Pierwsza firma z branży assistance na pokładzie Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA)

ac

07.04.2021 13:52 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność Pierwsza firma z branży assistance na pokładzie Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA)

Partnerzy portalu

Pierwsza firma z branży assistance na pokładzie  Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) - ZielonaGospodarka.pl
fot. mat. prasowe

Starter24 będący częścią międzynarodowej Grupy ARC Europe został członkiem PSPA, największej organizacji branżowej kreującej rynek pojazdów elektrycznych i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE. Pierwsza firma z branży assistance w PSPA chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju rynku EV w Polsce, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz rozwiązaniami wypracowanymi w Grupie. 

Rozwój elektromobilności to nie tylko coraz ciekawsze i nowocześniejsze samochody elektryczne. Rosnąca popularność elektryków musi iść w parze z rozwojem infrastruktury i usług. Dlatego tak istotne jest, aby w kreowanie rynku włączyli się nie tylko producenci samochodów, ale także wszystkie podmioty wspierające branżę. Zadaniem PSPA jest integracja wiodących dostawców z całego łańcucha elektromobilności od producentów pojazdów, infrastruktury, operatorów i dostawców usług ładowania, koncernów paliwowych i energetycznych po wszystkie pozostałe podmioty aktywne w obszarze zrównoważonego transportu. Przykładem takiego właśnie podmiotu jest Starter24, który chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju rynku EV w Polsce.

– „PSPA zrzesza ponad 130 podmiotów z wielu obszarów związanych z zeroemisyjnym transportem. Cieszymy się z dołączenia do naszego grona firmy Starter24. Dzięki temu zyskujemy nowe kompetencje w zakresie assistance. Obecnie na polskich drogach porusza się już ok. 21 tysięcy samochodów z napędem elektrycznym, dlatego niezbędny jest rozwój usług skierowanych do kierowców EV” – mówi Wojciech Jakubczak, Project Manager w PSPA.

Starter24 zamierza podzielić się podejściem i doświadczeniem całej Grupy ARC Europe w zakresie rozwiązań dla całego ekosystemu elektromobilności. Na ekosystem EV składają się m.in.: e-kierowca, infrastruktura ładowania, sieć pomocy drogowej, centra obsługi klienta czy ochrona środowiska. 

Od kilku lat w sieci ARC Europe funkcjonują własne standardy w zakresie realizacji usług w pojazdach wyposażonych w instalację wysokiego napięcia i akumulator trakcyjny. Wypracowany standard ma za zadanie wyrównać poziom kompetencji, wiedzy i przeszkolenia poszczególnych członków i kooperantów w całej Europie.

– „Cieszymy się, że będąc członkiem PSPA możemy uczestniczyć w rozwoju rynku elektromobilności w Polsce. Chcemy być aktywni w obszarze budowania świadomości biznesu, podnoszenia kwalifikacji pracowników pomocy drogowej oraz wdrażania niezbędnych standardów w branży. Naszym zdaniem branża assistance musi dostosować się do zmian na rynku motoryzacyjnym. Już wkrótce zaczniemy wdrażać kolejne elementy naszej strategii rozwoju elektrycznego assistance” - podkreśla Rafał Staszkiewicz, Dyrektor Marketingu w firmie Starter24.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.