Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopn
Spółka LG Chem (KRX: 051910) otworzyła największy zakład produkcji nanorurek węglowych (CNT) w Korei. Spółka aktywnie ukierunkowuje swoją działalność na dynamicznie rozwijający się rynek nanorurek węglowych, które znajdują szerokie zastosowanie w katodach akumulatorów pojazdów elektrycznych.
Sejmowa Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek część poprawek Senatu do ustawy o efektywności energetycznej. Ustawa przewiduje m. in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.
Stawiamy sobie bardzo ambitne cele, jeśli chodzi o ochronę klimatu; chcemy, by nasz przemysł się przekształcał, ale musimy to zrobić zachowując zasadę sprawiedliwej transformacji - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Młodzieżową Radą Klimatyczną. Dodał, że konieczne są bardzo kosztowne zmiany.
Wicepremier, minister przemysłu i handlu Karel Havliczek poinformował w poniedziałek po posiedzeniu rządu, że rosyjska korporacja Rosatom nie zostanie poproszona przez władze Czech o udzielenie odpowiedzi na pytania o bezpieczeństwo i strukturę własności.
Pomysł MAP, by wydzielić ze spółek energetycznych ok. 70 węglowych bloków do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego niesie ze sobą ryzyko wyższych rachunków dla odbiorców - oceniają analitycy. Według resortu aktywów państwowych, NABE uwolni spółki od "węglowego balastu".
Prawie 7,5 mln zł z funduszy europejskich trafi na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw w konkursie „Bony na innowacje dla MŚP” - poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Rok po pożarze, który w kwietniu 2020 r. zniszczył ok. 5,5 tys. ha bagiennych łąk i lasów w Biebrzańskim Parku Narodowym, polskie parki narodowe apelują o niewypalanie traw, bo nie służy to przyrodzie, a niesie za sobą różne zagrożenia dla przyrody i ludzi.
Spółka PGNiG Ventures objęła za ponad 2,5 mln zł udziały firmy Enelion - producenta ładowarek do aut elektrycznych oraz systemów zarządzających m. in. ładowaniem. Jak podkreśla PGNiG, inwestycja w Enelion może sięgnąć 6 mln zł.
Za symboliczną złotówkę mieszkańcy Gdańska mogą dostać tonę kompostu produkowanego przez Zakład Utylizacyjny z odpadów bio. Produkt zostanie dostarczony za darmo. To druga edycja akcji pn. „Czarne złoto ogrodników”.
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Tempo wzrostu wód oceanów podniosło się aż dwukrotnie w zaledwie 10 lat. Są też coraz bardziej zanieczyszczone
Do Polski wkracza fala upałów. To fatalna wiadomość dla energetyki, a będzie jeszcze gorzej
FSRU2 w Gdańsku oznacza konkurencję na rynku. Krytycznie ważny element dla gospodarki
Japonia planuje ekspansję atomu. Do 2050 chce mieć nawet 14 nowych reaktorów
USA. Elektrownia Trumbull Energy Center rozpoczęła działalność, czyli skokowy spadek emisji
Poznaliśmy nową strategię dla ciepłownictwa do 2040 r. Ponad połowa ciepła będzie z OZE, a dzięki temu znacznie niższe rachunki
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 26.06.2026
Zielony amoniak z Mindoro. Hynfra rozpoczyna współpracę na Filipinach z myślą o rynkach Azji Wschodniej
Offshore wind napędza przemysł i porty. „Największe korzyści dopiero przed nami” [KONGRES POLSKIE PORTY]
Chiny. Rekordowa umowa na zakup zielonego metanolu dla żeglugi
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
Podsumowanie 5 lat konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”
Enea, PGE, Tauron i Orlen planują wspólnie działać na rzecz odbudowy infrastruktury energetycznej na Ukrainie
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO