ESCORT
Energetyka, OZE

SEG Solar zwiększa zdolności produkcyjne w Kambodży

SEG Solar Inc. podała informację o znacznym, sięgającym 500 MW rocznie, zwiększeniu liczby produkowanych w kambodżańskiej fabryce, wysoko wydajnych modułów SEG 540W+ 182 mm. Fabrykę produkcyjną wyposażono w najnowocześniejszą technologię, a jej zadaniem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania rynku Ameryki Północnej na energię słoneczną. Produkcja rozpocznie się w październiku 2021 r. i przewiduje się, że pierwsza partia modułów solarnych trafi do USA w 4 kwartale 2021 r.

15.10.2021, 13:07
Klimat, edukacja

Climate Transparency: szybko rośnie emisja CO2 w zamożnych państwach

Raport Climate Transparency 2021 wskazuje, że rośnie emisja dwutlenku węgla w najzamożniejszych krajach świata należących do G20, które odpowiadają za 75 proc. wypuszczonego do atmosfery CO2 – informuje w czwartek BBC.

15.10.2021, 09:08
Energetyka, OZE

Kilkanaście spółek Grupy Energa kolejny rok w "zielonym" rejestrze EMAS

Kilkanaście spółek Grupy Energa, która jest częścią Grupy Orlen przeszło zewnętrzny audyt zarządzania środowiskowo-energetycznego, przedłużając na kolejny rok swą obecność w "zielonym" rejestrze EMAS, który promuje Komisja Europejska. Pierwsze spółki Grupy Energa zostały tam wpisane w 2016 r.

15.10.2021, 08:51
Energetyka, OZE

Nowy Ład może zablokować rozwój MEW w Polsce na lata [ROZMOWA]

Rozmowa z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem.

14.10.2021, 16:25
Energetyka, OZE

22. konferencja KOMTECH pod znakiem klastrów energii i współpracy z samorządami lokalnymi na rzecz Zielonego Ładu

Podczas 22. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej KOMTECH Instytut Techniki Górniczej KOMAG pokazał elementy budowanej strategii. Dyrektor instytutu, prof. Dariusz Prostański zdefiniował przyszłe kierunki badawcze i rolę KOMAG-u w procesie transformacji regionu. Nowoczesne systemy magazynowania energii i zarządzania nią, robotyzacja, automatyzacja i informatyzacja, zarówno w sferze projektowej, badawczej, jak i certyfikacyjnej, to główne determinanty rozwoju instytutu.

14.10.2021, 13:01
Energetyka, OZE

70 proc. europejskich firm ignoruje cele zerowe netto

Z nowego raportu wynika, że ​​tylko 30 proc. europejskich przedsiębiorstw zobowiązało się do osiągnięcia zera netto do 2050 roku. Ponad dwie trzecie firm korporacyjnych nie podjęło zobowiązań do osiągnięcia zera netto.

14.10.2021, 11:22
Prawo, finanse

Fabryki wstrzymują produkcję przez rekordowe ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego

Rekordowe ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego spowodowały zamykanie lub czasowe wstrzymywanie produkcji wielu przedsiębiorstw w Hiszpanii. Jeden z największych producentów stali Sidenor ogłosił czasowe zamknięcie - do końca br. - swojej centralnej fabryki w Basauri (Kraj Basków) oraz stopniowe podjęcie podobnych środków w innych fabrykach w Kraju Basków, Kantabrii i Katalonii.

14.10.2021, 11:19
Energetyka, OZE

Rekordowa inwestycja niemieckiej spółki w farmę wiatrową

Zajmująca się inwestycjami w energię ze źródeł odnawialnych niemiecka spółka wpd planuje budowę w Macedonii Północnej elektrowni wiatrowej o mocy 400 MW, której wartość wyceniono na 500 mln euro. Będzie to największa inwestycja typu greenfield w tym kraju - poinformował we wtorek macedoński premier Zoran Zaew.

13.10.2021, 11:24
Klimat, edukacja

Na Politechnice Gdańskiej powstało nowoczesne laboratorium metrologiczne

Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej otwarto we wtorek nowoczesne laboratorium metrologiczne - poinformowało biuro prasowe uczelni. Pracownia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, m.in. maszyny współrzędnościowe, optyczne systemy pomiarowe 2D i 3D.

13.10.2021, 08:58
Prawo, finanse

Nowelizacja Prawa geologicznego i górniczego

Surowce stanowią koło napędowe każdej gospodarki. Trwające obecnie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska prace nad przygotowaniem projektu Polityki Surowcowej Państwa (PSP) mają na celu zabezpieczenie dostępności do surowców dla obecnych i przyszłych pokoleń.

11.10.2021, 12:11
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.