PGE Obrót z nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki za umowę z CMC Poland

zk

06.06.2022 16:18 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE PGE Obrót z nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki za umowę z CMC Poland

Partnerzy portalu

PGE Obrót z nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki za umowę z CMC Poland - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pge-obrot.pl

PGE Obrót, spółka z Grupy PGE została wyróżniona nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki wspólnie z CMC Poland. Największy sprzedawca energii został doceniony „za udaną realizację umowy cPPA, będącą ekologiczną i ekonomiczną odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw energochłonnych”.

Wręczenie statuetek odbyło się podczas III Kongresu PV organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki.

– Uhonorowaliśmy pionierów rynku zielonej energii, doceniając CMC Poland oraz PGE Obrót za umowę cPPA. Tego typu porozumienia są przyszłością rynku i biznesu. Cieszymy się, że przybywa coraz więcej takich kontraktów w Polsce – mówiła wręczając nagrody Irena Gajewska, dyrektorka generalna Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki.

Prezes zarządu PGE Obrót Mariusz Rędaszka podziękował zespołom obu firm za konstruktywną współpracę przy projekcie.

- Zarówno sama umowa, jak i przyznana nagroda są potwierdzeniem, że jako PGE prowadzimy w zielonej zmianie oraz tego, że idziemy tą drogą razem z naszymi klientami. Stawiamy na długotrwałe relacje biznesowe, które pozwalają na optymalne zrozumienie potrzeb i odniesienie ich do sytuacji na rynku energii – stwierdził.

Przy nagrodzie dla CMC Poland, organizatorzy Kongresu PV podkreślili realizację ambitnych celów środowiskowych i odpowiedzialne podejście do biznesu ze strony firmy, polegające m.in. na obniżaniu emisji CO2.

- Umowa z PGE zapewnia zwiększanie udziału energii odnawialnej w naszym miksie energetycznym, dlatego jest ważnym krokiem w realizacji celów środowiskowych naszej firmy – mówi Jerzy Kozicz, prezes zarządu CMC Poland. - Dziękuję wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie – dodał odbierając wyróżnienie.

CMC Poland jest jednym z liderów produkcji stali w Europie, wykorzystującym najnowocześniejsze technologie przyjazne dla środowiska. Jest największym producentem stali w Polsce w technologii pieca elektrycznego, bazującej w 100% na złomie z recyklingu. Wyroby CMC Poland wykorzystywane są głównie w branży budowlanej, maszynowej, rolniczej i energetycznej.

PGE Obrót  obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego i gospodarstw domowych. Stawia na szeroką ofertę produktową, partnerskie relacje, niezawodną obsługę, gwarantując kompleksową realizację potrzeb energetycznych. W swojej działalności PGE Obrót kieruje się troską o środowisko naturalne. Realizując strategię Grupy PGE w obszarze sprzedaży detalicznej, zapewnia Klientom szeroki dostęp do zielonej energii. Promuje też proekologiczne postawy, takie jak np. korzystanie z PGE eFaktury.

 

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.