Modernizacja systemów HVAC szansą na optymalizację kosztów działania obiektów

zk

04.07.2022 10:45 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Modernizacja systemów HVAC szansą na optymalizację kosztów działania obiektów

Partnerzy portalu

Modernizacja systemów HVAC szansą na optymalizację kosztów działania obiektów  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Przegląd i optymalne zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych wpływa na poprawę efektywności energetycznej. Optymalizacja kosztów technicznych działania obiektów jest jednym z największych wyzwań nadchodzących miesięcy. Modernizacje systemów HVAC i automatyki sterowniczej powodują oszczędzanie energii elektrycznej i zasobów, przez co generowane są wymierne korzyści finansowe. Mają one również korzystny wpływ na środowisko, ponieważ redukują emisję CO2 i śladu węglowego.

– Nasi klienci chcą ulepszać infrastrukturę techniczną: serwisować i unowocześniać operacje HVAC z kilku powodów. Jednym z nich jest ograniczenie kosztów zużycia mediów technicznych i zapewnienie sobie środków na nowe inwestycje, ponieważ stara infrastruktura wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy nasi klienci modernizują obiekt, instalując systemy zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku oraz klimatyzatory, których bezawaryjne działanie zawłaszcza w okresie letnim, ma szczególne znaczenie – mówi Paweł Trojanowski, Kierownik Sprzedaży w obszarze Nowych Technologii, Sescom S.A.
 
Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń HVAC, integrację z innymi systemami znajdującymi się w obiektach, wizualizację i analizę danych. Pozwala to skutecznie diagnozować problemy, zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.
 
– Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to nie tylko dobry sposób na generowanie oszczędności, ale też na zapobieganie awariom, weryfikację efektywności urządzeń i ich harmonogramów pracy. System typu Smart Metering od Sescom monitoruje zarówno harmonogram pracy jak i konsumpcję energii przez klimatyzatory znajdujących się na terenie obiektu, a nasza autorska platforma SES Control zbiera i wizualizuje dane. Dzięki danym pozyskanym z systemów monitorujących nasi analitycy i Energy Managerowie ustalają m.in. optymalny czas dokonania przeglądu urządzeń, który czasami może istotnie różnić się od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. Cały proces pozwala zapobiegać awariom i zminimalizować ich przykre konsekwencje oraz umożliwia optymalizację pracy, a więc i kosztów utrzymania instalacji. Wszystko zmierza w stronę Predictive Maintenance – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

Wykorzystanie technologii do zarządzania infrastrukturą techniczną i zwiększania efektywności energetycznej budynków daje większą kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, a także, ułatwia sprostanie nowym wyzwaniom.
 
– W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – dodaje Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

O spółce:

 
Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy, a także potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną z wykorzystaniem zeroemisyjnych źródeł energii. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2021 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 350 klientów z 24 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.