Umowa na jądrowe szkolenia dla polskiego przemysłu

zk

23.03.2023 12:27 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Umowa na jądrowe szkolenia dla polskiego przemysłu

Partnerzy portalu

Umowa na jądrowe szkolenia dla polskiego przemysłu - ZielonaGospodarka.pl
Fot. gov.pl

17 marca br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zawarło umowę na realizację zaawansowanych szkoleń dla polskich przedsiębiorstw, które zamierzają realizować prace dla sektora jądrowego. Celem działania jest podnoszenie kompetencji krajowego przemysłu dla zapewnienia możliwie dużego udziału w polskim projekcie, jak i na rynkach międzynarodowych w różnych technologiach.


Umowa obejmuje realizację kompleksowych szkoleń dla następujących sektorów polskiego przemysłu:  elektroenergetycznego, budowlanego oraz mechaniczno-spawalniczego.

Dla każdej z powyższych grup zorganizowane zostaną po dwie identyczne 40-stogodzinne sesje, podczas których zaprezentowane zostaną najczęściej stosowane wymagania branżowe:
- techniczne,
- w zakresie zapewnienia i kontroli jakości,
- w obszarze biznesowych aspektów, w tym jak zostać kwalifikowanym dostawcą głównych koncernów jądrowych.

Wykonawcą szkoleń będzie Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska (IGEOŚ), która złożyła najkorzystniejszą ofertę, w ramach postępowania przetargowego MKiŚ. Poszczególne sesje – każda dla 30 przedstawicieli polskiego przemysłu - odbędą się w Warszawie w czerwcu br. i będą dedykowane personelowi technicznemu i kadrze zarządczej krajowych firm: pełnomocnikom ds. jakości, audytorom wewnętrznym, spawalnikom, technologom, dyrektorom produkcji, kierownikom projektów, kierownikom budów, itd. Szkolenia realizowane będą w formule: professionals – to – professionals, tzn. wykładowcami będą wyłącznie eksperci – praktycy pracujący w światowym sektorze jądrowym, w tym również przedstawiciele głównych dostawców technologii. Szkolenia będą miały zbliżony do ubiegłorocznych zakres – w zoptymalizowanym wymiarze czasowym: 40h, z czego część odbędzie się on-line (szczegóły: szkolenia-nuclear.pl).

Ministerstwo Klimatu i Środowiska – wraz z postępem realizacji programu jądrowego – stale prowadzi działania przygotowujące krajowy przemysł do maksymalnego udziału w tej inwestycji. Dotychczas zorganizowano kilkadziesiąt podobnych projektów, jak np. specjalistyczne warsztaty techniczne prezentujące krajowym przedsiębiorstwom specyficzne w branży wymagania techniczne oraz profilowane misje gospodarcze promujące nasz przemysł na rynkach międzynarodowych. Oprócz wspomnianych szkoleń w 2023 r. planowane są kolejne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym (w tym aktualizacja katalogu „Polish industry for nuclear energy). Zainteresowane przedsiębiorstwa proszone są o kontakt z przedstawicielami MKiŚ:
Andrzej.Sidlo@klimat.gov.pl
Jacek.Zalewski@klimat.gov.pl

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.