Polacy są wykorzystywani przy sadzeniu lasów pod Uppsalą. Muszą więcej pracować niż Szwedzi na trudnym terenie, a ich stawka godzinowa obowiązuje tylko na papierze - pisze w środę "Dagens Nyheter". Jak podaje gazeta, zarabiają połowę tego co mają w umowie z firmą Skogsvardarna i Uppland AB, którą do sadzenia drzew wynajął luterański Kościół Szwecji.
Już na początku września specjaliści branży odpadowej spotkają się w Gdańsku w ramach Samorządowego Forum Gospodarki Odpadami. Jest ono kontynuacją rozpoczętej w 2018 roku inicjatywy spotkań przedstawicieli samorządów, spółek komunalnych, instytucji państwowych, środowiska akademickiego, organizacji i firm działających w sektorze gospodarki odpadami, edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.
Powstaje ich już ponad 1 mln rocznie, a nowe inwestycje spowodują podwojenie tej liczby. To efekt boomu w całej Europie, który pandemia jeszcze podkręciła – podaje w środę "Rzeczpospolita".
Niemal 80 proc. ankietowanych Polaków chciałoby energii z odnawialnych źródeł energii (OZE). Blisko 37 proc. badanych ocenia, że OZE korzystnie wpływają na klimat - wynika z opublikowanego we wtorek raportu "Co Polacy myślą o odnawialnych źródłach energii".
Minister rolnictwa Grzegorz Puda rozmawia z rolnikami na temat sytuacji w rolnictwie - poinformował resort rolnictwa w odniesieniu do protestów rolników z AgroUnii.
Przerwanie tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium Ukrainy miałoby negatywne konsekwencje dla Węgier – oświadczył we wtorek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto po spotkaniu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem w Budapeszcie.
Wypłatę zaliczek za 2021 r. na zalesianie gruntów rolnych w ramach PROW 2007–2013 w wysokości 85 proc. - przewiduje projektowane rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Projekt jest zamieszczony na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
Ponad 10 000 km słynną ciężarówką przejadą uczestnicy projektu “Jelczem w Himalaje”. 21 sierpnia wyruszyła wyprawa, która podąża śladami ekspedycji himalajskich z lat 70. i 80. Dzięki panelom fotowoltaicznym od Columbusa wyprawa zyska nieograniczony dostęp do czystej energii ze słońca.
24 sierpnia w Lublinie odbyła się premiera instalacji lameli – łamaczy światła z ogniwami perowskitowymi Saule Technologies. Jest to pierwsze komercyjne wdrożenie technologii perowskitowych ogniw słonecznych na świecie. Za system automatyki do sterowania położeniem lameli względem pozycji Słońca odpowiada marka Somfy. Pierwszym klientem Saule został Aliplast.
Pierwsza edycja akcji Czysty Bałtyk potrwa dwa dni. W tym czasie wolontariusze będą zbierać śmieci z plaż oraz ich okolic na Półwyspie Helskim i w Trójmieście. Odbędzie się również konferencja, podczas której naukowcy zajmujący się na co dzień problemami klimatu oraz ekosystemów morskich będą szukać rozwiązań dla najbardziej palących problemów.
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Tempo wzrostu wód oceanów podniosło się aż dwukrotnie w zaledwie 10 lat. Są też coraz bardziej zanieczyszczone
Do Polski wkracza fala upałów. To fatalna wiadomość dla energetyki, a będzie jeszcze gorzej
FSRU2 w Gdańsku oznacza konkurencję na rynku. Krytycznie ważny element dla gospodarki
Japonia planuje ekspansję atomu. Do 2050 chce mieć nawet 14 nowych reaktorów
USA. Elektrownia Trumbull Energy Center rozpoczęła działalność, czyli skokowy spadek emisji
Poznaliśmy nową strategię dla ciepłownictwa do 2040 r. Ponad połowa ciepła będzie z OZE, a dzięki temu znacznie niższe rachunki
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 26.06.2026
Zielony amoniak z Mindoro. Hynfra rozpoczyna współpracę na Filipinach z myślą o rynkach Azji Wschodniej
Offshore wind napędza przemysł i porty. „Największe korzyści dopiero przed nami” [KONGRES POLSKIE PORTY]
Chiny. Rekordowa umowa na zakup zielonego metanolu dla żeglugi
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
Enea, PGE, Tauron i Orlen planują wspólnie działać na rzecz odbudowy infrastruktury energetycznej na Ukrainie
Podsumowanie 5 lat konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO