PAD RES pozyskał 240 mln zł na budowę farm fotowoltaicznych

Strona główna Energetyka, OZE PAD RES pozyskał 240 mln zł na budowę farm fotowoltaicznych

Partnerzy portalu

PAD RES pozyskał 240 mln zł na budowę farm fotowoltaicznych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PAD RES

PAD RES podpisał umowę finansowania z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na łączną kwotę 240 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 117 MW, które powstaną w północnej Polsce.

Finansowanie pozyskane od PFR zostanie przeznaczone na dwie nowe inwestycje PAD RES w województwie pomorskim, w okolicach miejscowości Sztum i Mikołajki Pomorskie. Powierzchnia planowanych farm fotowoltaicznych to ok. 140 hektarów, a ich łączna, docelowa moc to 117 MW, która pozwoli zasilić w czystą energię aż 65 000 polskich gospodarstw domowych.

Dzięki współpracy partnerzy będą dążyć do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, promując ekologiczne źródła energii oraz redukcję emisji CO2 w Polsce, co pozytywnie wpłynie na jakość życia mieszkańców regionu oraz przyczyni się do osiągnięcia krajowych celów klimatycznych na kolejne dekady.

We wrześniu 2021 roku większość udziałów PAD RES zostało objętych przez Griffin Capital Partners i Kajima Europe. Od tego czasu spółka aktywnie zarządza swoim portfolio projektów z sektora energii odnawialnej.

Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest firma Electrum, Climate Tech Business. PAD RES i Electrum współpracowały już wcześniej przy budowie farmy fotowoltaicznej Genowefa o mocy 35 MW, zlokalizowanej w Kleczewie, w centralnej Polsce.   

– Wierzymy, że współpraca z PFR wzmocni naszą pozycję na rynku. Niedawno ogłosiliśmy rozpoczęcie dwóch nowych inwestycji w województwie pomorskim, a teraz z radością możemy poinformować, że otrzymały one finansowanie z PFR w wysokości 240 mln złotych. Bardzo dziękujemy za zaufanie i wierzymy, że dzięki partnerstwu z PFR nie tylko powiększymy nasze portfolio, ale również przyczynimy się do dalszego rozwoju sektora energii odnawialnej w Polsce – mówi Michał Pryca, Chief Financial Officer w PAD RES.

– Systematycznie rozwijamy nasze portfolio, na które składają się inwestycje w projekty fotowoltaiczne i wiatrowe na różnym etapie zaawansowania, zarówno w fazie deweloperskiej, jak i gotowe do budowy, których łączna zabezpieczona moc przyłączeniowa przekracza 500 MW. Finansowanie z PFR pozwoli nam kontynuować realizację naszej strategii koncentrującej się na dalszym rozwoju portfolio OZE w Polsce - mówi Tomasz Mrowczyk, Co-Managing Partner w Griffin Capital Partners.

– Finansowanie od PFR dowodzi silnej pozycji PAD RES na rynku i potwierdza, że jest godnym zaufania deweloperem w obszarze OZE w Polsce. Długoterminowe inwestycje w zrównoważony rozwój mają kluczowe znaczenie dla strategii biznesowej Kajima, której elementem jest tworzeniem projektów energii odnawialnej i wspieranie zielonej transformacji Polski – tłumaczy Chris Gill, Investments Director & Head of Renewables w Kajima.

– W PFR priorytetowo traktujemy inwestycje w zrównoważony rozwój. Jednym z naszych strategicznych celów jest wspieranie transformacji energetycznej Polski poprzez inwestycje w projekty OZE. Naszym zadaniem jest wspieranie polskich firm działających w tej branży, bo każda z inwestycji w zieloną energię jest ważnym krokiem w stronę bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju - dodaje Bartłomiej Pawlak, Wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.