Autobusy elektryczne firmy Yutong doskonale radzą sobie w testach przeprowadzonych w ekstremalnie niskich temperaturach w Norwegii i Kazachstanie

Autobusy elektryczne firmy Yutong doskonale radzą sobie w testach przeprowadzonych w ekstremalnie niskich temperaturach w Norwegii i Kazachstanie  - ZielonaGospodarka.pl
29.02.2024 13:31
Strona główna Transport, Elektromobilność Autobusy elektryczne firmy Yutong doskonale radzą sobie w testach przeprowadzonych w ekstremalnie niskich temperaturach w Norwegii i Kazachstanie

Partnerzy portalu

Autobusy elektryczne firmy Yutong doskonale radzą sobie w testach przeprowadzonych w ekstremalnie niskich temperaturach w Norwegii i Kazachstanie  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. mat. prasowe

Spółka Yutong Bus Co., Ltd. („Yutong”, SHA:600066), międzynarodowy dostawca autobusów, informuje, że jej autobusy elektryczne pomyślnie przeszły przeprowadzone w Norwegii i Kazachstanie rygorystyczne testy drogowe w ekstremalnie niskich temperaturach, co jest znaczącym kamieniem milowym w procesie elektryfikacji transportu publicznego. W temperaturach sięgających -25°C w Kazachstanie, akumulatorowy autobus elektryczny Yutong osiągnął imponujący zasięg 374 km, ustanawiając nowy punkt odniesienia dla wydajności autobusów elektrycznych w trudnych warunkach klimatycznych.

Testy prowadzone w mroźnym klimacie Astany w Kazachstanie i na kole podbiegunowym w Norwegii były nie tylko próbą wytrzymałości, ale także wyraźnym sygnałem możliwości operacyjnych autobusów elektrycznych w ekstremalnych warunkach.

Testowany w Kazachstanie model E18PRO wyruszył w wymagającą podróż 21 stycznia 2024 roku, demonstrując nie tylko niezwykły zasięg autobusu, ale także jego zdolność do zapewnienia ciepłego i komfortowego środowiska podróży dla ponad 1500 pasażerów. Pasażerowie szczególnie chwalili sobie stałą temperaturę we wnętrzu pojazdu w zakresie od 18°C do 22°C w warunkach przenikliwego zimna, co przyczyniło się do zwiększenia komfortu podróży.

Tajemnica sukcesu E18PRO tkwi w najnowocześniejszej technologii akumulatorów Yutong, obejmującej system ogrzewania baterii cieczą, który utrzymuje optymalną temperaturę akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych, zapewniając wydajną pracę nawet w najzimniejszym klimacie. Ponadto przy projektowaniu autobusu wykorzystano ogromne doświadczenie firmy Yutong w obsłudze 190 tysięcy opartych na nowych źródłach energii pojazdów użytkowych na całym świecie, stosując niestandardowe strategie sterowania, dostosowane do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach.

Dążenie Yutong do doskonałości było kontynuowane w Norwegii, gdzie model U12 został poddany wymagającemu testowi w Kirkenes. Notując zużycie energii na poziomie 1,56 kw/km w teście na dystansie 105 km, U12 działał bez zarzutu w temperaturach sięgających -33°C. Koncentracja firmy Yutong na zwiększeniu odporności pojazdu na korozję i zużycie, szczególnie w norweskich warunkach zasolenia i zaśnieżenia, miała kluczowe znaczenie dla jej sukcesu.

Z ponad 331 elektrycznymi autobusami akumulatorowymi obsługiwanymi w Norwegii, firma Yutong zademonstrowała swoje niezachwiane zaangażowanie w poprawę zrównoważonego rozwoju transportu publicznego na całym świecie. Innowacyjne podejście firmy, począwszy od systemu chłodzenia baterii cieczą, a skończywszy na inteligentnych funkcjach, takich jak zdalne ustawianie klimatyzacji i diagnostyka usterek, dowodzi jej wiodącej pozycji na rynku autobusów elektrycznych.

Zaangażowanie firmy Yutong Bus w rozwój międzynarodowego transportu w kierunku bardziej ekologicznego i bezpieczniejszego systemu transportu publicznego jest wyraźnie widoczne dzięki imponującym postępom w zakresie możliwości pojazdów elektrycznych wyposażonych w akumulatory.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.