Port Service pomaga rozwijać pasje i talenty gdańskich uczniów [WIDEO]

Strona główna Port Service pomaga rozwijać pasje i talenty gdańskich uczniów [WIDEO]
Port Service pomaga rozwijać pasje i talenty gdańskich uczniów [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Zielona Gospodarka

Od ponad 20 lat Port Service obecny jest na Pomorzu i wspiera – na wielu płaszczyznach – rozwój lokalnej społeczności. Po raz kolejny już gdańska spółka włączyła się w rozwój edukacji i pomogła uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku w doposażeniu placówki. Tym razem przy współpracy z pedagogami stworzono wyjątkowe miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoje talenty manualne i tworzyć rękodzieła w nowoczesnej pracowni. Dzięki umowie zawartej między Port Service a Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 72, na potrzeby młodych gdańszczan przekazane zostało wyposażenie warsztatu szkolnego, w tym stoły warsztatowe, imadła ślusarskie, wiertarki oraz inne narzędzia.Łącznie do szkoły trafił sprzęt o wartości przeszło 35 tysięcy złotych, który posłuży uczniom w rozwijaniu swoich umiejętności i zainteresowań. Nowoczesne maszyny otwierają przed szkołą zupełnie nowe możliwości nowatorskiego podejścia do zajęć i przełamują szkolną rutynę oraz odciągają od nieustannego siedzenia przed komputerem.

– Rozwijanie zdolności manualnych poprzez między innymi odkrywanie pasji i talentu do majsterkowania to w dzisiejszych czasach szczególnie istotny element edukacji – podkreśla Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service. – Dbamy o kształtowanie młodych gdańszczan, aby w przyszłości mogli w pełni wykorzystać swój potencjał, choćby wybierając drogę szkolnictwa zawodowego, która wciąż pozostaje niedoceniona, a przecież jest niezwykle cennym kierunkiem budowy przyszłości młodych Polaków oraz jednym z fundamentów gospodarki – dodaje.

Podczas uroczystego otwarcia warsztatu przygotowano dla gości specjalne atrakcje. Nauczyciele wzięli udział w konkursie we wbijaniu gwoździ na czas i samodzielnie sprawdzali jak działają maszyny. Dużym zainteresowaniem cieszył się także piec wykorzystywany podczas prac plastyczno-ceramicznych. Maria Kubinowska, nauczycielka techniki w Szkole Podstawowej 72, wspólnie z uczennicami postanowiły wykorzystać masę utwardzaną i brokat do stworzenia prac w kształcie serc i przynoszących szczęście czterolistnych koniczynek. Ponadto dziewczynki wraz z panią pedagog opowiedziały o wspólnych planach związanych z wypiekami i wykorzystaniem sprzętu kuchennego. Z kolei dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, Artur Jastrząb, zwracał uwagę, że uczniowie wielokrotnie zgłaszali chęć sprawdzenia się w rzemiośle, ale nie dotychczas nie mieli takiej możliwości.

Inauguracji warsztatu towarzyszyło także otwarcie szkolnej pracowni malarskiej. Tutaj również goście mogli sprawdzić się w tworzeniu obrazów za pomocą farb. Firma Port Service otrzymała specjalny upominek od nauczycielki opiekującej się obiektem. W ręce reprezentującego Zarząd spółki Pawła Króla trafiła akwarela, na którym artystka uwieczniła siedzibę firmy. Malarka, a zarazem terapeutka, pedagożka Katarzyna Jędrys-Siuda opowiedziała jak aktywizuje dzieci, aby potrafiły rozwijać się artystycznie oraz zachęcała do wspólnych spacerów i malowania w plenerze.

Wykształcenie gdańskiej młodzieży to temat, który bliski jest Port Service od początku obecności spółki w Gdańsku. Wspieranie trójmiejskich szkół w dążeniu do zapewnienia jak najwyższej jakości kształcenia młodzieży to cel, jaki stał się nadrzędną ideą przyświecającą Port Service.

Port Service to jedna z nielicznych firm na polskim rynku świadcząca usługi polegające na zagospodarowaniu odpadów niebezpiecznych, posiadająca specjalistyczne instalacje spełniające rygorystyczne wymagania prawne. Współpracuje z zakładami przemysłowymi, szpitalami, przychodniami i gabinetami lekarskimi zlokalizowanym głównie na terenie województwa pomorskiego zapewniając bezpieczne dla środowiska postępowanie z odpadami niebezpiecznymi i zakaźnymi.

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.