Energy, spółka zależna Afcon Holdings, nabyła prawa do projektów dwóch farm fotowoltaicznych budowanych w Polsce. Firma doprowadzi inwestycje do etapu gotowości do budowy (RTB) poprzez umowy deweloperskie zawierane z lokalnymi przedsiębiorcami. 

- Podpisanie umowy z Afcon nakreśla początek naszej współpracy, która może zostać rozszerzona również na inne kraje – mówi Patrik Danz, Chief Sales Officer (CSO) IBC SOLAR AG i dodaje:  Współpraca ta wpisuje się w szersze działania, jakie nasz zespół projektowy prowadzi w Polsce. Aktualnie nasze portfolio w tym zakresie liczy ponad 600 MW mocy i jest nieustannie rozwijane.

Umowa z izraelską spółką umacnia plany ekspansji biznesowej IBC SOLAR w Polsce. Firma założyła niedawno nową filię w kraju i stopniowo rozszerza swoją lokalną działalność.

- Jako dostawca kompleksowych usług, jesteśmy doświadczonym partnerem w realizacji projektów z zakresu energii odnawialnej, począwszy od rozwoju i realizacji pod klucz, aż po eksploatację i ich utrzymanie. Mówimy tu nie tylko o sektorze parków słonecznych, ale także segmencie mieszkaniowym, w którym od kilku lat z powodzeniem działamy w Polsce, a także rozwiązaniach PV oraz magazynowania energii dla klientów komercyjnych i przemysłowych, na których obecnie, wraz z naszymi partnerami, mocno koncentrujemy swoje działania - wyjaśnia Wojciech Prokopowicz, Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska.

Branża OZE cieszy się w Polsce nieustającym zainteresowaniem. Krajowy rynek odnawialnej energii elektrycznej jest największym w Europie Wschodniej i jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Wpływ na to ma m.in. przyjęcie unijnych regulacji w zakresie dążenia do zmniejszenia śladu węglowego. Komisja Europejska zakłada, że do 2030 roku ponad 30% energii elektrycznej powinno być wytwarzane z odnawialnych źródeł. Dla Polski oznacza to wzrost wykorzystania OZE w miksie energetycznym o ponad 50% w ciągu mniej, niż dekady.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z IBC SOLAR. Dwa zakupione projekty są istotnym dodatkiem do naszego portfolio na całym świecie, a w szczególności w Polsce. Afcon kontynuuje inwestycje w unikalne projekty solarne na dużą skalę, a nabytek w Polsce pozycjonuje nas jako znaczącego gracza na rynku energii odnawialnej w Europie – podkreśla Israel Raif, prezes Afcon.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23100,00 $ tona 0,65% 1 gru
 Cynk 3056,00 $ tona 2,79% 1 gru
 Aluminium 2430,00 $ tona 1,84% 1 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.