Minął pierwszy dzień otwarty rekrutacji do ATEK za nami

zk

07.09.2021 08:13 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Prawo, finanse Minął pierwszy dzień otwarty rekrutacji do ATEK za nami

Partnerzy portalu

Minął pierwszy dzień otwarty rekrutacji do ATEK za nami - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Scott Graham/Unsplash

ATEK, czyli Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej, to nowatorski projekt edukacyjny Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, którego celem jest zapewnienie wykwalifikowanej kadry dla administracji publicznej, realizującej zadania w obszarze Zielonego Ładu. 6 września 2021 r. odbył się „Dzień otwarty ATEK” z udziałem ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki.

Jak zaznaczył szef resortu klimatu i środowiska, udział w tym wyjątkowym projekcie, jakim jest Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej, to ogromna szansa dla absolwentów kierunków technicznych lub przyrodniczych, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w administracji.

„Wychodząc naprzeciw deficytowi w zakresie zatrudniania w administracji rządowej osób z wykształceniem technicznym, specjalistów z zakresu polityki energetycznej, klimatycznej, odpadowej czy środowiskowej, chcemy realizować projekt edukacyjny, który będzie „kuźnią talentów” dla administracji rządowej w wyżej wymienionych obszarach. To szansa dla tych, którzy chcą mieć realny wpływ na transformację energetyczno-klimatyczną” – powiedział.

Minister zwrócił uwagę, że w perspektywie najbliższych 30 lat polityka klimatyczno-energetyczna będzie jednym z najważniejszych obszarów działalności państwa.

„Jesteśmy obecnie świadkami nowego, przełomowego etapu rozwoju polskiej energetyki. Będzie to ogromne wyzwanie techniczne i finansowe, ale

jednocześnie szansa na zbudowanie silnej i nowoczesnej gospodarki” – podkreślił.

Jak dodał minister Kurtyka, niskoemisyjna transformacja we wszystkich sektorach gospodarki to szansa na rozwój krajowego przemysłu, wyspecjalizowanych kompetencji kadrowych, nowych miejsc pracy, a także na wygenerowanie wartości dodanej dla krajowej gospodarki.

„Efektywne wdrożenie wizji neutralności klimatycznej będzie możliwe dzięki specjalistom, których wiedza, umiejętności i doświadczenie odpowiadają na potrzeby projektowania, implementacji i monitorowania nowych rozwiązań” – wyjaśnił.

Projekt Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej przeznaczony jest dla uczelni wyższych, kierunków technicznych/ przyrodniczych, których wiedza pozyskana w trakcie studiów wyższych będzie stanowiła solidne podstawy do zdobywania kompetencji niezbędnych do realizacji wyzwań stojących przed polską administracją w obszarze Zielonego Ładu. ATEK, realizowany w formule programu szkoleniowego w ramach statutowej działalności Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, skoncentrowany będzie na praktycznych umiejętnościach pozyskiwanych poprzez zajęcia prowadzone przez praktyków, w tym autorytety krajowe i zagraniczne, jak również krajowe i zagraniczne staże oraz wizyty studyjne pozwalające na pozyskanie wiedzy, doświadczenia, poznanie najlepszych praktyk, a także na budowanie profesjonalnej sieci kontaktów.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24187,00 $ tona -4,60% 29 wrz
 Cynk 2640,00 $ tona 3,17% 29 wrz
 Aluminium 2307,00 $ tona 3,41% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.