Polenergia Sprzedaż jako pierwsza w Polsce spółka energetyczna otrzymała certyfikat TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. potwierdzający najwyższą jakość oferty sprzedaży zielonej energii w standardzie Energia 2051

zk

16.02.2022 17:40 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Polenergia Sprzedaż jako pierwsza w Polsce spółka energetyczna otrzymała certyfikat TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. potwierdzający najwyższą jakość oferty sprzedaży zielonej energii w standardzie Energia 2051

Partnerzy portalu

Polenergia Sprzedaż jako pierwsza w Polsce spółka energetyczna otrzymała certyfikat TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. potwierdzający najwyższą jakość oferty sprzedaży zielonej energii w standardzie Energia 2051  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. tuvsud.com

Pierwsza w Polsce spółka energetyczna dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym 100% energii pochodzącej z OZE. Polenergia Sprzedaż otrzymała certyfikat TÜV SÜD potwierdzający sprzedaży zielonej energii zgodny ze standardem Energia 2051. Spółka według opracowanego standardu gwarantuje odbiorcom końcowym całkowicie zieloną energię w każdej godzinie poboru.

Polenergia Sprzedaż należy do Grupy Polenergia, specjalizującej się w produkcji energii elektrycznej z OZE. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. To właśnie z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych pochodzi prąd oferowany przez spółkę Polenegia Sprzedaż. Firma standard Energia 2051 uruchomiła już w czerwcu 2021 r., jednak dziś został on potwierdzony niezależnym audytem przeprowadzonym przez ekspertów TÜV SÜD.

- Przejście przez proces certyfikacji jest potwierdzeniem jakości naszych usług i „zieloności”, jaką oferujemy naszym klientom. Spełnianie warunków zgodności z krajowymi i międzynarodowymi normami oraz tworzenie najkorzystniejszej i w 100 proc. opartej na źródłach OZE oferty na produkty energetyczne było naszym celem od samego początku istnienia spółki. Uzyskana certyfikacja to potwierdza i daje gwarancję najwyższej jakości usług – mówi Członek Zarządu odpowiedzialny za rynek B2B w Polenergii Sprzedaż Marcin Frątczak

Dostawy zielonej energii są niezwykle istotne z uwagi na założenia Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 Wspólnota osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych. Już dziś wiele firm angażuje środki w ograniczanie emisji CO2. Jednym z elementów tych działań jest poszukiwanie zielonych dostawców prądu. Z punktu widzenia przedsiębiorców Współpraca Polenergii Sprzedaż z TÜV SÜD umożliwia otrzymanie Certyfikatu Klienta, potwierdzającego zakup czystej energii. Jest to kolejne ułatwienie dla firm, zobligowanych do raportowania generowanego śladu węglowego.
- TÜV SÜD Polska już od ponad 10 lat certyfikuje klientów korzystających z odnawialnych źródeł energii w Polsce. To znak czasu, że do tej grupy dołącza producent energii elektrycznej. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Polenergia Sprzedaż działać na rzecz walki ze zmianami klimatu, wspierając czystą, bezemisyjną produkcję energii elektrycznej. Wpisuje się to w nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, wytwarzania i wykorzystywania energii z OZE czy zielonego wodoru – mówi Artur Labus, Dyrektor Działu Usług dla Przemysłu w TÜV SÜD Polska.

- Polenergia Sprzedaż pokazała, że zielony rozwój gospodarki jest możliwy. Dziś, kiedy stoimy u progu transformacji energetycznej niezwykle ważne są pozytywne przykłady wdrożeń proekologicznych rozwiązań – powiedział Paweł Wanatowicz, Audytor TÜV SÜD Polska zaangażowany w proces certyfiakcji.

Rola certyfikacji potwierdzającej działania firm w celu ograniczenia lub skompensowania emisji CO2 skutkującej redukcją śladu węglowego rośnie z roku na rok. Budownictwo, transport, rolnictwo i energetyka to obszary gospodarki, które generują znaczące ilości gazów cieplarnianych. Obecna zielona transformacja wymaga doświadczonych ekspertów całościowo podchodzących do tematyki emisyjności i redukcji śladu węglowego w przedsiębiorstwach.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.