Anna Łukaszewska-Trzeciakowska nowym pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska nowym pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej - ZielonaGospodarka.pl
02.06.2023 13:03
Strona główna Prawo, finanse Anna Łukaszewska-Trzeciakowska nowym pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej

Partnerzy portalu

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska nowym pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki dokonał zmiany na stanowisku pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej - poinformował w piątek PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Funkcję objęła od piątku Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, dotychczasowa wiceminister klimatu i środowiska.

Stanowisko to pełnił od lipca ubiegłego roku Mateusz Berger.

"Premier Mateusz Morawiecki dokonał zmiany na stanowisku Pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej. 2 czerwca br. funkcję tę objęła Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, dotychczas Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska" - przekazał rzecznik rządu.

Jak poinformował, głównym zadaniem, jakie postawił premier przed nowym pełnomocnikiem, jest kontynuacja prac nad wdrażaniem rozwiązań zapewniających dalszą niezależność energetyczną kraju oraz zrównoważonego podejścia do polityki surowcowej Polski.

"Premier podziękował jednocześnie Mateuszowi Bergerowi za jego pracę w bardzo trudnym okresie, szczególnie w kontekście agresji Rosji na Ukrainę i energetycznego szantażu wywołanego na rynkach energii w całej Europie. Dzięki dobrej współpracy administracji rządowej z sektorem energetycznym oraz liczną grupą międzyresortowych i rynkowych ekspertów odbiorcy energii, gazu i paliw nie byli narażeni na jakiekolwiek ograniczenia wynikające z zawirowań na rynku energetycznym" - przekazał Piotr Müller.

Dodał, że w okresie pełnienia funkcji przez Bergera zintensyfikowano prace związane z rozwojem energetyki jądrowej. Dokonano m.in. wyboru dostawcy technologii oraz podpisano umowy między amerykańskimi firmami Westinghouse i Bechtel z Polskimi Elektrowniami Jądrowymi.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska jest z wykształcenia ekonomistą, absolwentką studiów MBA. W latach 2002–2007 związana była z branżą obronną, gdzie odpowiadała m.in. za projekty międzynarodowe, restrukturyzacyjne, konsolidacyjne, współpracę międzynarodową, strategiczne projekty biznesowe, a także za nadzór nad delegaturami zagranicznymi. Zajmowała stanowiska kierownicze w spółce BUMAR sp. z o.o. Wchodziła w skład organów spółki Zakłady Metalowe „DEZAMET”.

Była też m.in. prezesem Elektrowni „Kozienice”, pełnomocnikiem w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Aneta Oksiuta

aop/ amac/ pad/

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.