Wystartowały zapisy do ogólnopolskiego programu ekologicznego “Zielone Laboratorium Lafarge”

kw

30.08.2023 14:03
Strona główna Klimat, Edukacja Wystartowały zapisy do ogólnopolskiego programu ekologicznego “Zielone Laboratorium Lafarge”

Partnerzy portalu

Wystartowały zapisy do ogólnopolskiego programu ekologicznego “Zielone Laboratorium Lafarge”  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Lafarge

28 sierpnia ruszyły zapisy do trzeciej edycji bezpłatnego programu edukacji ekologicznej “Zielone Laboratorium Lafarge”, kierowanego do młodzieży. W programie udział mogą wziąć uczniowie ze wszystkich klas szkół średnich z całej Polski oraz uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 października 2023 roku poprzez formularz na stronie: zielonelaboratorium.fundacjawspolnie.pl. W ramach “Zielonego Laboratorium Lafarge” przewidziany jest także konkurs.

“Zielone Laboratorium Lafarge” to jeden z programów Fundacji Lafarge Wspólnie realizowany od  2021 roku. W ramach programu nauczyciele otrzymają dostęp do materiałów edukacyjnych, w tym praktycznych zadań domowych, poświęconych ochronie środowiska. Materiały zostały przygotowane we współpracy z doradcą metodycznym i ekspertami Lafarge, którzy zajmują się tematyką ochrony środowiska. 

W tym roku tematem jest ochrona zasobów wodnych, ograniczenie śladu węglowego i zużycie energii. Razem z ekspertami od ekologii i edukacji Fundacja Lafarge Wspólnie stworzyła trzy nowoczesne e-lekcje na mlodzi.ekoeksperymentarium.pl.

- Nauczyciele odbiorą od nas pakiet scenariuszy, które pozwolą im przeprowadzić ciekawe lekcje o klimacie i to nie tylko, na lekcjach biologii, ale też chemii, geografii, historii, matematyki czy WOS-u. Atrakcyjna formuła portalu z pewnością zaciekawi młodzież i pozwoli im zrozumieć ważne zagadnienia związane z klimatem. Każdy temat to dynamiczna strona, pełna zabawnych ilustracji, filmów, gier czy memów - mówi Magda Derdończyk, koordynatorka programu z kolektywu Mamy Projekt.

Konkurs EKOszkoły


W ramach “Zielonego Laboratorium Lafarge” odbędzie się także konkurs. Zadaniem będzie realizacja wyzwania konkursowego, które klasa dokumentuje w relacji video lub fotogalerii i publikuje na stronie lub fanpage’u szkoły. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody -  zwycięskiej szkole zostanie przyznany tytuł EKOszkoły oraz bon o wartości 2000 zł, nauczyciele otrzymają imienne certyfikaty i bony do Empiku, a uczniowie ciekawe upominki.

- W ubiegłym roku dostaliśmy wiele inspirujących prac konkursowych od uczniów z klas podstawowych oraz dużo pozytywnych głosów nauczycieli. Przede wszystkim zwracali uwagę i chwalili atrakcyjność formy. Dostrzegliśmy potrzebę przygotowania materiałów dla starszej młodzieży, żeby również uczniowie klas ze szkół średnich mieli okazję dowiedzieć się więcej o ochronie środowiska w ciekawy i angażujący sposób. Dlatego bieżąca edycja zawiera materiały edukacyjne dla starszych uczniów. Mamy nadzieję, że tegoroczne lekcje spotkają z równie pozytywnym odbiorem - mówi Zuzanna Tkacz z Fundacji Lafarge WSPÓLNIE. 

Każda szkoła, która zdecyduje się przystąpić do programu może zgłosić się poprzez formularz na stronie: zielonelaboratorium.fundacjawspolnie.pl. Zapisy trwają od 28 sierpnia do 1 października 2023 roku.

***

O Lafarge w Polsce


Lafarge jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. 

Tworzymy przyjazne dla środowiska produkty i rozwiązania, takie jak: ECOPact - beton o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy, zielone cementy o 30-50% mniejszym śladzie węglowym niż czysty cement portlandzki CEM I i wiele innych. Do ich produkcji wykorzystujemy materiały i surowce z recyklingu. 

Lafarge w Polsce jest częścią globalnej Grupy Holcim – zatrudniającej ok. 70 tys. osób w 70 krajach w czterech segmentach: Cement, Beton, Kruszywa oraz Rozwiązania i Produkty. Holcim wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych i ekologicznych miast, powstaniu inteligentnej infrastruktury i poprawie standardów życia na całym świecie.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.