Renewable Parts wraz z Siemens Gamesea rozszerza możliwości cyrkularności w sektorze offshore

bk

25.11.2022 12:22
Strona główna Odpady, Recykling Renewable Parts wraz z Siemens Gamesea rozszerza możliwości cyrkularności w sektorze offshore

Partnerzy portalu

Renewable Parts wraz z Siemens Gamesea rozszerza możliwości cyrkularności w sektorze offshore - ZielonaGospodarka.pl
Fot. zestaw kół zębatych do turbiny Siemens SWT-2.3VS/Renewable Parts

Renewable Parts wraz z Siemens Gamesea rozszerza możliwości w zakresie "drugiego życia" morskich turbin wiatrowych.

Działania poszerzone o morską turbinę wiatrową SWT-3,6MW zwiększają rosnącą ofertę firmy Renewable Parts w zakresie łańcucha dostaw związanego z cyrkularnością na rynku morskiej energii wiatrowej.

Współpracując z partnerami i klientami przez kilka lat, firma opracowała rozwiązania łańcucha dostaw związane z ponownym obiegiem dla turbiny SWT-3.6MW, obejmujące układy hydromechaniczne, elektryczne i elektroniczne.

Stosując strategię ponownego wykorzystania, Renewable Parts "znacząco zmniejszyła" ilość odpadów i złomu kierowanego na wysypiska śmieci oraz zredukowała emisję dwutlenku węgla związaną z produkcją nowych części.

Działająca na wielu farmach wiatrowych w Wielkiej Brytanii, turbina SWT-3.6MW jest jedną z najbardziej popularnych morskich turbin pierwszej generacji, co czyni ją kolejnym logicznym wyborem dla technologii regeneracyjnej.

Włączenie jej do portfolio rozszerza możliwości Renewable Parts na produkty Siemens Gamesa, przy czym firma posiada już "szeroką wiedzę" na temat lądowych turbin SWT-1.3 i SWT-2.3.

- Morskie turbiny Siemens SWT-3.6MW stanowią wysoki procent produkcji energii w całej Europie. Aby spełnić nasze zobowiązania dotyczące zerowej emisji netto, ważne jest, aby ich przyszłe wymagania dotyczące części były w coraz większym stopniu, spełniane poprzez strategie zaopatrzenia w ramach gospodarki cyrkularnej, a nie gospodarki liniowej - powiedział Michael Forbes, Refurbishment Engineering Manager w Renewable Parts.

- Wykorzystanie naszych rozszerzonych zasobów badawczo-rozwojowych, we współpracy z partnerami zewnętrznymi, takimi jak University of Strathclyde, pozwoliło nam zwiększyć obieg dla wielu komponentów dla tego typu turbiny - dodał Forbes.

- Firma dostarcza już szeroką gamę części pochodzących z odzysku dla sektora lądowego, umożliwiając właścicielom/operatorom dekarbonizację ich łańcuchów dostaw i przyspieszenie podróży w kierunku zerowego poziomu netto -  podsumował Forbes.

Koncentrując się na najlepszych praktykach gospodarki o obiegu zamkniętym, specjalistyczne centrum renowacji, zlokalizowane w Lochgilphead, jest głównym filarem działalności i wizji firmy polegającej na stworzeniu bardziej zrównoważonego przemysłu.

Założona w 2011 roku firma poprzez wdrożenie i stosowanie najnowszych technologii przywracania niezdatnych do użytku części do ich pierwotnego stanu, pomaga klientom zmniejszyć ślad węglowy i stać się bardziej ekologicznymi firmami.

Renewable Parts współpracuje z największymi deweloperami z branży, obejmując technologie Vestas, Siemens-Gamesa, Senvion, Nordex oraz GE.Źródło: renews.biz, Renewable Parts

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 22400,00 $ tona -0,11% 25 lis
 Cynk 2924,00 $ tona 0,45% 25 lis
 Aluminium 2345,00 $ tona 0,09% 25 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.