Mobilne systemy oczyszczania wód balastowych od Damen Green Solutions i Bawat Water Technologies

zk

07.04.2023 07:18
Strona główna Transport, Elektromobilność Mobilne systemy oczyszczania wód balastowych od Damen Green Solutions i Bawat Water Technologies

Partnerzy portalu

Mobilne systemy oczyszczania wód balastowych od Damen Green Solutions i Bawat Water Technologies - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Bawat

Dostawca rozwiązań do zarządzania wodami balastowymi Bawat Water Technologies i Damen Green Solutions, członek holenderskiej grupy Damen Shipyards, podpisały Term Sheet w celu stworzenia wspólnego przedsięwzięcia w obszarze systemów oczyszczania wód balastowych.

Joint venture połączy program InvaSave firmy Damen z technologią Bawat, tworząc mobilny, kontenerowy system o nazwie "InvaSave powered by Bawat Technology".

Wspólne przedsięwzięcie ma na celu pokrycie zapotrzebowanie na mobilne systemy oczyszczania wód balastowych, które wzrasta w związku z wyznaczonym przez Międzynarodową Organizację Morską terminem wdrożenia systemu oczyszczania wód balastowych do września 2024 roku.

Mobilne systemy oczyszczania wód balastowych są doskonałym rozwiązaniem dla statków, które nie posiadają takiego systemu na pokładzie. Według szacunków Bawat w najbliższym czasie jest co najmniej 20 000 - 25 000 jednostek, które będą musiały spełnić wymagania międzynarodowych przepisów dotyczących oczyszczania wód balastowych.

W ubiegłym roku obie firmy podpisały umowę o współpracy, na mocy której Damen Green Solutions, część Damen Shipyards Group, wzięła na siebie sprzedaż, montaż i promocję ekologicznych systemów zarządzania wodami balastowymi na statkach firmy Bawat dla klientów Damen.

- Widzimy, że mobilne rozwiązania do oczyszczania wód balastowych wzbudziły duże zainteresowanie portów i operatorów, przede wszystkim z dwóch powodów. "Po pierwsze, zbliżamy się do terminu wyznaczonego przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) na wdrożenie systemu oczyszczania wód balastowych do września 2024 roku. Po drugie, wiele statków ma obecnie na pokładzie wadliwe systemy, które należy wymienić przed upływem terminu. Bawat i Damen są gotowe dostarczyć i zaoferować najbardziej ekologiczne, wysokiej klasy mobilne rozwiązanie na rynku do oczyszczania wód balastowych. Dzięki połączeniu sił Damen i Bawat mogą zaoferować mobilne rozwiązanie, które jest dostosowane do wszystkich rynków na całym świecie - powiedział Rutger van Dam, Sales Manager Damen Green Solutions.

- Rośnie zainteresowanie mobilnym systemem oczyszczania wód balastowych firmy Bawat z portów i przystani. Wynika to w szczególności z nieprzewidzianej potrzeby uzdatniania wody balastowej z powodu istniejącego wadliwego BWMS na pokładzie, ale obserwujemy również zapotrzebowanie biznesowe na planowane uzdatnianie wody balastowej w portach, zazwyczaj dla tych z wieloma statkami, które nie muszą często jej uzdatniać. Współpraca z globalnym graczem, takim jak Damen, daje Bawat znaczące poparcie dla skuteczności naszego systemu zarządzania wodami balastowymi i zaangażowania naszej firmy w ekologiczne rozwiązania – dodał Marcus Hummer, dyrektor generalny Bawat.Źródło: Bawat, offshore-energy

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.