Na froncie z ociepleniem. Amerykański Korpus Klimatyczny wzywa!

Strona główna Klimat, Edukacja Na froncie z ociepleniem. Amerykański Korpus Klimatyczny wzywa!

Partnerzy portalu

Na froncie z ociepleniem. Amerykański Korpus Klimatyczny wzywa! - ZielonaGospodarka.pl
Fot. The White House

Stany Zjednoczone rozpoczynają program mający na celu ochronę środowiska naturalnego oraz aktywizację młodzieży. Prace instalacyjne przy OZE, poprawa efektywności energetycznej czy też prace w terenie to wybrane przykłady wyzwań stojących przed Amerykańskim Korpusem Klimatycznym.

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena zezwoliła na utworzenie Amerykańskiego Korpusu Klimatycznego. Celem programu jest aktywizacja młodzieży, która ma pracować przy instalowaniu elektrowni wiatrowych i słonecznych, zwiększaniu efektywności energetycznej domów i przywracaniu ekosystemów, takich jak przybrzeżne tereny podmokłe, aby chronić miasta przed powodziami – informuje Biały Dom w informacji prasowej zapowiadającej program.

Amerykański Korpus Klimatyczny (American Climate Corps) to inicjatywa, która ma za zadanie zwiększenie dostępu młodzieży do kariery w gospodarce opartej na czystej energii.

Docelowo w pierwszym roku funkcjonowania, program ma przyczynić się do zatrudnienia 20 tysięcy osób, angażując ich do pracy przy ochronie i odnawianiu ziem i wód, wspieraniu społeczności lokalnych, promowaniu czystej energii, wdrażaniu energooszczędnych technologii i promowaniu sprawiedliwości środowiskowej.

Amerykański Korpus Klimatyczny spełnia również aspekt społeczny, ponieważ zgodnie z zapowiedziami Białego Domu, skupi się na kwestiach równości i sprawiedliwości środowiskowej, „priorytetowo traktując społeczności tradycyjnie pozostawione w tyle”. 

"Amerykański Korpus Klimatyczny tylko w pierwszym roku rekrutacji zatrudni nowe, zróżnicowane pokolenie ponad 20 tys. Amerykanów wykonujących ważne zadania związane z ochroną i przywracaniem naszych ziem i wód, wzmacnianiem społeczności, wdrażaniem czystej energii" – mówi Krajowy Doradca ds. Klimatu w Białym Domu, Ali Zaidi, w rozmowie z ABC News. 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.