Wynik wyszukiwania - "port" - Wiadomości

Van Oord buduje bazę offshorową na Łotwie

Van Oord ujawnił plany stworzenia bazy wsparcia dla morskich farm wiatrowych oraz terminalu dla ładunków ponadgabarytowych w porcie w Lipawie na Łotwie.
15.04.2024

Port Portsmouth stawia na energię słoneczną

Zakończono instalację nowego systemu słonecznego i baterii na terenie portu w Portsmouth, który jest teraz w pełni operacyjny. Modernizacja ma wpłynąć na ograniczenie emisji CO2 w myśl polityki dekarbonizacji branży morskiej.
14.08.2023

MEW: Polskie porty, a pomoc publiczna [ANALIZA]

W związku z planowanymi znacznymi inwestycjami w portach polskich, które będą powiązane z Morską Energetyką Wiatrową, pojawia się zasadniczy problem źródeł ich finansowania. Rozwiązaniem tych problemów są najprzeróżniejsze pomysły, od dość karkołomnych jak koncepcja emisji obligacji przez Port Gdynia na budowę falochronu, co w istocie stanowi niedozwoloną pomoc publiczną, po plany budowy portu instalacyjnego w tym samym porcie w oparciu o wirtualną uchwałę Rady Ministrów w tym zakresie, której nikt nie widział, a do niedawna było
21.05.2023

Stanlow Terminals zbuduje terminal importowy zielonego amoniaku

Należąca do Essar Group spółka Stanlow Terminals ogłosiła, że w porcie Liverpoolu powstanie nowy, terminal importowy open-access zielonego amoniaku.
08.03.2023

GCT inwestuje w technologie prośrodowiskowe

Gdynia Container Terminal, będący częścią grupy Hutchison, kontynuuje inwestycje mające na celu znaczne ograniczenie emisji CO2 w trakcie operacji przeładunkowych, a tym samym wypełnienie celów środowiskowych terminalu. Niedawno rozpisany został przetarg na modernizację siedmiu suwnic placowych, a na tym działania GCT się nie kończą.
20.02.2023

DEME wybiera port Thyboron dla fundamentów MFW Vesterhav

Firma DEME wybrała duński port Thyboron jako miejsce instalacji fundamentów dla morskich farm wiatrowych Vesterhav Nord i Syd Vattenfall.
16.02.2023

Morska farma wiatrowa zastąpi elektrownię gazową w USA

Amerykańska spółka energetyczna Rise Light & Power, będąca operatorem elektrowni gazowej Ravenswood Generating planuje kompleksową przebudowę jednostki, aby stała się pierwszym w swoim rodzaju centrum OZE w Nowym Jorku. Generację gazową maja zastąpić morskie elektrownie wiatrowe.
14.02.2023

Jest projekt ws. planu zagospodarowania przestrzennego wód portu morskiego w Szczecinie

Uregulowanie zagospodarowania i użytkowania obszarów morskich wód wewnętrznych w granicach portu morskiego w Szczecinie jest głównym celem rządowego projektu ws. przyjęcia planu zagospodarowania dla wód tego portu. Projekt ukazał się w piątek na stronie KPRM.
03.02.2023

Wielomiliardowe inwestycje w porty mają zwiększyć ich możliwości rozwoju i bezpieczeństwo energetyczne [WIDEO]

– Nie możemy zatrzymywać inwestycji w polskich portach, bo to jest ich pięć minut – podkreśla wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Jak podkreśla, ubiegły rok po raz kolejny z rzędu okazał się dla morskich portów rekordowy pod względem przeładunków i bez większych problemów poradziły sobie one z przeładunkiem importowanego do Polski węgla i innych surowców. W kolejnych latach ich rozwój będą warunkować dalsze inwestycje, których wartość też jest obecnie rekordowa.
24.01.2023

65 milionów euro na ekologię dla Portu Kłajpeda

65 milionów euro – na tyle opiewać będzie pożyczka, którą zarząd litewskiego portu w Kłajpedzie otrzyma na rozwijanie zielonych rozwiązań. Europejski Bank Inwestycyjny udzielił jej Litwie w ramach rozwijania głównego portu morskiego w tym kraju.
20.12.2022

Wodór popłynie ze Szkocji do Rotterdamu

Szkocki rząd postawił sobie za cel dostarczenie 5 GW odnawialnego wodoru do 2030 roku. Jednym z elementów dzięki, który ma wpłynąć na realizację tego celu, jest transport ze Szkocji do Holandii.
15.12.2022

Niemieckie porty mogą nie podołać celom morskiej energetyki wiatrowej

Niemcy są jednym z liderów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Europie. Sektor offshore wind jest filarem polityki energetycznej Energiewende, ale też odpowiedzią na ograniczenia związane z rozwojem wiatraków na lądzie. Wysokim ambicjom mogą nie podołać niemieckie porty. Sytuacji nie pomaga fakt, że Federalny Sąd Administracyjny potwierdził zakaz budowy portu morskiego na użytek energetyki wiatrowej w Bremerhaven.
28.11.2022

Brytyjczycy chcą jednego z największych w skali globu terminali napędzanych energią pływów

Perspektywa wybudowania w centrum wschodniego wybrzeża Wielkiej Brytanii nowego głębokowodnego terminalu kontenerowego o zdolności przeładunkowej 1,5 mln TEU cieszy się zainteresowaniem przewoźników oceanicznych i świadczycieli usług bliskiego zasięgu, którzy poszukują zrównoważonych rozwiązań.
25.11.2022

Porty w Gdańsku i Kłajpedzie łączą siły w obliczu kryzysu energetycznego

Przedstawiciele litewskiego portu Kłajpeda oraz polskiego portu w Gdańsku porozumieli się w sprawie korzystania przez Polskę z infrastruktury przeładunkowej surowców energetycznych w Kłajpedzie.
24.10.2022

Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy od wtorku

Od wtorku do piątku (20-23 września) potrwa Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy. Wydarzenie odbędzie się w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9).
19.09.2022

Port w Göteborgu będzie pierwszym w Europie hubem ekologicznych paliw

Władze portu w Göteborgu rozpoczęły współpracę z firmami Stena Line, DFDS, Ørsted i Liquid Wind w celu utworzenia pierwszego w Europie hubu paliw zielonych (e-fuels). Plany w zakresie produkcji e-metanolu zostaną zrealizowane już 2025 roku.
12.09.2022

Kolejny morski kosz wyłowi odpady z portu w Kołobrzegu

W kołobrzeskim porcie pojawił się drugi kosz morski do wyławiania odpadów z basenów portowych. Tym razem kosz został zamontowany w Porcie Rybackim u zbiegu Nabrzeża Skarpowego oraz Nabrzeża Postojowego. System czyszczenia wód powierzchniowych został zakupiony ze środków Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania "Morze i Parsęta". Za obsługę kosza będzie odpowiadać Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg w ramach podpisanego w 2021 roku porozumienia ze stowarzyszeniem.
19.08.2022

Francuzi wykorzystają barkę wodorową do elektryfikacji statków w porcie

Firmy Améthyste, ArianeGroup, Cetim, HDF Energy, Rubis Terminal i Sofresid Engineering połączyły siły w projekcie budowy wielousługowej barki energetyczne Elemanta H2. Posłuży do zaopatrywania dużych statków w ekologiczną energię elektryczną i wodór, zmniejszając podczas postoju w porcie ich emisję zanieczyszczeń o ponad 80 proc.
11.07.2022

Holandia jest gotowa do dystrybucji wodoru w rejonie portu na Morzu Północnym

Holenderskie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Gasunie rozpoczęło budowę krajowej sieci wodorowej, która stanowi część wielkiego planu Holandii, aby stać się europejskim centrum dla tego bezemisyjnego źródła energii.
02.07.2022

Grupa ORLEN planuje budowę pierwszego portu instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych

Spółka ORLEN Neptun odpowiedzialna w Grupie ORLEN za rozwój nowych projektów morskiej energetyki wiatrowej weszła w finalny etap postępowania na dzierżawę terenu w Porcie Świnoujście. W przypadku wygrania przez Spółkę postępowania, z początkiem 2025 roku możliwe będzie uruchomienie w tej lokalizacji pierwszego na polskim wybrzeżu portu instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych. Obiekt zlokalizowany na Pomorzu Zachodnim, wraz z drugim portem instalacyjnym, którego realizacja planowana jest w Gdańsku, będzie w stanie zapewnić kom
23.06.2022

Ustawa o odbiorze odpadów ze statków z podpisem prezydenta

Prezydent podpisał ustawę o portowych urządzeniach do odbioru odpadów ze statków - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa rozszerza zakres definicji odpadów ze statków, a także reguluje kwestię odbioru tych nieczystości.
13.06.2022

Senat za poprawkami do ustawy o portowych urządzeniach do odbioru odpadów ze statków

Senat zaproponował w środę poprawki do ustawy o portowych urządzeniach do odbioru odpadów ze statków. Ustawa rozszerza zakres definicji odpadów ze statków, reguluje także kwestię odbioru tych nieczystości.
09.06.2022

We Władysławowie powstanie baza serwisowa morskiej farmy wiatrowej Ocean Winds

Realizowana przez firmę Ocean Winds, morska farma wiatrowa BC-Wind coraz bliżej pozyskania portu serwisowego na czas jej eksploatacji. Ocean Winds, firma założona jako joint venture 50-50 przez światowych liderów branży energetycznej – EDPR i ENGIE, zawarła z zarządcą portu, firmą "Szkuner" Sp. z o.o. wstępną umowę dzierżawy gruntu i nabrzeża w porcie we Władysławowie. Wybór Władysławowa na lokalizację bazy serwisowej odbył się przy pełnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Pucku.
30.05.2022

Porty w Gdyni i Tallinie będą wspólnie rozwijać gospodarkę wodorową

Wodór będzie elementem, który połączy Gdynię z Tallinem. Przedstawiciele portów zlokalizowanych w tych miastach podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w dziedzinie rozwoju gospodarki wodorowej.
30.05.2022

Projekt ustawy terminalowej wraca do sejmowej komisji

Projekt ustawy terminalowej został w środę ponownie skierowany do sejmowej Komisji do spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Posłowie podczas drugiego czytania zgłosili do niego poprawki.
28.04.2022

W Porcie Rotterdam powstanie terminal do importu zielonego amoniaku

Holenderskie firmy - Gasunie, HES International i Vopak - łączą siły w celu budowy terminala importowego dla nośników wodoru w porcie w Rotterdamie. Infrastruktura posłuży do rozładowywania jednostek transportujących zielony amoniak. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie importu wodoru do Europy.
21.04.2022

Terminal offshore na terenie DCT Gdańsk? Minister Gróbarczyk komentuje

Po tym, jak 1 marca rząd przyjął uchwałę zmieniającą lokalizację dla terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych z Gdyni na Gdańsk, w branży krążą spekulacje na temat jego dokładnego miejsca.
08.03.2022

Port Elbląg zamyka się na węgiel z Rosji. Prezes: Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim

W odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę, Port Elbląg postanowił wstrzymać transport towarów z Rosji i do Rosji.
07.03.2022

W marcu rekordowa ilość dostaw LNG do terminalu w Świnoujściu

Aż pięć ładunków skroplonego gazu ziemnego planuje odebrać w marcu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego został przyjęty już pierwszy z nich, który dostarczył 120 mln m sześc. paliwa po regazyfikacji.
04.03.2022

Wyciek z tankowca w Peru. Pracownicy z zakazem wyjazdu z kraju

Sąd w prowincji Lima, na środkowym wybrzeżu Peru, zakazał opuszczania tego kraju przez czterech pracowników hiszpańskiej spółki Repsol w związku z wyciekiem ropy naftowej. Doszło do niego 15 stycznia podczas rozładunku z tankowca w położonej w sąsiedztwie wybrzeża rafinerii La Pampilla.
30.01.2022

Drugie życie platform wiertniczych. Posłużą do budowy offshore wind

Dawny brytyjski Port Ardersier, który był jednym z największych na świecie zakładów produkujących platformy wiertnicze, zatrudniającym prawie 4,5 tys. pracowników, ma zostać przekształcony w pierwszy w Europie zakład transformacji energetycznej obiegu zamkniętego. Wysłużone platformy wiertnicze zostaną poddane recklingowi i wykorzystane do produkcji fundamentów dla pływających morskich farm wiatrowych.
06.12.2021

InnoDays 2021. Podyskutują o LNG i Bio LNG

Fundacja Motus zaprasza 28 października na wydarzenie InnoDays 2021. Obecna edycja jest organizowana przez Fundację Motus z firmą konsultingowo - eventową Actia Forum, a patronat merytoryczny objął związek pracodawców Polska Platforma LNG i bioLNG.
19.10.2021

Sztokholmski Norvik Port uruchamia największy portowy system ogniw słonecznych w Szwecji

Sztokholmski Norvik Port, najnowszy duży port w Szwecji, zainstalował nowy system ogniw słonecznych „większy niż w jakimkolwiek innym szwedzkim porcie”, w ramach wysiłków na rzecz osiągnięcia długoterminowych celów środowiskowych.
30.09.2021

Port Gdańsk i SeaData - można już sprawdzić jakość powietrza w porcie online

W Porcie Gdańsk zainstalowano czujniki monitorujące jakość powietrza. Dane można sprawdzić przez internet.
17.08.2021

Sierra Leone: Chiny zbudują port w miejscu lasu deszczowego

Władze Sierra Leone zawarły umowę z Chinami na 55 mln dolarów, w ramach której sprzedadzą porośniętą deszczowym lasem plażę Black Johnson pod budowę portu. Aktywiści środowiskowi mówią o katastrofie ekologicznej - poinformował w poniedziałek "The Guardian".
17.05.2021

Statek w porcie emituje dziennie tyle spalin co 31 tys. ciężarówek - protest w Amsterdamie

Mieszkańcy okolicy amsterdamskiego portu skarżą się na stojący tam od kilku tygodni statek wycieczkowy. Z przeprowadzonych badań wynika, że emituje on codziennie tyle spalin co 31 000 ciężarówek na autostradzie.
30.04.2021

Grupa GeoFusion Sp. z o.o.

Zabezpieczamy Twoją otoczenie, byś spokojnie mógł spoglądać w przyszłość.
badania termowizyjne , badania geofizyczne , usługi saperskie , Badania geofizyczno-inżynierskie dla obiektów budowlanych , Badania geofizyczne dla potrzeb inżynierii transportowej , Badania skarp i osuwisk , Nieinwazyjne badania archeologiczne , Badania skażeń gruntów i wód podziemnych , Charakterystyka warunków gruntowo-wodnych , Badania wałów przeciwpowodziowych i zapór , Kompleksowe oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Oczyszczanie zbiorników wodnych z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Prowadzenie nadzoru saperskiego podczas wykonywania prac ziemnych , Opracowywanie ekspertyz i opinii saperskich

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Port Gdynia otwarty na środowisko
port gdynia, zarząd morskiego portu gdynia,gdyński port,zielony port

PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

PROJMORS jest biurem projektowym skupionym w obszarach związanych z obiektami hydrotechnicznymi, obiektami wojskowymi oraz morską energetyką wiatrową.
PROJMORS, Grupa Technologiczna ASE ,biuro projektów, budownictwo morskie, budownictwo wodne, konstrukcje morskie ,nadzór autorski, nadzór inwestorski ,generalny realizator inwestycji, odbiór robót ,porty, stocznia, stocznia remontowa ,stocznia produkcyjna, obiekty hydrotechniczne ,DCT, LNG, Nigerdock, FIDIC, dokumentacja projektowa, dokumentacja kosztorysowa ,przeładunek materiałów masowych ,przeładunek materiałów drobnicowych ,baza, flota handlowa, flota rybacka, przystań rybacka, bazy kontenerowe

OKMARIT Logistic & Shipbroking Ltd.

OOG & Project Cargo Freight Forworder
transport specjalny, transport ładunków ponadgabarytowych, transport hal produkcyjnych, transport magazynów, transport linii produkcyjnych, transport elementów infrastruktury, transport turbin wiatrowych, transport zbiorników, fracht morski, ładunki nienormatywne, ładunki ponadnormatywne, spedycja międzynarodowa, agenci okrętowi, usługi logistyczne trójmiasto, usługi spedycyjne trójmiasto, spedycja morska trójmiasto, transport nadgabarytowy, przeładunki w polskich portach, project cargo, usługi przeładunkowe, przewozy nadgabarytowe, spedycja ładunków nadgabarytowych, spedycja trójmiasto, agenci okrętowi trójmiasto, maklerzy morscy trójmiasto, maklerzy morscy, agent statkowy, logistyka, transport morski, spedycja międzynarodowa trójmiasto, usługi spedycyjne, usługi logistyczne, usługi transportowe, spedycja morska, logistyka morska, przeładunek ładunków

BOLLORE LOGISTICS POLAND SP. Z O.O.

Spedycja morska, spedycja lotnicza, spedycja samochodowa, door-to-door
spedycja morska,spedycja lotnicza,spedycja samochodowa,door-to-door,door to door,door to door Afryka,door to door Africa,spedycja kontenerowa,globalny łańcuch dostaw,transport intermodalny,odprawy celne,logistyka,rozwiązania logistyczne,transport,logistyka magazynowa,logistyka morska,logistyka lotnicza,ponadgabarytowy transport morski,ponadgabarytowy transport lotniczy,ponadgabarytowy transport drogowy

SeaData Sp. z o.o.

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.
seadata, yeti, yetibox, yetisense, monitoring jakości powietrza, zanieczyszczenia powietrza, monitoring hałasu, monitoring hałasu przemysłowego, systemy gis, mapy akustyczne, pomiary dronem, UAV, Mapy 3D z Drona, Dane satelitarne, Pomiary atmosferyczne, Data Science, Big Data, modele numeryczne, systemy informatyczne dla Portów, systemy informatyczne, analiza danych, pomiary dla Portów, ortofotomapy, obróbka danych satelitarnych, obróbka danych GIS, systemy geoprzestrzenne, rozwiązania IoT dla Portów, rozwiązania IoT dla Przemysłu, Monitoring IoT, Ochrona środowiska, monitoring środowiska, Ochrona środowiska w przemyśle, Badania środowiska, Obserwacja Ziemi, GIS, kontrola jakości powietrza, dron do badania smogu, dron przemysłowy, mapa smogowa , mapa smogowa z drona, mapa zanieczyszczeń z drona, mapa zanieczyszczeń powietrza dron, smog, Badanie smogu, monitoring smogu, inspekcje gazów, inspekcje przemysłowe dronem, dron smog, monitorowanie smogu, monitoring gazów niebezpiecznych

Port Czystej Energii w Gdańsku: trwa rozruch instalacji

Spółka Port Czystej Energii, administrująca powstającą spalarnię odpadów w Gdańsku, poinformowała, że trwa rozruch instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Czytaj więcej >>
19.12.2023

Port Gdynia. Elektryczne auta i rowery dla pracowników

Port Gdynia wykonał krok w stronę elektromobilności. Zarząd portu zakupił dwa pierwsze auta elektryczne na potrzeby działów operacyjnych. Na portowych terenach pojawiło się także kilka pierwszych punktów ładowania elektryków.
24.08.2023

Kolejna dostawa elementów turbin wiatrowych w Porcie Gdynia

Do Portu Gdynia dotarł kolejny w tym roku transport elementów turbin wiatrowych. W terminalu BCT Gdynia rozładowano 30 łopat śmigieł. Za pełną obsługą agencyjną statku i ładunku stoi Morska Agencja Gdynia. Rosnący rynek energetyki wiatrowej w Polsce oraz sprawna obsługa łańcucha logistycznego powoduje, że Port Gdynia jest liderem w obsłudze elementów turbin wiatrowych w tej części Bałtyku.
26.01.2021

Port Service pomaga rozwijać pasje i talenty gdańskich uczniów [WIDEO]

Od ponad 20 lat Port Service obecny jest na Pomorzu i wspiera – na wielu płaszczyznach – rozwój lokalnej społeczności. Po raz kolejny już gdańska spółka włączyła się w rozwój edukacji i pomogła uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku w doposażeniu placówki. Tym razem przy współpracy z pedagogami stworzono wyjątkowe miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoje talenty manualne i tworzyć rękodzieła w nowoczesnej pracowni. Dzięki umowie zawartej między Port Service a Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 72, na potrzeby młodych gdańszczan przekazane zostało wyposażenie warsztatu szkolnego, w tym stoły warsztatowe, imadła ślusarskie, wiertarki oraz inne narzędzia.

Dziękujemy za wysłane grafiki.