Rynek unieszkodliwiania odpadów jądrowych wart 30 mld USD

zk

09.08.2022 20:45 Źródło: PR Newswire
Strona główna Odpady, Recykling Rynek unieszkodliwiania odpadów jądrowych wart 30 mld USD

Partnerzy portalu

Rynek unieszkodliwiania odpadów jądrowych wart 30 mld USD - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Deep Isolation Inc. i Amentum podpisały porozumienie o współpracy na rzecz szerszej komercjalizacji technologii Deep Isolation na całym świecie. Zawarte porozumienie wynosi obie firmy na pozycję światowych liderów wartego miliardy dolarów rynku utylizacji odpadów jądrowych, stwarzając możliwości wykorzystania potencjału czystej energii jądrowej. Współpraca nawiązana w celu wykorzystania możliwości na rynku wartym 30 mld USD.

Początkowe cele współpracy skupią się na krajach europejskich i regionu Pacyfiku, które łącznie tworzą wart ponad 30 mld USD rynek geologicznego składowania wypalonego paliwa i odpadów wysokoaktywnych.

„Amentum posiada niezrównaną wiedzę inżynieryjną i doświadczenie w wykorzystaniu nauki i zaawansowanych technologii do skutecznego oczyszczania złożonych terenów jądrowych ? powiedział Jim Blankenhorn, starszy wiceprezes Amentum. - Ustanowione partnerstwo wzmacnia naszą wspólną pozycję na rozwijającym się rynku, aby zapewnić innowacyjne rozwiązania w zakresie utylizacji odpadów nuklearnych na całym świecie”.

Istnieje coraz pilniejsza potrzeba utylizacji odpadów jądrowych. Niskoemisyjna energia jądrowa stanowi potężną alternatywę dla paliw kopalnych w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi, lecz wiele regionów świata wymaga, aby przed dokonaniem inwestycji w nowe instalacje jądrowe istniało rozwiązanie w zakresie utylizacji odpadów. Zaawansowana technologia jądrowa Deep Isolation wykorzystuje praktyki wiercenia kierunkowego na potrzeby bezpiecznego i skutecznego izolowania odpadów głęboko pod ziemią w składowiskach otworowych, zapewniając wielu krajom alternatywę dla tradycyjnych hałd kopalnianych.

„Świat szybko się zmienia, a rozwiązanie problemu odpadów jądrowych jest kluczowe dla zapewnienia sukcesu energetyki jądrowej ? powiedziała dyrektor generalna Deep Isolation Elizabeth Muller, ekolog i współzałożycielka firmy. - Wdrożenie tego rozwiązania wymaga szeroko zakrojonych działań zespołowych”.

Amentum, wiodący na świecie dostawca usług technicznych i inżynieryjnych, zapewnia szereg sprawdzonych atutów: utrzymanie obiektów i procesów cechujących się złożonością i wysokim stopniem niebezpieczeństwa; dostarczanie rozwiązań środowiskowych klientom na całym świecie; oraz możliwości w zakresie zarządzania środowiskiem i gospodarką odpadami.

Umowa zapewnia Amentum dostęp do ponad 50 objętych ochroną wynalazków Deep Isolation, a także specyfikacji inżynieryjnych i wiedzy fachowej. Zalicza się do nich szczegółowy i oparty na wytycznych MAEA proces Deep Isolation w zakresie dostosowywania składowiska głębokich otworów wiertniczych do konkretnych wymogów regulacyjnych, wykazu odpadów, potrzeb zainteresowanych stron i lokalnych uwarunkowań geologicznych klienta.

Deep Isolation oferuje licencje, które umożliwiają kluczowym podmiotom z branży dostęp do objętej ochroną własności intelektualnej. Program zakłada dostęp do patentów i prac inżynierskich Deep Isolation, a także procesy planistyczne i operacyjne, które mogą być realizowane niezależnie od technologii Deep Isolation.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Amentum na rzecz wprowadzenia tego rozwiązania na rynek ? powiedział Muller. - Jesteśmy zadowoleni z wartości, jaka przykładana jest do rozwiązania Deep Isolation w ramach inwestycji w licencję”.

Po zaledwie czterech latach działalności jako firma publiczna Deep Isolation osiągnęła następujące kamienie milowe: współpraca z kilkunastoma krajami na trzech kontynentach; utworzenie podmiotu zależnego w Europie; przejęcie Freestone Environmental Services; a w ostatnim czasie uzyskanie dwie wielomilionowe dotacji od amerykańskiego rządu.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24350,00 $ tona 2,20% 24 mar
 Cynk 2899,00 $ tona 0,21% 24 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 0,00% 24 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.