Zintegrowana strategia multienergetyczna bp Polska

Strona główna Energetyka, OZE Zintegrowana strategia multienergetyczna bp Polska

Partnerzy portalu

Zintegrowana strategia multienergetyczna bp Polska - ZielonaGospodarka.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

W obliczu narastającego na całym świecie popytu na energię oraz cywilizacyjnych wyzwań ekologicznych, kluczowym celem dla tradycyjnych koncernów paliwowych staje się ewolucja w kierunku nowoczesnych przedsiębiorstw multienergetycznych. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku mieliśmy okazję porozmawiać na ten temat z Bogdanem Kucharskim, prezesem bp Polska.

Kucharski wyraźnie podkreślił, że globalne zapotrzebowanie na energię stale rośnie. To zjawisko jest napędzane szybkim przyrostem populacji i dynamicznym rozwojem gospodarczym. Jednocześnie nasila się dylemat dotyczący zapewnienia źródeł, które będą nie tylko wydajne i bezpieczne, ale przede wszystkim zrównoważone środowiskowo. W odpowiedzi na to wyzwanie, firma BP Polska podjęła strategiczne działanie, transformując się z tradycyjnego koncernu paliwowego w kompleksowe przedsiębiorstwo multienergetyczne.

Wizja bp ta opiera się na trzech filarach: zoptymalizowanym wydobyciu surowców, inwestowaniu w energię niskoemisyjną oraz dostosowaniu się do oczekiwań klientów. W ramach transformacji firma systematycznie zwiększa alokację kapitału na projekty o niskim wpływie na środowisko, planując osiągnięcie znaczącego udziału tych inwestycji w globalnym budżecie firmy. 

Jeden z obszarów szczególnego zainteresowania przedsiębiorstwa jest polski rynek offshore wind. Kucharski podkreślił, że Polska dysponuje dogodnymi warunkami do rozwoju projektów wiatrowych na morzu, a firma jest gotowa do aktywnego uczestnictwa w procesie transformacji energetycznej kraju. 

Globalne doświadczenia bp w obszarze projektów offshore wind stanowią cenne źródło know-how dla inwestycji w Polsce. Realizując przedsięwzięcia w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Korei firma zdobyła unikalne doświadczenie w zakresie partnerstw branżowych oraz skomplikowanych procesów regulacyjnych. 

Zachęcamy do wysłuchania naszej rozmowy z Bogdanem Kucharskim. Prezes oferuje interesujący wgląd w inicjatywy, które odpowiadają na współczesne wyzwania energetyczne, wspierając proces tworzenia bardziej zrównoważonej rzeczywistości. 

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25600,00 $ tona -0,68% 21 wrz
 Cynk 2474,00 $ tona -1,47% 21 wrz
 Aluminium 2166,00 $ tona -1,59% 21 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.