ESCORT
Transport, Elektromobilność

Europarlament zatwierdził prawo mające zwiększyć wykorzystanie biopaliwa lub wodoru w samolotach

Parlament Europejski zatwierdził w środę nowe prawo mające na celu zwiększenie wykorzystania zrównoważonych paliw, takich jak zaawansowane biopaliwa lub wodór, w sektorze lotniczym.

14.09.2023, 11:11
Energetyka, OZE

Szefowa MKiŚ w liście do polskich europosłów: rynek mocy to filar bezpieczeństwa energetycznego Polski

Przedłużenie rynku mocy to filar bezpieczeństwa energetycznego Polski na najbliższe lata - podkreśliła w liście adresowanym do polskich europosłów szefowa MKiŚ Anna Moskwa. Zaapelowała, aby w czwartkowym głosowaniu odrzucili unijne przepisy, które nie zawierają tych korzystnych dla Polski rozwiązań.

14.09.2023, 11:06
ESG, zrównoważony rozwój

Europejskie standardy raportowania zrównoważonego rozwoju (ESRS) wprowadzają analizę podwójnej istotności

2024 rok będzie ważnym okresem dla pierwszej grupy firm, objętej obowiązkiem raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju. Sprawozdania za ten okres będą musiały wpisywać się w ramy zarysowane w dyrektywie CSRD oraz towarzyszących jej Europejskich Standardach Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Nowością, a zarazem podstawową ramą analiz bogatego zestawu wskaźników zrównoważonego rozwoju, zaprezentowanych w standardach ESRS, jest podwójna istotność, obejmująca konieczność analizy zarówno wpływu przedsiębiorstwa na ludzi, ja

13.09.2023, 15:26
ESG, zrównoważony rozwój

Premiera iPhone'a 15 i pierwszy neutralny węglowo Apple Watch. Gigant z Cupertino dąży do zeroemisyjności

Za nami coroczna, najważniejsza konferencja produktowa Apple. Tradycyjnie we wrześniu poznaliśmy nowe modele smartfonów iPhone oraz zegarków Apple Watch. Jednym z głównych elementów konferencji był film poświęcony neutralności węglowej do której dąży Apple. Program Apple 2030 to plan osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całej firmie do 2030 r. Następnym krokiem jest zmniejszenie śladu węglowego wszystkich produktów do 0 do 2030 r.

12.09.2023, 22:34
Transport, Elektromobilność

Wenecja stawia na wodorowe Solarisy!

W ostatnich tygodniach firma Solaris pozyskała kilka bardzo znaczących zamówień na rynku włoskim. Jednym z nich jest duży kontrakt na dostawy autobusów wodorowych do Wenecji. Przewoźnik Azienda Veneziana della Mobilita zamówił aż 90 autobusów wodorowych marki Solaris. 75 z nich będzie w wersji 12 metrowej i 15 w wersji przegubowej. Kontrakt zakłada także tzw. opcję zwiększenia zamówienia.

12.09.2023, 15:20
Odpady, Recykling

Ekologiczna moc szkła

Szkło jest jednym z najlepiej recyklingowanych materiałów. Wielokrotnie może być poddawane ponownej obróbce bez utraty jakości, co pozwala redukować ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych. Na tym jednak nie kończy się ekologiczna moc szkła, którego coraz więcej w architekturze i wyposażeniu wnętrz. Istnieją jeszcze możliwości wprowadzenia ulepszeń dotyczących procesu produkcji i transportu szkła aby zmniejszyć ich oddziaływanie na środowisko i tego typu działania zostały już podjęte w Pilkington Polska.

12.09.2023, 13:25
Transport, Elektromobilność

Cruisery na zielonym kursie. Floty pasażerskie coraz bardziej ekologiczne

Armatorzy statków pasażerskich zamawiają statki przyjazne dla środowiska z silnikami dwupaliwowymi i kadłubami oraz systemami emitującymi mniej hałasu. MSC Cruises upowszechniło niedawno informację o pierwszym na świecie rejsie, w czasie którego statek MSC Euribia z systemem LNG wykonał podróż, podczas której uzyskano bilans zerowej emisji gazów cieplarnianych netto.

12.09.2023, 12:52
Energetyka, OZE

Malezja gra w zielone. Przyszły lider OZE w Azji Południowo-Wschodniej?

Malezja planuje szereg projektów inwestycyjnych związanych z wykorzystaniem zielonej energii, obejmujących budowę biorafinerii, instalacje tysięcy stacji do ładowania pojazdów elektrycznych czy też stworzenie huba zielonego wodoru w Serawaku.

10.09.2023, 13:34

Potęga Wschodu. Chiny umacniają pozycję globalnego lidera zielonej energii

Chiny umacniają pozycję globalnego lidera w dziedzinie energii odnawialnej, osiągając znacznie wcześniej wyznaczone cele energetyczne. Kolejne instalacje lądowe oraz morskie budują przewagę chińskiej zielonej energii nad resztą świata.

09.09.2023, 19:40
Energetyka, OZE

Enea kupiła od szwedzkiej firmy OX2 projekt farmy wiatrowej Bejsce

Enea Nowa Energia - spółka z Grupy Enea kupiła od szwedzkiej spółki OX2 Holding Poland 100 proc. udziałów w spółce Farma Wiatrowa Bejsce, właściciela projektu farmy wiatrowej o mocy 19,8 MW. Jak poinformowała Enea, wartość umowy to ponad 57 mln euro.

08.09.2023, 12:02
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.