ESCORT
Energetyka, OZE

Enea Nowa Energia rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej Dygowo I

Enea Nowa Energia rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej Dygowo I w woj. zachodniopomorskim, podpisała też umowę na wykonanie farmy Jastrowie II - poinformowała w piątek Grupa Enea. Instalacje powiększą moc zainstalowaną w PV o 16 MW.

27.10.2023, 10:33
Energetyka, OZE

Transformacja ciepłownictwa w Grupie PGE staje się faktem

Grupa PGE konsekwentnie od 2018 roku prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski. Efektem tego jest oddanie przez PGE do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku zakończą się inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach. Wszystkie te projekty w istotny sposób zwiększą komfort i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców oraz znacząco wpłyną na zmnie

26.10.2023, 14:49
ESG, zrównoważony rozwój

ESRS: Firmy niegotowe do raportowania informacji niefinansowych

Najnowsze regulacje dotyczące raportowania ESG diametralnie zmienią proces przygotowania i publikowania raportów dotyczących informacji niefinansowych. Do niedawna raportowanie związane z ochroną środowiska, kwestiami społecznymi i ładem korporacyjnym nie było obligatoryjne. Wraz z nowymi wymogami regulacyjnymi obowiązkowe staje się nie tylko samo ujawnianie, ale też ich niezależna weryfikacja przez wiarygodną stronę trzecią.

26.10.2023, 12:09
Energetyka, OZE

Electrum rozpoczęło budowę farm fotowoltaicznych w Sztumie i Mikołajkach Pomorskich

Grupa Electrum, wiodący polski biznes Climate Tech, rozpoczęła realizację kolejnych wielkoskalowych inwestycji jako generalny wykonawca. Właśnie ruszyła budowa dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej zainstalowanej mocy 117,1 MW w miejscowościach Sztum oraz Mikołajki Pomorskie w województwie pomorskim. Zakończenie obu realizacji jest planowane na wiosnę 2025.

25.10.2023, 12:17
Odpady, Recykling

Targi POLECO 2023 w Poznaniu. Odpowiedź branży na zbliżającą się rewolucję w gospodarce odpadami

Ponad 150 wystawców z 8 krajów w Poznaniu zaprezentowało najnowsze technologie dla ochrony klimatu. Ekspozycja liderów branży oraz szeroki program wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji i dyskusji tematycznych, podsumowały najbardziej aktualne zagadnienia.

25.10.2023, 09:55
Energetyka, OZE

Equinor i Polenergia zakontraktowały kable dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i III

Equinor i Polenergia podpisały umowy na zaprojektowanie, produkcję, dostawę i instalację kabli wewnętrznych oraz kabli eksportowych dla budowanych wspólnie morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III o łącznej mocy 1,44 GW. To kolejne komponenty niezbędne do realizacji kluczowych inwestycji dla polskiej transformacji energetycznej.

25.10.2023, 09:04
Odpady, Recykling

W Polsce może powstać 37 tys. punktów zbiórki opakowań po napojach

Na starcie systemu kaucyjnego, czyli od 1 stycznia 2025 r. w Polsce może działać 16-17 tys. recyklomatów; w kolejnych latach będzie ich więcej - przewiduje firma Tomra. W Polsce może powstać 37 tys. punktów zbiórki opakowań po napojach (manualnej i automatycznej) - wynika z wyliczeń przedsiębiorstwa.

24.10.2023, 15:26
Energetyka, OZE

MAE: szczyty emisji CO2 i popytu na paliwa kopalne już w tej dekadzie

Już w obecnej dekadzie nastąpią szczyty: emisji CO2, oraz popytu na paliwa kopalne - przewiduje Międzynarodowa Agencja Energetyczna w najnowszym "World Energy Outlook". Transformacja energetyczna ma globalny zasięg i nie da się jej zatrzymać - ocenia MAE.

24.10.2023, 15:14
Energetyka, OZE

Morskie farmy wiatrowe – nowy kierunek polskiej energetyki

Na Pomorzu Zachodnim rozpoczyna się budowa morskich farm wiatrowych. W porcie Szczecin - Świnoujście powstaje już pierwszy w Polsce terminal instalacyjny, który pozwoli na transport i montaż najnowocześniejszych turbin wiatrowych. W niedługiej przyszłości Szczecin ma stać się też głównym centrum produkcji zasadniczych składników dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Wpłynie to między innymi na rynek pracy i wzrost zatrudnienia w regionie.

23.10.2023, 11:21
Transport, Elektromobilność

Jeszcze więcej autobusów elektrycznych na Sycylii

42 autobusy elektryczne marki Solaris zamówił sycylijski przewoźnik AMTS Catania. 32 pojazdy Urbino 12 electric i 10 sztuk Urbino 18 electric będzie obsługiwać ruch w porcie Katania już w 2024 roku. To kolejne zamówienie przewoźnika na autobusy elektryczne Solaris złożone w ramach centrali zakupowej Consip S.p.A. Do tej pory 7 pojazdów Urbino 12 electric obsługuje ruch w mieście od początku tego roku, kolejne 11 zostanie dostarczone do końca bieżącego roku.

23.10.2023, 10:58
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.