CHEP Polska otrzymuje pierwszą gwiazdkę Lean & Green

zg

24.11.2023 13:37
Strona główna Klimat, Edukacja CHEP Polska otrzymuje pierwszą gwiazdkę Lean & Green

Partnerzy portalu

CHEP Polska otrzymuje pierwszą gwiazdkę Lean & Green - ZielonaGospodarka.pl
Fot. CHEP Polska

Lean & Green to program zrzeszający 600 europejskich firm, które dokumentują swoje osiągnięcia w zmniejszaniu śladu węglowego. Działa w 14 krajach tworząc społeczność biznesową poświęconą zrównoważonej logistyce. Uczestników nagradza certyfikatami za konkretne osiągnięcia w drodze do zero emisyjności. Do grona wyróżnionych dołączył również CHEP Polska, otrzymując lokalnie pierwszą gwiazdkę.  

Działania, które pozwoliły CHEP zmniejszyć swój ślad węglowy i które zostały uznane przez Lean & Green,  obejmowały wszystkie czynności związane z optymalizacją siatki połączeń. Udało się to osiągnąć poprzez otwarcie nowych magazynów w dogodnych lokalizacjach, bezpośrednio wpływających na zmniejszenie dystansu na wydaniach (delivery) i odbiorach z rynku (collection), a także rozwijając alternatywne serwisy oraz optymalizując wypełnienie aut.

„Pierwsza gwiazdka Lean & Green dla oddziału polskiego CHEP to dla nas ogromne wyróżnienie. Jest świadectwem działań CHEP na rzecz ograniczenia emisji CO2. Wynajmując palety naszym klientom, wspólnie zmniejszyliśmy ślad węglowy o 20% w ciągu 5 lat. Wierzymy, że współpraca pomaga budować efektywne i zielone łańcuchy dostaw.” - podkreśla Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna CHEP Polska i kraje bałtyckie. „Uczestnictwo w programie Lean&Green to dla CHEP naturalna kontynuacja realizowania strategii zrównoważonego rozwoju. To również kolejny wielki krok na drodze do uzyskania zerowej emisyjności dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw.”- dodaje.

Łańcuchy dostaw są  największym globalny emitentem CO2, około ¼ całkowitej emisji w UE generuje sektor transportu.i CHEP świadomy odpowiedzialności, jaką ponoszą w tym zakresie podmioty zajmujące się produkcją oraz dystrybucją, realizuje działania oparte na modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Firma promuje również odpowiedzialne i proekologiczne podejście do biznesu. 

CHEP jest pionierem poolingu paletowego. Koncepcja współużytkowania nośników takich jak palety jest korzystna zarówno dla firm, jak i dla środowiska naturalnego, ponieważ pomaga zmniejszyć koszty związane z ich zakupem i utrzymaniem, a także ogranicza ilość odpadów i zużycie surowców potrzebnych do produkcji nowych sztuk. W ten sposób CHEP przyczynia się do promowania zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, w której zasoby są maksymalnie wykorzystywane.  

O firmie CHEP 


CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej liczby odbiorców w najróżniejszych lokalizacjach niż którakolwiek inna organizacja. Nasze palety, skrzynie lub pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym pomagamy transportować produkty w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu palet oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. CHEP zatrudnia ok. 11 500 osób i wierzy w siłę zbiorowej inteligencji poprzez różnorodność, integrację i pracę zespołową. CHEP posiada ok. 353 mln palet, skrzyń i pojemników  i posiada sieć ponad 750 centrów serwisowych. Jako część grupy Brambles, CHEP działa w 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.