Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

zk

27.06.2023 08:36
Strona główna Energetyka, OZE Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Partnerzy portalu

 Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19] - ZielonaGospodarka.pl

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!

Prowadzący Paweł Trojanowski i Żaneta Kłostowska zaprosili do rozmowy - ekspertę Barbarą Adamską, prezeskę Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii //Polish Energy Storage Association.

"Magazynowanie energii przestało już być tylko tematem branżowym, takim, którym interesują się tylko energetycy. Dzisiaj o magazynowaniu energii mówią już wszyscy. Każdy, kto posiada, chociażby smartfon, zdaje sobie sprawę, że kwestia możliwości magazynowania energii i korzystania z niej wtedy gdy nie mamy dostępu do sieci, jest kwestią kluczową, przekładająca się na naszą mobilność oraz większą elastyczność."

Czy w przyszłości o energii będziemy myśleli jako o cennym dobru? Dlaczego magazyny energii są tak ważne w aspekcie rozwoju OZE? Czy magazyny energii są czymś pożądanym z punktu widzenia sieci? Jak technologie smart grid, pomogą w skutecznym zarządzaniu systemami rozproszonymi? Co ma wielkoskalowe magazynowanie wodoru w kawernach solnych do farm wiatrowych na Bałtyku?

Zapraszamy na Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.

W kolejnych odcinkach cyklu, eksperci, którzy nie boją się trudnych pytań i niełatwych odpowiedzi, na co dzień współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, poruszą nie tylko tematykę wodoru, ale również szeroko pojętej zielonej energetyki.

Barbara Adamska

Ekspertka w zakresie energetyki rozproszonej i magazynów energii, ekspert Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii, Dyrektor Sekcji Magazynowania Energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki, inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce. Autorka licznych publikacji z zakresu magazynowania energii oraz energetyki rozproszonej. Jeden z najlepszych rzeczników prasowych instytucji finansowych w Polsce (wg. Gazety Prawnej oraz Home&Market). Lauretka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy w 2018 roku.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (mgr nauk ekonomicznych, specjalizacja: Finanse i Bankowość, mgr filologii niemieckiej) oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA).

Odpowiedzialna za opracowanie strategii rozwoju klastra dla 4 klastrów energii: Karkonoskiego Klastra Energii, Energetycznego Klastra Oławskiego EKO, Słupskiego Klastra Bioenergetycznego oraz Dzierżoniowskiego Klastra Energii. Wszystkie cztery klastry w ramach Konkursu organizowanego przez Ministerstwo Energii uzyskały Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii, w tym trzy z nich Certyfikat z Wyróżnieniem.

Właścicielka ADM Poland – firmy doradczej w zakresie energetyki rozproszonej.Paweł Trojanowski
Ekspert branżowy Klastra Technologii Wodorowych w organizacji Hydrogen Europe uczestniczył w pracach nad polskim Partnerstwem Wodorowym, działał w ramach inicjatywy European Clean Hydrogen Alliance. Z powodzeniem łączy praktykę inżynierską z wiedzą o ekonomii i biznesie, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami. Z zaangażowaniem śledzi zielone trendy, aktywnie promując działania proekologiczne w najbliższym otoczeniu.

Jako Country and Expansion Manager w Comgy skoncentrowany na wspieraniu rozwoju nowoczesnych rozwiązań smart metering i business intelligence, służących poprawie efektywności energetycznej budynków i instalacji. Miłośnik technologii wodorowych, a w wolnych chwilach ciężkiego rocka, przez kilkanaście lat związany z branżą energetyczną.  


Żaneta Kłostowska

Redaktorka portalu ZielonaGospodarka.pl, współautorka popularnego podcastu pt. "Uwaga Wodór", związana z Klastrem Technologii Wodorowych oraz członkini Baltic Sea and Space Cluster BSSC, organizacji skupiających specjalistów z różnych dziedzin, którzy wspólnie pracują nad rozwojem zrównoważonej gospodarki. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w wielu międzynarodowych projektach łączy różne dziedziny i promuje rozwiązania z zakresu zastosowania technologii wodorowych w sektorze energetycznym.
Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.