Polacy opracowali innowacyjne rozwiązanie dla elektromobilności

jj

07.09.2023 10:07 Źródło: VOITAS
Strona główna Transport, Elektromobilność Polacy opracowali innowacyjne rozwiązanie dla elektromobilności

Partnerzy portalu

Polacy opracowali innowacyjne rozwiązanie dla elektromobilności - ZielonaGospodarka.pl
Fot. VOITAS

Każdy posiadacz samochodu elektrycznego dobrze zna problem ciężkiego, poplątanego i brudnego kabla do ładowania. Samochód ładuje się całą noc w garażu, ale zanim będzie można wyruszyć w drogę, trzeba jeszcze zwinąć kabel z ziemi i owinąć go wokół ładowarki, często brudząc sobie przy tym ręce i ubranie. Polscy inżynierowie ze start-upu VOITAS Innovations opracowali unikalne rozwiązanie – ładowarkę do samochodów elektrycznych VOITAS V11 ze zintegrowanym systemem zwijania kabla, dzięki której użytkownicy samochodów elektrycznych mogą cieszyć się wygodnym i ergonomicznym ładowaniem bez uciążliwych problemów z plączącymi się kablami.

Rynek elektromobilności w Polsce rozwija się dynamicznie w ostatnich latach. Na koniec maja 2023 r. po polskich drogach jeździły 76 683 elektryczne samochody osobowe, z czego 42 859 to samochody całkowicie elektryczne (BEV). Według prognozy realistycznej Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, liczba elektrycznych samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce może przekroczyć 500 tys. już w 2025 r. 

Wygoda i komfort ładowania kluczem do transformacji 


Większość kierowców EV woli ładować swoje pojazdy w domu, ze względu na niższe koszty, większą elastyczność i komfort ładowania. Według badania przeprowadzonego przez EV Klub Polska, ponad 80% kierowców EV preferuje ładowanie w miejscu zamieszkania. 

Aby przyspieszyć transformację w kierunku elektromobilności, konsumenci potrzebują wygodnych, efektywnych i łatwo dostępnych ładowarek domowych (tzw. wallboxów), które pozwolą im uniknąć problemów z procesem ładowania.  

Młody start-up VOITAS Innovations, część VOITAS Group, stawia sobie za cel przyspieszenie transformacji w kierunku zrównoważonej mobilności poprzez dostarczenie innowacyjnych, wysokiej jakości i łatwych w obsłudze rozwiązań ładowania EV. 

Innowacyjność z polskim charakterem


Grupa VOITAS zatrudnia łącznie około 80 pracowników w Polsce, Niemczech i USA. Od 2019 roku działa jako dostawca usług inżynieryjnych w zakresie rozwoju elektroniki, elektryki i rozwoju oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, a od 2021 r. pod marką VOITAS Innovations rozpoczęła własną produkcję nowoczesnych rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych. 

- Przez kilka lat działalności w branży automotive udało nam się zbudować utalentowany zespół inżynierów i programistów. Mamy w Polsce ogromny potencjał jeżeli chodzi o wysoce wykwalifikowaną, specjalistyczną kadrę i uważam, że należy tym ludziom tworzyć przestrzeń do rozwoju w przyszłościowych branżach. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć własną produkcję w Polsce – mówi Maciej Wojtas, CEO i założyciel spółek Grupy VOITAS. -  Transformacja w kierunku elektromobilności jest nieunikniona, a częścią naszej misji jest właśnie to, żeby jak najwięcej korzyści wynikających z tej rewolucji pozostało w kraju, szczególnie w kontekście zasobów ludzkich. Nasz poznański oddział obejmuje niemal cały cykl życia produktu – od fazy koncepcyjnej, poprzez opracowanie dedykowanej aplikacji mobilnej i płytek PCB, po samą produkcję i wsparcie klienta końcowego. Staramy się również korzystać z polskich lub europejskich dostawców w tak dużym zakresie, jak to tylko możliwe – dodaje. 

VOITAS V11: innowacyjna ładowarka EV z systemem zwijania kabla


Premierowym produktem VOITAS Innovations jest ładowarka naścienna VOITAS V11, który wyróżnia się spośród dostępnych na rynku rozwiązań innowacyjnym, zintegrowanym systemem zwijania kabla do ładowania. To rozwiązanie eliminuje konieczność ręcznego zwijania i rozwijania kabla, zapewniając bezpieczne przechowanie, czystość i porządek wokół miejsca ładowania. Dzięki temu, użytkownicy samochodów elektrycznych mogą cieszyć się wygodnym i ergonomicznym ładowaniem bez uciążliwych problemów z plączącymi się kablami.

Ładowarka oferuje również szereg nowoczesnych funkcji, takich jak zdalne zarządzanie z poziomu aplikacji mobilnej, automatyczne aktualizacje OTA (Over-The-Air), dynamiczne zarządzanie obciążeniem czy identyfikacja RFID. Posiadacze instalacji fotowoltaicznych mogą również skorzystać z funkcji inteligentnego ładowania nadwyżkami energii słonecznej, co pozwala ładować samochód elektryczny ekologiczną, darmową energią.  

Źródło:
inf. prasowa
VOITAS

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.