Sealed Air, ExxonMobil i Ahold Delhaize w projekcie zaawansowanego recyclingu opakowań spożywczych

Strona główna Odpady, Recykling Sealed Air, ExxonMobil i Ahold Delhaize w projekcie zaawansowanego recyclingu opakowań spożywczych

Partnerzy portalu

Sealed Air, ExxonMobil i Ahold Delhaize w projekcie zaawansowanego recyclingu opakowań spożywczych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Towfiqu barbhuiya/Unsplash

Amerykańskie korporacje: Sealed Air, producent opakowań, paliwowy gigant ExxonMobil i właściciel supermarketów Ahold Delhaize ogłosiły ostatnio wspólną inicjatywę recyclingową. Projekt zakłada odzyskiwanie plastiku z opakowań spożywczych tak, by opakowania mogły posłużyć więcej niż jeden raz. Działania trzech firm mają ruszyć latem tego roku.

 

Wicedyrektor biznesu polietylenów w ExxonMobil, David Hergenrether, powiedział, że jego organizacja jest zachwycona perspektywą pracy z Sealed Air i Ahold Delhaize. „Ta relacja to przykład na współpracę wokół wartości potrzebnej do tego, by umożliwić bardziej cyrkularną ekonomię. Jesteśmy podekscytowani, że certyfikowane cyrkularne plastiki z naszej technologii Exxtend przeznaczone do zaawansowanego recyclingu odegrają ważną rolę” – cytuje go portal Recycling Today.

Grupa wskazała, że cyrkularna ekonomia – taka, w której materiały używane są tak długo, jak to możliwe – jest wyzwaniem branży opakowań spożywczych. Odzyskiwanie pudełek, w których przechowywano jedzenie, wymaga specjalnej technologii przekraczającej tradycyjne podejście do recyclingu. Współpraca Solid Air, ExxonMobil i Ahold Delhaize ma zwiększyć ilość użyć opakowań poprzez specjalną weryfikację opartą o zaawansowaną technologię i segregację opakowań ze względu na masę. „Elastyczne” plastiki będą zbierane, poddawane recyclingowi i przerabiane na nowe opakowania. Projekt ma pomóc trzymać tego rodzaju plastik z dala od wysypisk śmieci i zwiększyć używalność opakowań, zarazem zapewniając bezpieczeństwo konsumentom.

„Sealed Air pokazuje innym w branży, jak opakowania o wysokiej wydajności mogą być projektowane i odzyskiwane. Zaawansowany recycling to klucz do tego, by te wartościowe materiały były zbierane i przerabiane”, powiedział CEO Sealed Air, Ted Doheny. „Nasza współpraca z ExxonMobil otwiera się na nowe możliwości recyclingu, a partnerując wiodącej grupie sprzedażowej Ahold Delhaize USA, przecieramy ścieżki naszej branży ku chronieniu łatwo psującej się żywności, jednocześnie tworząc niskowęglową ekonomię cyrkularną” – dodaje.

 

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.