RWE łączy siły z wiodącymi instytucjami na Litwie, aby wspierać edukację w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

zk

09.12.2022 13:15
Strona główna Energetyka, OZE RWE łączy siły z wiodącymi instytucjami na Litwie, aby wspierać edukację w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

RWE łączy siły z wiodącymi instytucjami na Litwie, aby wspierać edukację w zakresie morskiej energetyki wiatrowej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. (od lewej do prawej) Egidijus Skarbalius, Centrum Szkoleniowe Lindenau; Andreas Hammar, RWE; Anu Eslas, RWE; Gražina Markvaldienė, Państwowy Uniwersytet Nauk Stosowanych w Kłajpedzie; Artūras Razbadauskas, Uniwersytet w Kłajpedzie; Vaclav Stankevič, Litewska Akademia Morska; Andrius Mikalauskas, RWE; Matas Anužis, RWE; Irmina Zemaityte, RWE/RWE

RWE połączyło siły z wiodącymi litewskimi instytucjami edukacyjnymi, aby przyspieszyć rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim w oparciu o edukację, badania i transfer wiedzy. Podpisano listy intencyjne (LoI) z Uniwersytetem w Kłajpedzie, z Litewską Akademią Morską, Państwowym Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Kłajpedzie oraz Centrum Szkoleniowym im. Pauliusa Lindenau w Kłajpedzie.

- Morska energia wiatrowa jest kluczem do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię odnawialną i tworzy nowe, przyszłościowe miejsca pracy. Silne połączenie krajów bałtyckich z sąsiadującymi z nimi regionami nordyckimi i zachodnimi otwiera możliwości eksportu energii. Morze Bałtyckie może stać się w przyszłości hubem energetycznym Europy. W RWE chcemy pomóc w realizacji tego celu - powiedział Andreas Hammar, wiceprezes Offshore Wind Development Services Nordics, Baltics, & Poland w RWE Renewables podczas wczorajszej ceremonii.

Kraje bałtyckie mają ambitne cele klimatyczne, a rozwój morskiej energetyki wiatrowej jest często w centrum tych planów. Litwa ogłosiła pierwszy przetarg na budowę farmy wiatrowej o mocy do 700 megawatów do końca 2023 roku. Dla obszaru Morza Bałtyckiego wyznaczono cel 20 gigawatów mocy w morskiej energetyce wiatrowej do 2030 roku.

- Aby zrealizować ambitne cele związane z budową morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim, potrzebny będzie wykwalifikowany personel - podczas rozwoju, budowy i eksploatacji. Wspólnie z czterema wiodącymi instytutami edukacyjnymi kładziemy dziś fundamenty pod przyszły sukces morskiej energetyki wiatrowej na Litwie i w szerszym regionie Bałtyku - dodał Anu Eslas, wiceprezes Offshore Development Baltic States w RWE Renewables.

W ramach współpracy instytucje planują wymianę wiedzy i doświadczeń oraz określenie możliwości wspólnych badań w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Mają zostać stworzone programy edukacyjne, które będą dostarczać wiedzę i kompetencje potrzebne do pracy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.


Źródło: RWE

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.