W niedzielę przed Teatrem Powszechnym w Warszawie odbędą sie Targi klimatyczne – zaplanowano m.in. debatę organizacji ekologicznych, wyprzedaż kwiatów, prezentację wyników badań o nastawieniu Polaków do katastrofy klimatycznej – poinformował PAP Mateusz Węgrzyn z teatru.
Targi klimatyczne rozpoczną się w niedzielę o godz. 12 i potrwają do godz. 18.
– Jakie ruchy klimatyczne i ekologiczne działają w Warszawie? Czym się zajmują? Jakie inicjatywy będą odbywały się w lecie? W trakcie Targów klimatycznych będzie można poznać osoby zajmujące się działalnością na rzecz klimatu i ekologii, dowiedzieć się więcej o ruchach aktywistycznych, a także wziąć udział w warsztatach, debatach oraz wspólnym sadzeniu roślin – napisano.
W ramach targów o godz. 12 i 14 zaplanowano "Mikrokosmos – spacer przyrodniczy dla rodzin z dziećmi", a o godz. 13 prezentację wyników badań przez Zofię Bieńkowską i Piotra Drygasa pt. "Nie nasza wina, nie nasz problem. Katastrofa klimatyczna w oczach Polek i Polaków".
O godz. 14 rozpocznie się debata ruchów klimatycznych pt. "Jak wrócić do rozmowy o klimacie?", która poprowadzi Janka Świerżewska, a o godz. 15.30 odbędzie się warsztat ogrodniczy Marii Dąbrowskiej (Fundacja ZMIANA).
Ponadto zaplanowano wyprzedaż kwiatów prowadzaną przez pracownię Florabo, wymianę książek prowadzoną przez Fundację ZMIANA, działalność stoisk aktywistycznych organizacji ekologicznych, takich jak m.in.: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Obóz dla Klimatu, Inicjatywa Dzikie Karpaty, Extinction Rebellion Warszawa, kolektyw Wilczyce, Greenpeace Polska. Odbędzie się też zbiórka odzieży i środków czystości dla kolektywu Food Not Bombs Warszawa.
Jako poinformowano, Targi klimatyczne realizowane są w ramach 4. Powszechnych Spotkań Klimatycznych – cyklu spotkań tworzonych w Teatrze Powszechnym przez aktywistów klimatycznych.
W niedzielę przed Teatrem Powszechnym w Warszawie odbędą sie Targi klimatyczne – zaplanowano m.in. debatę organizacji ekologicznych, wyprzedaż kwiatów, prezentację wyników badań o nastawieniu Polaków do katastrofy klimatycznej – poinformował PAP Mateusz Węgrzyn z teatru.
– Ideą spotkań jest łączenie perspektywy naukowej, aktywistycznej i społecznej; ukazanie jak zmiany klimatu łączą się z ideologią, systemem kapitalistycznym, technologią i życiem społecznym – wyjaśniono.
Energetyka, OZE
wizytówki: 153
Gospodarka odpadami, Recykling
wizytówki: 109
Ekologia, Ochrona środowiska
wizytówki: 69
E-transport, E-logistyka, E-mobilność
wizytówki: 15
EkoDom, EkoBudownictwo
wizytówki: 36
EkoRolnictwo, BioŻywność
wizytówki: 10
Prawo, Administracja, Konsulting
wizytówki: 7
Włocławek i OSGE podpisują porozumienie dotyczące współpracy przy budowie SMR
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Polski startup wie co zrobić ze starymi łopatami turbin wiatrowych. Mogą bardzo przydać się budowlance
00:08:23
OSGE wystąpiło z dwoma wnioskami o Opinie Ogólne do projektu SMR
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Technologia rakietowa Muska może przynieść przełom w geotermii. Pojawili się hojni inwestorzy
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Amazon kupuje hurtowo energię z offshore. Największa taka umowa
Niemcy mogą znów spojrzeć łaskawszym okiem na węgiel. Powodem są wysokie ceny gazu
00:02:35
16
Pierwszy raz tak blisko morza. Na gdańskich plażach pojawiły się specjalistyczne wózki dla osób z niepełnosprawnością
Ocieplenie hamuje wchłanianie CO2 przez drzewa. To zła wiadomość dla klimatu
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
DRI i Entrix rozpoczynają współpracę w zakresie optymalizacji bateryjnego magazynu energii w Polsce
Enprom: w offshore liczą się jakość i kompetencje, nie tylko najniższa cena
Polskie porty potrzebują kolei. Bez niej nie podbiją rynków zagranicznych
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Dobre życie na stabilnej planecie dla wszystkich. Według grupy znanych ekonomistów to możliwe
Przeładunki portowe a dbałość o Bałtyk. Premiera ważnej publikacji podczas Kongresu Polskie Porty 2030
Kaucja na widelcu. Polacy widzą w niej ratunek dla przyrody, ale diabeł tkwi w szczegółach
Resort klimatu: zakup kolejnych e-busów do Morskiego Oka nie oznacza likwidacji przewozów konnych
„Znalazłem pisklę! I co teraz?” – poradnik ratunkowy
| Ropa brent | 73.44 $ | baryłka | -4,14% | 25.06.2026 06:05 |
| Cyna | 51895 $ | tona | -5,63% | 25.06.2026 06:05 |
| Cynk | 3502.75 $ | tona | -3,03% | 25.06.2026 06:05 |
| Aluminium | 3263.25 $ | tona | -4,13% | 25.06.2026 06:05 |
| Pallad | 1177.5 $ | uncja | -4,87% | 25.06.2026 06:05 |
| Platyna | 1582.6 $ | uncja | -4,28% | 25.06.2026 06:05 |
| Srebro | 57.49 $ | uncja | -6,72% | 25.06.2026 06:05 |
| Złoto | 4016.45 $ | uncja | -2,73% | 25.06.2026 06:05 |