Woda na wagę złota!

zk

17.06.2022 15:12 Źródło: informacja prasowa

Partnerzy portalu

Woda na wagę złota! - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Dziś, 17 czerwca, obchodzimy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy. To ważna data. 150 litrów wody na osobę. Tyle dziennie zużywamy według najnowszych szacunków. O tym jak cennym woda jest zasobem, nie trzeba nikogo przekonywać. Rosnące rachunki są tylko jednym ze wskaźników, które dają nam o tym znać. Polska jest dotknięta zjawiskiem pustynnienia.

Susza to problem, z jakim będziemy musieli się mierzyć w najbliższym czasie wszyscy. Jak można oszczędzić sobie i planecie kłopotów z niedoborem wody? Na przykład, korzystając z urządzeń marki Kärcher. Myjki ciśnieniowe tej marki pozwalają zużyć jej aż o 80 proc. mniej, niż korzystając z węża ogrodowego. Natomiast pompy i systemy nawadniania od niemieckiego producenta pozwolą korzystać z deszczówki do podlewania ogródka! Czysta oszczędność!

Oszczędne mycie pod wysokim ciśnieniem

Myjki wysokociśnieniowe to prawdziwy „must have” każdego posiadacza domku i ogródka. Myjka taka pozwala czyścić wszelkie powierzchnie i obiekty wokół domu, a także zadbać o pojazdy: rowery, motory i auta. Ma też, po doposażeniu w akcesoria, zastosowania, o które byśmy jej być może nie podejrzewali. Można nią piaskować na mokro, myć podwozia, czyścić rynny i przetykać rury. Przy pracy urządzenie oszczędza do 80% wody. Możesz też korzystać z wody deszczowej, pobierając ją do urządzenia.

Nowa linia urządzeń Smart Control to także jedyna na rynku funkcjonalność. Myjka łączy się z aplikacją w telefonie i z poziomu smartfona pozwala dobrać parametry pracy. Aplikacja Karcher Home&Garden informuje też o tym jak dbać o urządzenie, jak je bezpiecznie przechowywać, jak je przygotować do pracy i wiele więcej.

Pomyślisz być może „Po co mi to? Znów kolejny zbędny gadżet jakich wiele”. Nic bardziej mylnego.  Czyszczenie, a zwłaszcza mycie wysokociśnieniowe to proces, na którego skuteczność wpływa wiele zmiennych. Z aplikacją Home & Garden niemieckiego producenta zawsze dobierzesz odpowiednie parametry pracy urządzenia do powierzchni i tym samym nie uszkodzisz jej podczas czyszczenia. Osiągniesz optymalne rezultaty w najkrótszym czasie.  To się nazywa pełna kontrola!

Umówmy się, nie musisz znać się na wszystkim, w wielu dziedzinach z pewnością jesteś ekspertem,  ale czyszczenie to kwestia, w której z kolei my czujemy się mocni. Dlatego chcemy Ci pomagać i sprawiać, by idea domu, który jest smart, nie była tylko pustym sloganem.

Ogród jak marzenie

By nasze rośliny mogły wzrastać i pięknie kwitnąć, ciesząc oczy, potrzebują wody. Gromadząc deszczówkę, postąpisz ekologicznie, a dzięki pompom ogrodowym Karcher nawodnisz rośliny, korzystając z wody opadowej.

Do ogrodu polecić można również pompy Garden, czyli modele BP 2 oraz BP 3 Garden. Pompy te umożliwiają efektywny pobór i transport wody oraz wykorzystanie do zasilania spryskiwaczy, zraszaczy, pistoletów i innych akcesoriów do nawadniania. Pompy są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyłącznik w nich jest na tyle duży, że można go obsługiwać stopą bez potrzeby schylania się, a ergonomiczna rączka gwarantuje łatwe przenoszenie pompy. Specjalne zabezpieczenie termalne skutecznie chroni pompę przed przegrzaniem.

Warto postarać się o zbiornik na wodę deszczową i korzystając ze sprzętów Kärcher oszczędzać wodę. Zbiornik taki można nabyć z dofinansowaniem ze środków publicznych. Dbajmy o planetę razem!


 


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.