Ekoenergetyka ogłasza światową premierę rewolucyjnego systemu ładowania na Nordic EV Summit w Oslo

Strona główna Transport, Elektromobilność Ekoenergetyka ogłasza światową premierę rewolucyjnego systemu ładowania na Nordic EV Summit w Oslo

Partnerzy portalu

Ekoenergetyka ogłasza światową premierę rewolucyjnego systemu ładowania na Nordic EV Summit w Oslo - ZielonaGospodarka.pl
Fot. materiały prasowe

Ekoenergetyka, wiodący producent ładowarek do pojazdów elektrycznych w Europie, przygotowuje się do prezentacji przełomowego rozwiązania w dziedzinie ładowania na tegorocznym Nordic EV Summit w Oslo. Zapowiedziano, że ta światowa premiera nowego systemu ładowania zostanie dokonana w sercu Norwegii, kraju znanego z zaawansowanej infrastruktury do pojazdów elektrycznych i proekologicznych inicjatyw. 

Nordic EV Summit służy jako platforma dla liderów branży, decydentów i innowatorów do wymiany pomysłów, dzielenia się spostrzeżeniami i kształtowania przyszłości elektromobilności. Udział Ekoenergetyki w tym prestiżowym wydarzeniu podkreśla jej zaangażowanie w stymulowanie innowacji i zrównoważonego rozwoju w globalnym ekosystemie pojazdów elektrycznych.

Pomimo tego, że Norwegia jest stosunkowo małym rynkiem, stała się pionierem w dziedzinie elektromobilności. Tylko w 2023 r. 83% sprzedaży wszystkich pojazdów w Norwegii stanowiły pojazdy elektryczne na baterie (BEV), a do stycznia 2024 r. liczba ta wzrosła do imponujących 92,1%.

W tym kontekście elektryfikacji, Ekoenergetyka, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania, ma przyjemność zaprezentować swoją najnowszą innowację - przełomową stację ładowania zaprojektowaną w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb rozwijającego się norweskiego rynku pojazdów elektrycznych. Światowa premiera będzie miała miejsce podczas prestiżowego Nordic EV Summit, odbywającego się w samym sercu Norwegii, centrum elektromobilności. 

"To nowa era w rozwoju sieci szybkiego ładowania, dzięki najnowocześniejszej technologii i niezawodności" - powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A.  Jest to owoc pracy inżynierów i tysięcy rozmów z naszymi odbiorcami, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć, jakie korzyści są dla nich istotne, aby efektywniej rozwijać biznes w dziedzinie infrastruktury ładowania." 

Norwegia jest przykładem wzorcowego przejścia od uzależnienia od paliw kopalnych do pojazdów elektrycznych (EV) na skalę krajową. Dzięki ambitnym planom obniżenia emisji CO2 o 55% do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r., Norwegia przygotowuje grunt pod bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość. Ekoenergetyka ma nadzieję, że to innowacyjne rozwiązanie przyczyni się do dalszego przyspieszenia przejścia na elektromobilność w Europie i na świecie.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.