Podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Siemens Gamesa, które odbyło się w Bilbao 25 stycznia, 98,43 procentami głosów akcjonariuszy uczestniczących w walnym zgromadzeniu osobiście lub przez pełnomocników zatwierdzono wycofanie spółki z giełdy.
Wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska wzięła udział w rozmowach z unijnym komisarzem ds. zarządzania kryzysowego Janezem Lenarcziczem. Spotkaniu, które odbyło się 26 stycznia 2023 r. w składnicy Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie, przewodniczył Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenia na budowę trzech farm fotowoltaicznych: PV Srebrzyszcze, PV Wrzosów i PV Żółtańce o łącznej mocy ponad 100 MW, co ma zaspokoić potrzeby energetyczne ponad 50 tysięcy gospodarstw domowych – poinformowała spółka w komunikacie.
Rozmowy i mediacje Rafako i Taurona w sprawie sporu wokół bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno trwają, zaplanowana jest kolejna ich runda - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda.
Inspektorzy Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ uczestniczyli w czynnościach, które pomogą zweryfikować nieprawidłowości w gospodarowaniu odpadami na terenie żwirowni w woj. pomorskim. W kontroli wykorzystano drony i georadar.
Metacon AB podpisała z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach MoU dotyczące przygotowań przed planowanym zamówieniem i dostawą instalacji elektrolizerów o łącznej mocy do 5 MW. Całkowita wartość oczekiwanego zamówienia wynosi około 5,8 mln dolarów.
Rok 2022 był dla Polski równie trudny i złożony jak i dla reszty Europy. Był rokiem znaczących globalnych zmian w sektorze energetycznym, które wywarły wpływ na niemalże każdy kraj, każde przedsiębiorstwo i każdego obywatela poprzez rosnące ceny energii i zastosowanie szantażu energetycznego ze strony Rosji. Był to również czas wymagający zmiany podejścia do kwestii energii ze strony społeczeństw i opracowania nowych strategii zarządzania energią. Ułatwienie osiągnięcia efektywności energetycznej, zmniejszenie zużycia energii, dy
Z roku na rok rośnie skala i znaczenie inwestycji w startupy, które stawiają na zrównoważony rozwój oraz bezpieczeństwo żywnościowe.
Wszystkie fabryki Nestlé w Polsce są zero-waste: 100 proc. ich odpadów trafia do odzysku. Równocześnie marki firmy oferują szereg produktów w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia, a także prowadzą i angażują się w inicjatywy na rzecz rozwoju recyklingu.
Organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych XVIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2023 roku w warszawskim hotelu Sound Garden. Organizatorzy liczą na to, iż podobnie jak ostatnio, najważniejsze doroczne spotkanie branży odbędzie się stacjonarnie, obiecując jednocześnie, iż dostępna będzie forma online.
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Technologia rakietowa Muska może przynieść przełom w geotermii. Pojawili się hojni inwestorzy
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Niemcy mogą znów spojrzeć łaskawszym okiem na węgiel. Powodem są wysokie ceny gazu
00:02:35
16
Pierwszy raz tak blisko morza. Na gdańskich plażach pojawiły się specjalistyczne wózki dla osób z niepełnosprawnością
Ocieplenie hamuje wchłanianie CO2 przez drzewa. To zła wiadomość dla klimatu
Zielony amoniak z Mindoro. Hynfra rozpoczyna współpracę na Filipinach z myślą o rynkach Azji Wschodniej
USA. Elektrownia Trumbull Energy Center rozpoczęła działalność, czyli skokowy spadek emisji
Enprom: w offshore liczą się jakość i kompetencje, nie tylko najniższa cena
Do Polski wkracza fala upałów. To fatalna wiadomość dla energetyki, a będzie jeszcze gorzej
FSRU2 w Gdańsku oznacza konkurencję na rynku. Krytycznie ważny element dla gospodarki
Polskie porty potrzebują kolei. Bez niej nie podbiją rynków zagranicznych
Offshore wind napędza przemysł i porty. „Największe korzyści dopiero przed nami” [KONGRES POLSKIE PORTY]
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza