Ocean Winds otrzymuje kontrakt CfD na projekt Moray West

gm

10.07.2022 16:22
Strona główna Ocean Winds otrzymuje kontrakt CfD na projekt Moray West
Ocean Winds otrzymuje kontrakt CfD na projekt Moray West - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

EDP Renewables z dumą ogłasza, że spółce Ocean Winds (joint-venture EDPR i Engie), został przyznany przez rząd Wielkiej Brytanii 15-letni kontrakt CfD na sprzedaż 294 MW wyprodukowanej energii z projektu morskiego Moray West o mocy 882 MW. Cenę ustalono na poziomie 37,35 GBP/MWh.

Projekt znajduje się w Wielkiej Brytanii i ma dostarczyć energię od 2024 roku.

Dzięki tej transakcji EDPR ma teraz zabezpieczone 10,6 GW energii z postawionego celu 20 GW w latach 2021-25, co zostało ogłoszone na rynkach kapitałowych w strategii firmy. Ponadto EDPR zrealizowała obecnie swój cel, jakim jest około 1 GW mocy wytworzonej na morzu w latach 2021-25. Sukces EDPR wzmacnia jego profil niskiego ryzyka i strategię wzrostu opartą na rozwoju konkurencyjnych długoterminowych projektów, sprzyjających przyspieszeniu transformacji energetycznej i dekarbonizacji gospodarki.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, obecnym na 26 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku.  Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie; ponadto spółka prowadzi biura regionalne w Houston, São Paulo i w Singapurze oraz dysponuje najwyższej klasy aktywami i zdolnością operacyjną lidera rynkowego w branży energetyki odnawialnej. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową oraz rozproszone, morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR ma połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2022 w USA i Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Brazylii, a także umieszczeniem jej na prestiżowym Bloomberg Gender Equality Index.

EDPR należy do EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przywiązuje szczególną wagę do dekarbonizacji.  Oprócz silnej obecności w branży odnawialnych źródeł energii (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki), EDP ma zintegrowaną obecność na rynku usług komunalnych w Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, w tym w obszarze sieci energetycznych, rozwiązań dla klientów i zarządzania energią.

O Ocean Winds

Ocean Winds (OW) to wyspecjalizowana w morskiej energetyce spółka joint-venture, należąca w równych udziałach do EDP Renewables i ENGIE. Obie spółki są przekonane, że morska energetyka wiatrowa staje się kluczowym elementem światowej transformacji energetycznej, co prowadzi do szybkiego rozwoju rynku i rosnącej konkurencji. W związku z tym podjęły decyzję o przeniesieniu swoich portfeli istniejących i będących w budowie morskich farm wiatrowych do nowej spółki.

OW ma przewagę strategiczną i uprzywilejowaną pozycję, które pozwalają jej odgrywać wiodącą rolę w branży energetyki morskiej. EDPR i ENGIE połączyły swoje morskie aktywa wiatrowe i portfele projektów w OW, zakładając sobie cel 5-7 GW mocy zainstalowanej w inwestycjach oddanych do użytku lub w trakcie budowy, oraz 5-10 GW mocy zainstalowanej na zaawansowanym etapie realizacji do 2025 r.

OW z siedzibą główną w Madrycie jest obecna na ośmiu rynkach krajowych i koncentruje swoje działania przede wszystkim na rynkach w Europie, w USA oraz w wybranych regionach Azji, zgodnie z założeniem, że te obszary mają największy potencjał wzrostu.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23140,00 $ tona 1,60% 21 mar
 Cynk 2896,00 $ tona -0,96% 21 mar
 Aluminium 2234,00 $ tona -0,13% 21 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.