Wynik wyszukiwania - " Ltd" - Wiadomości

CMS wspiera Gaz-System przy zawarciu pierwszej w Polsce umowy czarteru jednostki FSRU

Międzynarodowa kancelaria CMS udzielała wsparcia w prowadzonym przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. procesie mającym na celu wyłonienie dostawcy oraz zawarcie pierwszej w Polsce umowy czarteru pływającej jednostki regazyfikacyjnej (FSRU). Umowa określająca warunki dostarczenia i obsługi jednostki FSRU została zawarta pomiędzy GAZ-SYSTEM S.A. a White Eagle Energy Ltd., spółką z grupy Mitsui O.S.K. Lines.
10.05.2024

Wodorowy SOV wypływa na szerokie wody. Może wypchnąć polskie SOV na mieliznę

Statki z napędem wodorowym wciąż są drogie, trudne do tankowania, a zasilanie wodorem niej wydajne niż tradycyjny napęd przy pomocy silników wysokoprężnych. A jednak armatorzy obsługujący farmy wiatrowe wprowadzają statki z takim napędem do obsługi morskich farm wiatrowych. To może być ważny element walki konkurencyjnej.
03.05.2024

Czy polskie termoelektryki mogą rozwiązać problemy energetyczne świata?

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o konieczności przejścia na odnawialne źródła energii. To nie tylko kwestia ekologii, ale także suwerenności energetycznej. W Polsce, ze względu na nasze położenie geopolityczne, ta dyskusja jest szczególnie żywa Jednak nie jest to jedyny powód - Polacy wyrastają na liderów technologii, która może odegrać kluczową rolę w energetycznej transformacji.
26.04.2024

Gaz-System podpisał umowę czarteru pierwszej w Polsce jednostki FSRU

Gaz-System podpisał umowę czarteru określającą warunki dostarczenia i obsługi jednostki FSRU w Zatoce Gdańskiej. Kontrakt został zawarty z firmą White Eagle Energy Ltd., spółką z grupy Mitsui O.S.K. Lines.
25.04.2024

ŚGP Industria potwierdziła obecność uranu w złożu na terenie woj. świętokrzyskiego

W ramach prac poszukiwawczych potwierdzono obecność uranu w złożu na terenie woj. świętokrzyskiego - poinformowała we wtorek Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria. W najbliższych miesiącach spółka ma prowadzić prace, by m.in. określić rozmiar złoża i potencjalne metody eksploatacji.
24.04.2024

Zakończenie kampanii badań geofizycznych i geotechnicznych na morzu w projekcie BC-Wind

W marcu br. zostały osiągnięte dwa istotne etapy w projekcie morskiej farmy wiatrowej BC-Wind rozwijanej przez Ocean Winds w polskiej części Bałtyku. Kampania badań dna morskiego w lokalizacji BC-Wind oraz korytarza kabli eksportowych została zakończona po prawie 12 miesiącach intensywnej pracy. Dodatkowo, na koniec miesiąca zakończyła się kampania badań geofizycznych i geotechnicznych nearshore, trwająca niecałe 9 miesięcy.
17.04.2024

Westinghouse rozwija współpracę z Bułgarią przy realizacji projektów jądrowych

Westinghouse Electric Company podpisała protokoły ustaleń z 17 istotnymi bułgarskimi dostawcami w sprawie współpracy przy realizacji planowanych projektów jądrowych z wykorzystaniem technologii AP1000 w elektrowni jądrowej Kozłoduj położonej w północnej Bułgarii, a także innych projektów w regionie. Ten ważny krok jest wynikiem ciągłej współpracy z lokalnymi dostawcami w następstwie sympozjum dla dostawców zorganizowanego przez Westinghouse w lutym 2024 r. z udziałem bułgarskich przedsiębiorstw.
15.04.2024

SolarEdge przejmuje Wevo Energy

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, sfinalizował przejęcie całego kapitału zakładowego Wevo Energy Ltd. Wevo to startup specjalizujący się w optymalizacji i zarządzaniu ładowaniem pojazdów elektrycznych w miejscach z dużą liczbą ładowarek, takich jak budynki mieszkalne, parkingi w miejscach pracy i publiczne miejsca ładowania.
10.04.2024

Pierwszy rorowiec, na którym zamontowano stałe żagle ssące. "Renesans wiatru" w żegludze

Firma Bound4blue pomyślnie zainstalowała trzy 22-metrowe żagle (określane też żaglopłatami) eSAILs na statku ro-ro Ville de Bordeaux, należącego do francuskiego armatora Louis Dreyfus Armateurs. To pierwsza w historii instalacja stałego żagla ssącego na rorowcu u czołowego europejskiego armatora. W tym celu wcześniej statek przeszedł modernizację w Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A.
10.03.2024

Autobusy elektryczne firmy Yutong doskonale radzą sobie w testach przeprowadzonych w ekstremalnie niskich temperaturach w Norwegii i Kazachstanie

Spółka Yutong Bus Co., Ltd. („Yutong”, SHA:600066), międzynarodowy dostawca autobusów, informuje, że jej autobusy elektryczne pomyślnie przeszły przeprowadzone w Norwegii i Kazachstanie rygorystyczne testy drogowe w ekstremalnie niskich temperaturach, co jest znaczącym kamieniem milowym w procesie elektryfikacji transportu publicznego.
29.02.2024

Zamknięto wstępny etap projektowania pierwszej polskiej jednostki CTV do obsługi farm wiatrowych na Bałtyku

Biuro Seatech Engineering ogłosiło zamknięcie wstępnego etapu projektowania pierwszej polskiej jednostki CTV do obsługi elektrowni wiatrowych na Bałtyku.
28.02.2024

Rotorowy zawrót głowy. Wiatr obniży zużycie paliwa statku i zmniejszy emisje CO2 o 30%

Porty muszą przygotować się do obsługi statków z żaglami i rotorami. Oldendorff i Norsepower ogłosiły w lutym br. zawarcie porozumienia w sprawie wykorzystania rotorów w celu redukcji emisji CO2 przez masowiec eksploatowany przez niemieckiego armatora. Norsepower Rotor Sails pozwoli na wykorzystanie technologii napędu wiatrowego i zmniejszenie zużycia paliwa w czasie podróży. Przy dobrych wiatrach można nawet liczyć na zmniejszenie emisji CO₂ do 30%.
13.02.2024

Jak Chińczyk z Arabem. Czy nowa inwestycja zmieni świat paliw?

Saudyjski koncern naftowo-gazowy Aramco współpracuje z chińskim partnerem Since Gas przy budowie pilotażowego zakładu w Chinach, mającego na celu przekształcenie amoniaku w wodór. Jest to jedyna z wielu inwestycji Arabów w Państwie Środka mających na celu dekarbonizację środowiska.
17.01.2024

Risen Energy jedynym zwycięzcą w kategorii modułów fotowoltaicznych w konkursie PV Magazine Awards 2023

Firma Risen Energy, wiodący światowy producent fotowoltaiki (PV), została wyróżniona spośród ponad 200 zgłoszeń z ponad 39 krajów świata. Triumf Risen Energy, jako jedynego podmiotu w kategorii modułów fotowoltaicznych, wyraźnie dowodzi niezachwianego zaangażowania firmy w dążenie do doskonałości.
12.01.2024

Japońskie firmy angażują się w projekt statku do transportu skroplonego CO2

Wykorzystując technologie i doświadczenie konstrukcyjne Mitsubishi Shipbuilding i Nihon Shipyard pracują nad stworzeniem infrastruktury dla morskich przewoźników LCO2, dążąc do ujednolicenia jej z transportem lądowym. Japońskie firmy dążą do ujednolicenia specyfikacji i projektów statków w celu realizacji projektu międzynarodowego transportu skroplonego CO2 (LCO2) na dużą skalę począwszy od 2028 roku.
30.12.2023

Największa na świecie lądowa elektrownia wiatrowa oddana do użytku

Największa na świecie lądowa elektrownia wiatrowa została oddana do użytku 10 grudnia w Chinach. Elektrownia posiada 701 turbin o łącznej mocy 3 GW.
22.12.2023

Hitachi nagrodzona pieczęcią Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków

Hitachi jest jedną z 17 globalnych firm, które otrzymały pieczęć Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków (Sustainable Markets Initiative). Pieczęć Terra Carta jest przyznawana globalnym firmom, które aktywnie przewodzą w tworzeniu przyszłości przyjaznej dla klimatu i przyrody. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez panel globalnych ekspertów zajmujących się ochroną środowiska, biznesem, polityką i filantropią.
07.12.2023

Wyjątkowe zamówienie dla Hanwha Ocean. Stocznia zbuduje największe na świecie statki do transportu amoniaku

Południowokoreańska stocznia ogłosiła, że 14 listopada uzyskała zamówienie o wartości około 500 milionów dolarów na budowę czterech bardzo dużych zbiornikowców amoniaku (Very Large Ammonia Carriers, VLAC) dla greckiego przedsiębiorstwa żeglugowego Naftomar Shipping and Trading Co. Ltd. Inc (Naftomar). Każdy statek będzie w stanie przetransportować 93 000 m3 amoniaku, będącego nadzieją dla dekarbonizacji żeglugi jako zielone paliwo.
26.11.2023

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER: biogazownie to konieczność

Drugi dzień 38. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER przyniósł m.in. dyskusję na temat konieczności inwestowania w biogazownie. Eksperci zgodnie oceniają, że transformacji energetycznej w Polsce nie da się przeprowadzić bez dynamicznego rozwoju sektora produkcji i przetwarzania biogazu.
16.11.2023

Wodorowe kontenerowce na diagnostyce z Krakowa

ABB dostarczy rozwiązania zasilające, napędy oraz automatykę dla wodorowych kontenerowców Grupy Samskip. Na statkach zostanie zainstalowany zdalny system diagnostyki, który jest rozwijany w Korporacyjnym Centrum Technologicznym ABB w Krakowie. Jednostki morskie to światowa awangarda jeśli chodzi o wykorzystanie wodoru w zrównoważonym transporcie.
14.11.2023

Rozpoczęto prace w ramach pierwszego etapu projektu obejmującego montaż paneli fotowoltaicznych JA Solar o mocy 50 MW na dachu bazy produkcyjnej w Baotou

Firma JA Solar ogłosiła w ostatnim czasie rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu projektu instalacji paneli fotowoltaicznych (PV) o mocy 50 MW na dachu bazy produkcyjnej w Baotou. Projekt ten jest uważany za ważny krok w promowaniu ekologicznej produkcji i działalności całego przedsiębiorstwa.
21.10.2023

Vestas nie zwalnia tempa i pozyskuje kolejne zamówienia dla farm wiatrowych z całego świata

Jedna z czołowych firm zajmujących się energetyką wiatrową tylko 29 września bierze zlecenia związane z usługami dla energetyki wiatrowej w kilku krajach. Dąży tu do utrzymania swojej wieloletniej pozycji lidera i partnera dla inwestycji w zeroemisyjne źródła energii.
04.10.2023

Porty w zielonym korytarzu. Konieczność czy element walki konkurencyjnej?

We wrześniu porty ujawniły plan wdrożenia pierwszego ekologicznego korytarza transportowego przez Pacyfik. Przedstawiciele miast i portów Los Angeles, Long Beach i Szanghaju oraz największych operatorów liniowych na świecie z udziałem wiodących gestorów ładunków opracowali koncepcję planu wdrożenia zielonego korytarza żeglugowego.
03.10.2023

Grupa Azoty Police tworzy spółkę odpowiedzialną za realizację średnich reaktorów jądrowych

Grupa Azoty Police poinformowała PAP, że tworzy spółkę projektową, która będzie odpowiedzialna za realizację średnich reaktorów jądrowych (MMR). Wskazano, że to ważna faza projektu, w której określone zostaną potrzeby, zakresy odpowiedzialności partnerów oraz przygotowana będzie dokumentacja.
05.09.2023

Hitachi Energy i Google Cloud łączą wiedzę w zakresie energetyki i technologii cyfrowych, aby wspierać inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Hitachi Energy, globalny lider technologiczny wspierający zrównoważoną przyszłość energetyczną dla wszystkich i Google Cloud podpisały strategiczną umowę o współpracy oraz współtworzeniu produktów i usług oprogramowania w chmurze zaprojektowanych w celu wspierania światowej transformacji energetycznej. Pierwsza demonstracja wartości tej współpracy, Velocity Suite Power Prices firmy Hitachi Energy, jest już dostępna w Google Cloud Marketplace.
24.08.2023

Chińczycy uruchamiają zintegrowany projekt produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej, wodoru i biomasy

Firma Shanghai Electric New Energy Development Co., Ltd. podpisała umowę o współpracy strategicznej z Rządem Ludowym miasta Taonan w północno-wschodnich Chinach w zakresie zintegrowanego projektu produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej w połączeniu z biomasą. Mając na celu przekształcenie energii wiatrowej w energię elektryczną, projekt poddaje wodę elektrolizie w celu wytworzenia wodoru i łączy ją ze zgazowaną biomasą w celu wytworzenia zielonego metanolu.
05.08.2023

Hyundai Engineering CO. Ltd dołącza do projektu Grupy Azoty Police i Ultra Safe Nuclear Corporation dotyczącego budowy badawczego reaktora mikromodułowego (MMR®)

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., amerykańska spółka Ultra Safe Nuclear Corporation (USNC) oraz koreański Hyundai Engineering CO. Ltd (HEC) podpisały dziś Porozumienie wstępne dotyczące współpracy w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, w tym rozwoju technologii MMR.
23.07.2023

Firma YuanTech Solar podpisała umowę na dostawę modułów o mocy 40 MW z belgijskim dystrybutorem Suntrans

YuanTech Solar, działający od niedawna producent fotowoltaiki w Chinach, ogłasza podpisanie umowy na dostawę modułów z belgijskim dostawcą rozwiązań solarnych, firmą Suntrans New Energy BV. W ceremonii podpisania umowy udział wzięli Jan Claesen, dyrektor generalny Suntrans, i Cao Mingjing, dyrektor generalny YuanTech Solar. W nadchodzącym roku dostarczone zostaną moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 40 MW. Zgodnie z zamówieniem, firma już niedługo zrealizuje dostawę pierwszych czarnych modułów TOPCon typu N o mocy 2,4 MW.
20.07.2023

RWE, Mitsui i Port of Tilbury zdekarbonizują operacje portowe zielonym wodorem

RWE - największy wytwórca energii na terenie Wielkiej Brytanii i światowy gracz na rynku OZE, Mitsui - globalna firma handlowa i inwestycyjna o zróżnicowanym portfelu biznesowym obejmującym około 63 kraje oraz Port of Tilbury - centrum logistyczne Londynu i południowo-wschodniej części kraju, opracowują innowacyjny projekt wodorowy w Porcie Tilbury w Essex w ramach niedawno podpisanego protokołu ustaleń (MoU) dotyczącego dwóch projektów związanych z zielonym wodorem.
13.07.2023

Sungrow prezentuje nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

15 czerwca 2023 podczas targów Intersolar Europe w Monachium firma Sungrow zaprezentowała dwa najnowsze produkty ze swojej oferty. Oba urządzenia to nowe rodzaje stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, których sprawność sięga 96%.
27.06.2023

PowerX prezentuje innowacyjny projekt statku dostarczającego i magazynującego energię elektryczną

Japońska firma rozwija projekt akumulatorowca, tj. jednostki morskiej wyposażonej w akumulatory, która mogłaby magazynować energię elektryczną i dostarczać ją tam, gdzie byłaby potrzebna.
18.06.2023

Wspólnie o małych reaktorach jądrowych – KGHM podpisał list intencyjny z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną

Współpraca przy projektach badawczo-rozwojowych oraz inicjatywach inwestycyjnych związanych z technologią małych reaktorów jądrowych (SMR) – KGHM podpisał w tej sprawie list intencyjny z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Sygnatariusze dokumentu będą rozmawiać o możliwościach potencjalnego wspólnego zaangażowania w realizację projektów inwestycyjnych w zakresie SMR.
15.06.2023

Technologia przekształcająca dowolny port w pływające centrum morskiej energetyki wiatrowej [WIDEO]

Amerykańska firma Crowley, zajmująca się rozwiązaniami w zakresie łańcucha dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, zainwestowała w Tugdock, twórcę pierwszego na świecie pływającego suchego doku znanego jako Tugdock Submersible Platform (TSP).
11.06.2023

Firma JA Solar po raz ósmy okrzyknięta przez PVEL najlepszym dostawcą modułów fotowoltaicznych

PVEL (PV Evolution Labs), wiodące niezależne laboratorium testowe dla branży solarnej, opublikowało tegoroczną edycję raportu na temat niezawodności modułów fotowoltaicznych. Dzięki wysokiej jakości modułom fotowoltaicznym firma JA Solar po raz ósmy otrzymała tytuł „Top Performer” dla najlepszego dostawcy.
08.06.2023

Europejski debiut YuanTech Solar na targach Intersolar Europe 2023

YuanTech Solar, nowy producent w branży systemów fotowoltaicznych, zaprezentuje podczas targów Intersolar Europe 2023 swoją kompleksową linię modułów TOPCon oraz najnowszy przenośny system zasilania energią słoneczną dla gospodarstw domowych - YuanHome Solar Kit. Impreza odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca 2023 roku. Firma spodziewa się znacznej frekwencji ze strony lokalnych dystrybutorów, instalatorów i użytkowników końcowych na swoim stoisku (stoisko nr C4.360).
07.06.2023

Bank Pekao S.A. wspólnie z IFC sfinansuje rozbudowę fabryki separatorów wykorzystywanych w akumulatorach samochodów elektrycznych

Bank Pekao oraz International Finance Corporation (IFC) wraz z innymi instytucjami finansowymi udzieli firmie SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. finansowania na rozbudowę fabryki produkującej separatory do akumulatorów w samochodach elektrycznych.
30.05.2023

SANY Heavy Industry i Shenglong Metallurgical nawiązują strategiczną współpracę na rzecz ekologicznej transformacji w przemyśle stalowym

Spółka SANY Heavy Industry („SANY”, SSE: 600031), będąca czołowym międzynarodowym producentem ciężkiego sprzętu, niedawno zorganizowała ceremonię podpisania umowy, podczas której zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z Guangxi Shenglong Metallurgical Co. Ltd. (Shenglong Metallurgical). Liang Linhe, prezes SANY Heavy Truck, i Lin Nengjing, dyrektor generalny Shenglong Metallurgy w imieniu swoich firm podpisali umowę dotyczącą strategicznej kooperacji.
22.05.2023

Ocean Winds z umową na projekt morskich kabli eksportowych dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind

Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona jako spółka joint venture 50/50 EDP Renewables i Engie, podpisał umowę z australijską firmą Sea Global Pty Ltd., oraz jej polskim podwykonawcą PGNiG Gazoprojekt S.A. Umowa dotyczy wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla morskich kabli eksportowych morskiej farmy wiatrowej BC-Wind.
18.05.2023

MGI umożliwia skompletowanie prawie 60 000 próbek w ramach projektu Million Microbiome of Humans

Firma MGI Tech Co. Ltd. (MGI), zaangażowana w tworzenie podstawowych narzędzi i technologii o zastosowaniu w naukach biologicznych, niedawno podzieliła się informacją, że w ramach projektu Million Microbiome of Humans (MMHP), który został oficjalnie rozpoczęty w 2019 roku, sekwencjonowano łącznie prawie 60 000 próbek w 21 instytutach z ponad 10 krajów uczestniczących w projekcie w całej Europie.
18.05.2023

Risen Energy publikuje sprawozdanie roczne za 2022 r., odnotowując wzrost przychodów o 56,05% rok do roku

NINGBO, Chiny, 28 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ -- Risen Energy Co., Ltd., producent wysoko wydajnych produktów fotowoltaicznych o czołowej międzynarodowej pozycji, opublikował sprawozdanie roczne za 2022 rok dnia 21 kwietnia.
02.05.2023

GTHR Poland rozpoczyna masową produkcję i zasili około 500 tyś. baterii do elektryków

Jeden z największych globalnych dostawców elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowych, chiński Guotai-Huarong Poland, rozpoczyna produkcję masową. Przy założeniu pełnych mocy produkcyjnych zakładu na poziomie 40 tys. ton elektrolitu, firma zlokalizowana w Prusicach na Dolnym Śląsku będzie zasilała rocznie ok. 500 tys. baterii.
20.04.2023

Paris Rhône - licząca ponad sto lat marka urządzeń elektrycznych - poszerza ofertę o systemy magazynowania energii

Paris Rhône Energy, nowa marka należąca do Paris Rhône, producenta urządzeń elektrycznych z ponad 100-letnim dorobkiem, niedawno zaprezentowała swój pierwszy kompletny domowy system zasilania z serii PEX. Premiera systemu miała miejsce 11 kwietnia na platformie Indiegogo.
14.04.2023

Apple i globalni dostawcy zwiększają wykorzystanie OZE do 13,7 GW

Ponad 250 globalnych partnerów produkcyjnych dąży do tego, by do 2030 r. osiągnąć neutralność węglową w produkcji urządzeń Apple.
06.04.2023

System morskich akumulatorów litowo-jonowych marki Pylontech uzyskuje certyfikat JET w Japonii

10 marca 2023 r. spółka Pylon Technologies Co., Ltd. („Pylontech”) (numer na giełdzie 688063) ogłosiła, że produkowany przez nią system morskich akumulatorów litowo-jonowych uzyskał certyfikat JET w Japonii. Certyfikat wydany na podstawie normy JIS C 8715-2: 2019 stanowi kolejny dowód uznania marki Pylontech na japońskim rynku. Poprzednio certyfikat JET uzyskało pojedyncze ogniwo marki o pojemności 37 Ah (model: 37PN), a jej system magazynowania energii Force H2 otrzymał certyfikat S-Mark.
31.03.2023

Przyszłość leży w wielofunkcyjnej morskiej energetyce

Holenderskie Centrum Energii Morskiej (DMEC) i partnerzy projektu EU-SCORES (European Scalable Offshore Renewable Energy Sources) zorganizowali niedawno dwudniowe spotkanie z zainteresowanymi stronami na temat wielofunkcyjnych parków energetycznych w Marine Energy Hub w Hadze, podkreślając korzyści płynące z połączenia różnych źródeł energii odnawialnej na morzu w tej samej lokalizacji.
19.03.2023

ESB i dCarbonX pracują na rzecz wielkoskalowych lądowych podpowierzchniowych magazynów H2

ESB i dCarbonX Ltd podpisały MoU, dzięki któremu firmy ocenią i będą rozwijać możliwości wielkoskalowego lądowego podpowierzchniowego magazynowania wodoru.
18.03.2023

2 mln dolarów kary za zanieczyszczenie Mississippi przez statki

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował w styczniu, że Empire Bulkers Limited i Joanna Maritime Limited, dwie powiązane firmy z siedzibą w Grecji, zostały ukarane grzywną w wysokości po milionie dolarów. W uzasadnieniu kary stwierdzono: „popełnienie świadomych i umyślnych naruszeń ustawy o zapobieganiu zanieczyszczeniu przez statki (APPS - Act to Prevent Pollution from Ships) oraz ustawy o bezpieczeństwie portów i dróg wodnych” przez statek M/V Joanna (do 2020 roku M/V Eleni).
08.03.2023

Statek należący do Lotos Petrobaltic z pierwszym w Polsce systemem wiertniczym

Sylur, statek spółki Lotos Petrobaltic, został właśnie pierwszą polską jednostką posiadającą system wiertniczy, który umożliwia prowadzenie badań geologiczno-inżynierskich do 120 metrów.
21.02.2023

Opracowana przez Shanghai Electric turbina EW8.X-230 uznana za jedną z 10 najlepszych turbin morskich roku 2022 przez Wind Power Monthly

Koncern Shanghai Electric poinformował, że produkowany obecnie generator turbiny wiatrowej EW8.X-230 został uznany za jedną z 10 najlepszych turbin morskich roku 2022 zgodnie z najnowszym raportem Wind Power Monthly, czołowej światowej publikacji poświęconej branży wiatrowej. Wyróżnienie pojawiło się po tym, jak EW8.X-230 Shanghai Electric, turbina morska nowej generacji oparta na platformie Poseidon, została uznana za jeden z najbardziej innowacyjnych produktów przez 50 czołowych producentów tych urządzeń w Chinach we wrześniu 2
21.02.2023

Amoniakalne magazyny energii - Tsubame i Hynfra rozpoczynają współpracę

Hynfra podpisała porozumienie o współpracy z japońskim dostawcą technologii Tsubame BHB, który opracował nowatorskie rozwiązanie, umożliwiające małoskalowe wytwarzanie amoniaku. Technologia Tsubame pozwoli m.in. na stworzenie bezpiecznych amoniakalnych magazynów energii, które mogą mieć zastosowanie w sezonowym magazynowaniu Energi pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a także w ciepłownictwie i logistyce wodoru.
20.02.2023

3 klastry zbudują statki elektryczne dla Singapuru i sprawdzą ich efektywność ekonomiczną

Na początku 2023 r. statek elektryczny, który będzie mógł przewozić do 12 pasażerów i 35 ton ładunku zostanie zbudowany przez firmę SeaTech, należącą do klastera ‘Goal Zero’. Będzie to pierwszy krok do wymiany floty 1600 jednostek portowych z silnikami spalinowymi pływających po akwenach Singapuru.
23.01.2023

Szczyt Asia Roundtable 2022 dotyczący ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju zakończony sukcesem

20 grudnia odbył się online szczyt azjatycki 2022 Asia Roundtable Summit dotyczący ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju, którego gospodarzem było zrzeszenie chińskiej branży inteligentnej energetyki (China Smart Energy Industry Alliance). Dziewiątka zaproszonych gości odbyła pogłębione dyskusje na temat „innowacyjnych osiągnięć i doświadczeń w obszarze ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju w Azji”.
28.12.2022

Rada ds. Wodoru i Bank Światowy o wykorzystaniu surowców w produkcji czystego H2

Europejska Rada ds. Wodoru (Hydrogen Council) oraz Bank Światowy (World Bank Group) opublikowały nowy raport pt. „Wystarczalność, zrównoważony rozwój i obieg materiałów krytycznych dla czystego wodoru”, analizujący surowce wykorzystywane w łańcuchu wartości wodoru, ze szczególnym uwzględnieniem metali.
15.12.2022

Risen Energy przedstawia wizję nowej ery energetyki słonecznej

Risen Energy, czołowy chiński producent modułów fotowoltaicznych, znalazł się w grupie podmiotów, które podzieliły się swoją wizją i poglądami na temat kluczowych innowacji kształtujących przyszłość odnawialnych źródeł energii podczas Dorocznej Konferencji Chińskiej Branży Energetyki Słonecznej 2022 (China's Solar Industry Annual Conference 2022), jednej z największych imprez branżowych, która gromadzi w jednym miejscu czołowych ekspertów, największych graczy rynkowych i naukowców w celu omówienia i zaoferowania opinii na temat m
14.12.2022

Dekarbonizacja na kursie. Panele słoneczne i magazyny energii na statki. Polska ma swój udział

Coraz droższa energia i surowce energetyczne sprawia, że przyspieszają programy związane z wykorzystaniem energii elektrycznej. Fast Offshore Supply z Singapuru podpisał na początku grudnia protokół ustaleń w celu wspólnego opracowania systemu magazynowania energii (ESS). Partnerami projektu są Terasaki Electric Co., Shift Clean Solutions Ltd. i RINA. 
14.12.2022

TÜV SÜD przyznaje spółce YuanTech Solar certyfikat IEC 61215 i IEC 61730a

TÜV SÜD, uznany na świecie niezależny organ certyfikujący, przyznał spółce YuanTech Solar, nowemu chińskiemu producentowi z branży fotowoltaiki, certyfikat IEC 61215 i IEC 61730. Oznacza to, że wyprodukowane przez YuanTech Solar moduły fotowoltaiczne serii TOPCon/PERC pozytywnie przeszły wszystkie testy wymagane normą IEC 61215 dotyczącą wydajności modułów fotowoltaicznych oraz normą IEC 61730 odnoszącą się do bezpieczeństwa modułów fotowoltaicznych oraz że spółka YuanTech Solar posiada certyfikat umożliwiający jej wprowadzanie p
06.12.2022

Shanghai Electric prezentuje informacje branżowe podczas siódmego Międzynarodowego Szczytu Przybrzeżnej Energetyki Wiatrowej

W dniach 10-12 listopada w prowincji Hainan w Chinach odbył się siódmy Międzynarodowy Szczyt Przybrzeżnej Energetyki Wiatrowej, którego organizatorem była firma Shanghai Electric Wind Power Group Co. Podczas ceremonii otwarcia prezes Spółki, Miao Jun, wygłosił przemówienie na temat rozwoju branży. Tegoroczna impreza pod hasłem „Wzmocnienie działań skoncentrowanych na innowacjach w celu promowania sprawnego i uporządkowanego rozwoju przybrzeżnej energetyki wiatrowej” zgromadziła światowych liderów i przedstawicieli branży, którzy
21.11.2022

JA Solar dostawcą wszystkich modułów dla największego w Malezji projektu fotowoltaicznego z trackerem jednoosiowym

Niedawno w malezyjskim Marang do eksploatacji oddano projekt fotowoltaiczny o mocy 116 MW, dla którego wszystkie moduły dostarczyła firma JA Solar („spółka”), czołowy światowy producent produktów fotowoltaicznych o dużej mocy.
15.11.2022

Polska przekroczy cel związany z morską energią wiatrową

Jak wynika z najnowszych danych, tylko trzy kraje osiągną lub przewyższą swoje wytyczone cele w zakresie morskiej energii wiatrowej na rok 2030.
08.11.2022

Risen Energy: globalne zyski w zakresie wytworzonej energii - mapa porównawcza i analiza techniczna poszczególnych technologii ogniw

Wraz z szybkim rozwojem technologii fotowoltaicznych - począwszy od półprzewodników typu p aż po półprzewodniki typu n - różnice w ilości energii wytwarzanej przy zastosowaniu różnych technologii ogniw przyciągają coraz więcej uwagi. Obecnie główne technologie ogniw to PERC, TOPCon i HJT. Każda z nich ma określone zalety i wady, ale wśród badań porównawczych dotyczących wytwarzania energii wciąż brakuje systematycznego porównania całego cyklu życia produktu w oparciu o perspektywę globalnych scenariuszy zastosowań.
26.10.2022

GCLSI otrzymuje certyfikację TÜV Rheinland dla modułów fotowoltaicznych typu „N” TOPCon serii 210 i 182

GCL System Integration Technology Co., Ltd. („GCLSI”), firma zajmująca czołową pozycję na chińskim rynku paneli fotowoltaicznych niedawno ogłosiła, że jej monokrystaliczne dwustronne moduły 210 mm i 182 mm typu „N” oparte na technologii TOCon (tunnel oxide passivated contact) pomyślnie przeszły procedurę certyfikacji TÜV Rheinland, z maksymalną mocą wyjściową 685 W dla modułu 210 i 575 W dla modułu 182.
21.10.2022

Spółka JA Solar otrzymała najwyższą ocenę AAA w rankingu wiarygodności kredytowej PV ModuleTech

13 września firma JA Solar otrzymała najwyższą możliwą ocenę AAA, wydaną przez PV Tech w ramach rankingu wiarygodności bankowej PV ModuleTech za trzeci kwartał 2022 roku. W zestawieniu uwzględniono wiodącą przewagę produkcyjną JA Solar i stabilną pozycję finansową, która znajduje odzwierciedlenie w kluczowych wskaźnikach, takich jak dostawy, plan mocy produkcyjnych, plan technologii i wyniki finansowe. Według raportu JA Solar jest jednym z najbardziej konsekwentnych dostawców klasy A pod względem wszystkich najważniejszych wskaźn
19.09.2022

Pojazdy ATV o wysokiej wydajności i niskiej emisyjności przeznaczone do eksploracji Grenlandii

Zaawansowane pojazdy terenowe (ATV) będą wykorzystywane w nadchodzącym programie eksploracyjnym w ramach projektu ARC na Grenlandii.
04.08.2022

Pierwszy kompaktowy system wychwytywania CO2 firmy MHIENG wchodzi do komercyjnej eksploatacji w elektrowni na biomasę w Hiroshimie

Mitsubishi Heavy Industries Engineering, Ltd. (MHIENG), część grupy Mitsubishi Heavy Industries (MHI), rozpoczęła zgodnie z harmonogramem eksploatację kompaktowego systemu wychwytywania CO2 - zamówionego w listopadzie 2021 roku przez Taihei Dengyo Kaisha, Ltd. Jest to pierwszy tego typu system w Hiroszimie. I jest to również pierwszy system tego typu, który wszedł do komercyjnej eksploatacji.
01.08.2022

Shanghai Electric New Energy Development przyspiesza ekspansję w sektorze zielonej i niskoemisyjnej energii

15 lipca odbyła się ceremonia inauguracji spółki Shanghai Electric New Energy Development Co., Ltd. symbolizująca przyspieszenie ekspansji i rozwoju Grupy Shanghai Electric w sektorze zielonej i niskoemisyjnej energii.
27.07.2022

Statek do obsługi morskiej farmy wiatrowej z krajowej stoczni. Tylko w USA i Chinach?

Stocznia St Johns Shipbuilding z Florydy rozpoczęła budowę statku do transportu załogi. To efekt gwarantowania interesów amerykańskiego przemysłu stoczniowego wynikającego z ustawy Jones Act. Statek będzie bowiem obsługiwał morską farmę wiatrową Vineyard Wind 1 na Atlantyku.
27.07.2022

ATCO zbuduje stacje paliw dla lokomotyw wodorowych CP Rail

ATCO Group zawarła umowę z Canadian Pacific Railway Ltd. na budowę dwóch stacji produkcji i tankowania wodoru w Albercie.
20.07.2022

Przybrzeżny turbozespół wiatrowy, zaprojektowany przez Shanghai Electric z myślą o chińskiej inicjatywie klimatycznej, opuszcza linię produkcyjną

10 czerwca z linii produkcyjnej zakładu w Putian zjechał pierwszy turbozespół wiatrowy, EW8.X-230, wyprodukowany przez Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (Shanghai Electric), wyznaczający nowy etap rozwoju na chińskim rynku objętej parytetem morskiej energii wiatrowej.
28.06.2022

Branża cyfrowa będzie działać na rzecz bezpiecznego rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce

Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje krajową branżę cyfrową, inicjuje kampanię „Jasne jak słońce”, której celem jest podkreślenie znaczenia cyberbezpieczeństwa w procesie transformacji energetycznej. Organizacja będzie edukować biznes i decydentów w tym zakresie, a także promować rozwiązania pochodzące z bezpiecznych źródeł.
27.06.2022

Neptune Energy, ExxonMobil, Rosewood i EBN współpracują przy projekcie L10 dotyczącym wychwytywania i składowania CO2

Neptune Energy, spółka zależna ExxonMobil XTO Netherlands, Ltd., Rosewood Exploration Ltd. oraz EBN Capital B.V. ogłosiły wczoraj podpisanie umowy o współpracy w zakresie realizacji projektu L10, dotyczącego wielkoskalowego wychwytywania i składowania dwutlenku węgla w holenderskiej części Morza Północnego.
22.06.2022

Shell i jego Amber Baltic Wind startuje w przetargu na polski offshore [WIDEO]

Amber Baltic Wind Ltd, spółka zależna Shell, złożyła w ramach niedawnego przetargu publicznego oferty dotyczące propozycji nowych lokalizacji morskich elektrowni wiatrowych w polskiej strefie Morza Bałtyckiego. Lokalizacje, których dotyczy przetarg, pomogą Polsce zrealizować ambicję, aby do 2040 roku osiągnąć 11 gigawatów (GW) mocy zainstalowanej z morskich elektrowni wiatrowych.
13.06.2022

Do 2031 roku świat wyda na offshore 1 bln dolarów

Według firmy konsultingowej Wood Mackenzie Ltd., ilość instalacji morskiej energetyki wiatrowej wzrośnie w tej dekadzie prawie dziewięciokrotnie, a świat przeznaczy 1 bilion dolarów na czystą technologię energetyczną, aby pomóc w realizacji celów klimatycznych.
20.05.2022

Plug wybuduje największy na świecie elektrolizer dla H2 Energy Europe – zasili północnoeuropejski sektor transportowy

Plug – główny dostawca gotowych rozwiązań dla globalnej gospodarki zielonego wodoru, otrzymał zamówienie na dostawę elektrolizera o mocy jednego gigawata (GW) dla firmy H2 Energy Europe. Jest to największa jak dotąd instalacja elektrolizera na świecie, zaplanowana dla kompleksu produkcji ekologicznego wodoru w Danii.
20.05.2022

Komercyjne innowacje - ładowanie EV z magazynowaniem energii słonecznej

Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań z zakresu falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadza do oferty szereg nowych produktów, aby pobudzić wzrost zainteresowania rynku komercyjnego i mieszkaniowego. Obejmują one kompleksowe rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych z magazynowaniem energii słonecznej, nowy licznik z 2CT do modernizacji istniejących elektrowni oraz nowy model SG125CX do zastosowań komercyjnych, maksymalizujący oszczędności energii i zapewniający bardziej zrównoważone
16.05.2022

Sungrow przedstawia falownik modułowy „1+X" do instalacji fotowoltaicznych na skalę użytkową

Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań w zakresie falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadziła do oferty innowacyjny falownik modułowy „1+X", który ma dużą szansę stać się liderem na rynku. Jest on przeznaczony do nowej generacji elektrowni słonecznych na skalę użytkową. Falownik ten ma znacznie usprawnić obsługę i konserwację, co z kolei przekłada się na realne zyski.
13.05.2022

Intersolar Europe 2022: Sungrow przedstawia długoterminowe innowacje ukierunkowane na budowanie zrównoważonej przyszłości energetycznej

Podczas targów Intersolar Europe 2022 w Monachium firma Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań z zakresu falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, zaprezentuje swoje najnowsze kompleksowe portfolio rozwiązań w obszarze PV, magazynowania energii i ładowania pojazdów elektrycznych.
12.05.2022

Risen Energy podpisuje umowy na dostawę modułów solarnych o mocy powyżej 2 GW ze stelażem ze stopu stali o wysokiej wytrzymałości

Risen Energy Co., Ltd., chiński producent modułów solarnych, poinformował niedawno, że spółka podpisała umowy na dostawę modułów solarnych serii 210 o mocy 2 GW ze stelażem ze stopu stali o wysokiej wytrzymałości, które wprowadzono na rynek w listopadzie 2021 r., a które zostaną wykorzystane przy realizacji projektów w Hiszpanii, a także w prowincji Hainan i Guangxi oraz o wolumenie dostaw już dziś przekraczającym moc 300 MW.
02.05.2022

Lotos Petrobaltic z nową jednostką offshore?

Wojciech Królikowski, CEO Technical Ship Management Ltd., poinformował, że w zarządzie technicznym znalazła się nowa jednostka – Bazalt II. Statek, wcześniej znany pod nazwą Pacific Warden, będzie najpewniej częścią floty Lotos Petrobaltic.
25.04.2022

Wspólne przedsięwzięcie CATL oraz indonezyjskich przedsiębiorstw w celu zwiększenia e-mobilności poprzez inwestycję o wartości blisko 6 mld USD

• CBL łączy siły z indonezyjskimi organizacjami ANTAM i IBI przy indonezyjskim projekcie na rzecz integracji akumulatorów do pojazdów elektrycznych. • Projekt, którego łączna wartość inwestycji wynosi prawie 6 mld USD, koncentruje się na wydobyciu i przetwarzaniu niklu, materiałach do produkcji akumulatorów, produkcji samych akumulatorów oraz ich recyklingu. • Jest to kamień milowy w globalnej ekspansji CATL, który przyczyni się do rozwoju przemysłu pojazdów elektrycznych w Indonezji.
15.04.2022

Risen Energy wprowadza ultraniskoemisyjne moduły BIPV i HJT

Risen Energy Co., Ltd., największy w Chinach producent paneli słonecznych, zakończyła właśnie konferencję prasową w Ninghai w prowincji Zhejiang, na której zaprezentowała najnowszą linię modułów BIPV, w tym modeli Super Top i Super Tile, jak również ofertę heterozłączy HJT - Hyper-ion. Każdy z nowych produktów zapewnia jeszcze niższy poziom emisji CO2 oraz lepsze parametry wytwarzania energii elektrycznej, w ogromnym stopniu zwiększając zakres możliwości rozwoju i wdrażania modułów BIPV i HJT.
05.04.2022

Nabors inwestuje w GA Drilling, innowatora technologii ultragłębokich wierceń geotermalnych

Połączenie technologii GA Drilling PLASMABIT® z wiodącą w branży działalnością wiertniczą Nabors to kolejny odważny krok w kierunku zapewnienia dostępu do geotermii w każdym miejscu na świecie.
30.03.2022

NextGeo: polski rynek to obszar wzrostu

Wraz z rozwojem branży offshore w Polsce, na naszym rynku pojawia się coraz więcej wiodących światowych firm sektora. Jedną z nich jest włoska Next Geosolutions, która uczestniczy już w projekcie Baltic Pipe, ale chce zakotwiczyć nad Bałtykiem na dłużej. O planach dotyczących naszego rynku i dotychczasowych doświadczeniach opowiada nam CEO NextGeo, Giovanni Ranieri.
21.03.2022

Ceny ropy windują do góry i zaliczą najsilniejszy tygodniowy wzrost od niemal 2 lat

Ropa na rynkach paliw drożeje, a notowania tego surowca zaliczą w tym tygodniu najmocniejszą zwyżkę od niemal 2 lat. Inwazja Rosji na Ukrainę mocno wstrząsnęła globalnymi rynkami i spowodowała wzrost obaw o możliwe załamanie podaży, a ceny surowca wzrosły do najwyższego poziomu od 2008 r. - informują maklerzy.
04.03.2022

Na przełomie 2022 i 2023 roku pod Bełchatowem ruszy budowa fabryki magazynów energi

Trwają przygotowania do rozpoczęcia inwestycji w fabrykę magazynów energii. Przedstawiciele spółki Compremum, koordynującej całą inwestycję, zapowiadają, że nastąpi to na przełomie 2022 i 2023 roku. Fabryka powstanie w Kleszczowie pod Bełchatowem i na początku zatrudni 300 specjalistów.
01.03.2022

Ładownie statków elektrycznych na morzu. Powstała technologia, która zrewolucjonizuje transport morski [WIDEO]

Spółka Oasis Marine Power Ltd ogłosiła, że zakończyła pierwszy etap testów morskiej stacji ładowania dla statków elektrycznych. Stacja ma formę boi, która unosi się na powierzchni wody. Energia pochodzi bezpośrednio z morskich farm wiatrowych.
03.02.2022

Local Content: Baltic Pipe przestrogą dla Morskich Farm Wiatrowych?

W niniejszej publikacji autorzy przybliżą czytelnikowi regulacje prawne oraz samą inwestycję służącą do dywersyfikacji źródła energii pochodzącego z gazu, czyli Baltic Pipe. Przedstawimy również udział polskiego local content w tej inwestycji, skupiając się tylko na części ww. gazociągu biegnącej po dnie Morza Bałtyckiego. Powyższe ma na celu pokazanie pewnych bardzo niepokojących analogii dotyczących Baltic Pipe w odniesieniu do planowanych inwestycji na polskich obszarach morskich, związanych z energetyką wiatrową.
26.01.2022

CATL wprowadza na rynek rozwiązanie EVOGO, umożliwiające modułową wymianę akumulatorów

Należąca do CATL spółka CAES wprowadziła na rynek EVOGO – innowacyjne, modułowe rozwiązanie wymiany akumulatorów, które obejmuje bloki akumulatorowe, szybkie stacje ich wymiany oraz aplikację; - EVOGO charakteryzuje się wysoką kompatybilnością z modelami pojazdów, możliwością wynajmu akumulatorów w zależności od potrzeb oraz komplementarnością z szybkim ładowaniem i funkcją ładowania w gospodarstwie domowym; - Usługi EVOGO będą początkowo oferowane w 10 wybranych miastach.
19.01.2022

EDPR zabezpiecza umowę typu PPA dla 35,7 MW mocy z farmy wiatrowej w Polsce

Umowa PPA wchodzi w życie w styczniu 2022 r. i będzie obowiązywać przez 10 lat. Umowa dotyczy 51 proc. energii wytworzonej w farmie wiatrowej o łącznej mocy zainstalowanej 70 MW.
29.12.2021

RSA: elektryczne samochody Maxus już w Polsce

Na rynku samochodów elektrycznych rozpoczyna działalność nowy gracz - MAXUS, z bardzo ambitnymi planami. W ofercie ma elektryczne samochody dostawcze i klasy SUV.
02.12.2021

Izraelsko-polski kontrakt zrewolucjonizuje polski rynek OZE

Wiodący izraelski deweloper w dziedzinie energii odnawialnej Nofar Energy utworzy spółkę joint venture z Electrum, polską spółką technologiczną, wyspecjalizowaną w zakresie energetyki. Współpraca ma na celu opracowanie projektów wiatrowych i słonecznych w Polsce o wysokiej mocy - aż do 1,25 GW. Porozumienie oznacza wejście Nofar Energy na polski rynek energii odnawialnej, co daje dużą szansę na dynamiczny rozwój tej gałęzi gospodarki.
24.11.2021

USA nałożyły sankcje na statek zaangażowany w NS2

Stany Zjednoczone nałożyły w poniedziałek sankcje na dwa powiązane z Rosją podmioty, zaangażowane w budowę gazociągu Nord Stream 2 - poinformował w poniedziałek sekretarz stanu USA Antony Blinken.
23.11.2021

Risen Energy ogłasza nadejście ery Fotowoltaika 7.0

Producent modułów solarnych organizuje seminarium poświęcone technologii kryjącej się za oraz wykorzystywanej w modułach o wysokiej mocy.
25.10.2021

Pływająca fabryka wodoru w każdym porcie?

Brytyjskie konsorcjum otrzymało nagrodę za projekt badawczo-rozwojowy w celu opracowania ekologicznej barki do produkcji wodoru w ramach Clean Maritime Demonstration Competition (CMDC).
25.09.2021

Atomowy gigant Putina i interesy Kramka

Spółka Bartosza Kramka świadczyła usługi kanadyjskiej firmie, która zajmowała się dostawami litu do jednej ze spółek rosyjskiego koncernu atomowego kontrolowanego przez Kreml. Surowiec ten jest wykorzystywany jako element chłodziwa reaktorów atomowych – ustaliła „Gazeta Polska”.
16.09.2021

Odpady radioaktywne będą składowane na Słowienii

Deep Isolation, czołowy dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie przechowywania i składowania wypalonego paliwa jądrowego i wysokoaktywnych odpadów promieniotwórczych, ogłosił zdobycie nowego zamówienia na przeprowadzenie studium wykonalności odwiertów głębokich dla ARAO, słoweńskiej organizacji odpowiadającej za gospodarowanie odpadami promieniotwórczymi.
31.08.2021

Nowa technologia akumulatorów litowo-jonowych NMC, pomaga w dekarbonizacji wytwarzanej energii

Technologia akumulatorów litowo-jonowych NMC opracowana przez Kokam to sposób na wysoką moc wyjściową oraz zastąpienie rezerwowych wirujących generatorów diesla (ang. spinning reserve diesel generators).
23.08.2021

Baterie sodowo-jonowe CATL wyprą ze światowego rynku lit

Pierwsza generacja baterii sodowo-jonowych chińskiego giganta CATL wejdzie na rynek w 2023 roku. Jeśli firma nadrobi opóźnienie w gęstości energii, nowa technologia może stać się bardziej konkurencyjna niż rozwiązania oparte na licie.
17.08.2021

CATL wprowadza na rynek swoją przełomową technologię, oferując pierwszą generację baterii sodowo-jonowych

Contemporary Amperex Technology Co., Ltd (CATL) pomyślnie przeprowadziła swoją pierwszą imprezę internetową „Tech Zone”, która odbyła się 29 lipca. Dr Robin Zeng, prezes CATL, zaprezentował podczas tego wydarzenia pierwszą generację baterii sodowo-jonowych firmy wraz z rozwiązaniem baterii akumulatorowej AB – które jest w stanie zintegrować ogniwa sodowo-jonowe i litowo-jonowe w jednym pakiecie.
30.07.2021

Zielona energia z głębi ziemi oświetli Wielką Brytanię

Rozwijający się sektor energii geotermalnej w Wielkiej Brytanii osiągnął kamień milowy po tym, jak w czwartek ogłoszono, że "elektrownia typu proof of concept" w Kornwalii zaczęła produkować parę geotermalną. Podczas gdy sektor geotermalny w Wielkiej Brytanii jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, w krajach takich jak Islandia jest on bardziej rozwinięty.
06.07.2021

Pierwsza flota elektrycznych autobusów oddana do użytku - Yutong wkracza w przyszłość katarskiego transportu ekologicznego

Katar uroczyście powitał 10 pierwszych całkowicie elektrycznych autobusów Yutong w swojej flocie w Mowasalat (Karwa).
06.07.2021

Grupa Shanghai Electric Wind Power wprowadza pierwszą ofertę publiczną na rynek SSE STAR, zapewniając nowy impuls dla światowego przemysłu energetyki wiatrowej

Dnia 19 maja 2021 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Szanghaju odbyła się ceremonia z okazji pierwszej oferty publicznej (IPO) Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. („Shanghai Electric Wind Power Group”) (688660), spółki zależnej Shanghai Electric Group Co. Ltd. („Shanghai Electric” lub „Spółka”) (601727.SS i 02727.HK), na giełdzie Shanghai Stock Exchange Science and Technology Innovation Board. Wejście na giełdę zapoczątkowało znaczącą erę w historii Spółki.
01.06.2021

Kanada: Trwa wycinka pierwotnego lasu; sąd dał zgodę na usuwanie protestujących

W Kolumbii Brytyjskiej nasilają się protesty przeciwko wycince starodrzewu należącego do Indian Pacheedaht. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie gigantycznego pnia starego drzewa wiezionego na przyczepie na autostradzie; to świerk, który trafił do tartaku przygotowującego drewno na instrumenty.
29.05.2021

Chemirol umacnia się na rynkach zagranicznych

PUH „Chemirol” sp. z o.o., które od przeszło 30 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży rolnej w kraju, kontynuuje ekspansję na rynki zagraniczne. 9 marca 2021 roku największy dystrybutor w sektorze rolnictwa w Polsce został właścicielem 10% udziałów węgierskiej spółki Chemark, jednego z największych w Europie producentów środków ochrony roślin. To kolejny krok związany z inwestycjami Grupy Kapitałowej „Chemirol” na rynkach zagranicznych.
24.05.2021

Sunport Power – uruchomiono pierwszą, pozasieciową instalację fotowoltaiczną z modułami S1

Po trwających łącznie cztery miesiące montażu i testach, w Japonii uruchomiono pierwszą przemysłową, niezależną od sieci instalację fotowoltaiczną z lekkimi i elastycznymi panelami wykonanymi w technologii MWT. Z pomocą podłączonego systemu magazynowania energii, dachowa instalacja fotowoltaiczna będzie zaopatrywać znajdujący się pod nią zakład w energię elektryczną na potrzeby własne.
28.04.2021

Hiab i FSP przenoszą ekologiczny dział obróbki do Polski

Spółka Hiab, będąca częścią Cargotec, oraz FSP Finnish Steel Painting Ltd zawarły porozumienie dotyczące działalności obejmującej obróbkę powierzchni w stargardzkim oddziale Hiab. Porozumienie wchodzi w życie w kwietniu 2021 r. W ramach współpracy FSP będzie świadczyć na rzecz Hiab Poland usługi obróbki powierzchni oraz służyć specjalistyczną wiedzą technologiczną.
23.04.2021

FOXESS CO., LTD. dostarczy swoim partnerom w Polsce ponad 300MW falowników łańcuchowych do końca 2021 roku (MediaRoom)

FoxESS Co., Ltd to globalny producent falowników fotowoltaicznych i światowy potentat z listy Fortune 500. Wnikliwi obserwatorzy tego rozgrzanego na całym świecie sektora gospodarki dostrzegają, że produkty FoxESS Co., Ltd, szybko zyskują miejsce wśród czołowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie komponentów fotowoltaiki.
23.04.2021

Firma Hempel partnerem w projekcie przełomowej turbiny wykorzystującej energię pływów

Hempel, wiodący dostawca powłok, dostarczył powłoki ochronne dla turbiny pływowej Orbital O2 - najpotężniejszej turbiny pływowej na świecie. Ambicją firmy Hempel jest zostanie głównym dostawcą powłok dla globalnego segmentu energii odnawialnej.
19.04.2021

W Szkocji rusza projekt Wind-to-Whisky

Projekt Wind-to-Whisky to wielopoziomowa inicjatywa, która swoim zasięgiem obejmie morski port Cromarty Firth w Szkocji. Plan mający na celu utworzenie centrum pozyskiwania ekologicznego wodoru w regionie Highlands, ma zapewnić Szkocji pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii wodorowej.
11.04.2021

Risen Energy zwiększa udział w rynku dzięki panelowym modułom serii 210 Titan

Risen Energy Co., Ltd., producent paneli słonecznych, dobrze rozpoczął rok, realizując pierwszą dostawę eksportową panelowych modułów serii 210 Titan, co przynosi doskonałe perspektywy rozwoju dla firmy na rynkach światowych.
25.02.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.