POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna

Kariera zawodowa na energetycznej ścieżce

kw

03.10.2023 10:55 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Kariera zawodowa na energetycznej ścieżce

Partnerzy portalu

Kariera zawodowa na energetycznej ścieżce - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Stoen Operator

Dziś energetyka to sektor kluczowy dla wszystkich gałęzi gospodarki. O tym, jak wiele możliwości budowania i rozwijania kariery zawodowej oferuje ta branża, można przekonać się na stronie Stoen Operator. Stołeczny operator systemu dystrybucyjnego w witrynie internetowej udostępnił nowe zakładki dotyczące pracy w spółce oraz programu stażowego #Z energią na staż.

Praca w spółce energetycznej oferuje szerokie możliwości rozwoju. Wśród narzędzi wykorzystywanych przez elektromonterów zatrudnianych w strukturach Stoen Operator są m.in. nowoczesne urządzenia i systemy informatyczne połączone z technologiami pomiarowymi. Zadania charakteryzują się wielowymiarowością projektów i są okazją do praktycznego wykorzystywania swoich umiejętności oraz realizacji zawodowych zainteresowań. Na specjalistów z zakresu elektroenergetyki czekają różne zadania w ramach kilku wyspecjalizowanych zespołów. 

Ten potencjał stołeczny OSD zaprezentował na jeszcze bardziej funkcjonalnej obecnie stronie internetowej.

Przyłącz swoją energię


Na stronie warszawskiego operatora pojawiła się odświeżona zakładka, w której można znaleźć informacje o pracy w poszczególnych ekipach elektromonterskich i dodatkowych, atrakcyjnych benefitach dla pracowników. 

- Celem tej zakładki jest przekazanie potencjalnym kandydatom najważniejszych informacji na temat pracy w zespołach terenowych spółki Stoen Operator. Zakładka jest podzielona na sekcje, w których opisaliśmy pracę konkretnych obszarów. Znajdziemy w nich m.in. informacje na temat zakresu zadań oraz informacje dotyczące organizacji codziennej pracy. Przy każdej sekcji znajduje się przekierowanie do formularza aplikacyjnego, dzięki czemu osoby zainteresowane łatwo mogą zgłosić swoją kandydaturę do pracy – mówi Agnieszka Kukielska, Specjalista ds. rekrutacji Stoen Operator.

Wśród obowiązków poszukiwanych przez Stoen Operator specjalistów znajdują się eksploatacja linii napowietrznych i kablowych, prace konserwacyjne, naprawy, pomiary diagnostyczne i ocena stanu technicznego urządzeń. Entuzjaści mocy mogą pracować w zespołach eksploatacyjnych stacji SN/nN oraz Pomiarów Sieciowych. Ich zadania to m.in. pomiary parametrów energii elektrycznej czy ocena stanu technicznego takich urządzeń jak rozdzielnice czy transformatory. Jeszcze inny obszar działań elektromonterów w warszawskim OSD to eksploatacja stacji WN. Tu praca odbywa się w obiektach wchodzących w skład wnętrzowych i napowietrznych stacji wysokiego/średniego oraz średniego/średniego napięcia. 

Z energią na staż


Od wielu lat warszawski OSD oferuje również możliwość staży w swoich strukturach. Dlatego drugą nowością na stronie spółki jest zakładka dla studentów i absolwentów zainteresowanych elektroenergetyką i rozwijaniem swojej kariery w tym obszarze. Program stażowy Stoen Operator #Z energią na staż to szansa na poznanie stołecznej sieci elektroenergetycznej i zdobycia cennego doświadczenia w branży. Skierowany jest do absolwentów i studentów ostatniego roku na kierunkach technicznych.

- W trakcie 10-miesięcznego programu nasi stażyści mają okazję zapoznać się z pracą wszystkich działów. Oferujemy im zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę oraz pełen pakiet benefitów, a najlepszym i najbardziej zaangażowanym uczestnikom - stałe zatrudnienie po zakończeniu programu – mówi Natalia Bodziony odpowiedzialna za praktyki i staże w Stoen Operator. - Poza stażem na stronie można również zaaplikować na krótsze (np. wakacyjne) praktyki studenckie oraz zawodowe. W tym roku z takiej możliwości skorzystało już kilkanaście osób, w tym coraz więcej pań, co bardzo nas cieszy  – dodaje.

Na www.stoen.pl, w nowej zakładce dotyczącej staży zawodowych i studenckich w ramach projektu #Z energią na staż, można zapoznać się ze szczegółami stażu, powiązanymi benefitami dla stażystów, oraz złożyć aplikację do programu.

To kolejny etap szeroko zakrojonego projektu, który zakłada szereg zmian w witrynie, aby klienci firmy mogli jeszcze łatwiej docierać do niezbędnych i poszukiwanych przez nich informacji. 

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.