ForteIX – nowe partnerstwo w zakresie doradztwa technicznego dla polskiego offshore

Strona główna Energetyka, OZE ForteIX – nowe partnerstwo w zakresie doradztwa technicznego dla polskiego offshore

Partnerzy portalu

ForteIX – nowe partnerstwo w zakresie doradztwa technicznego dla polskiego offshore - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Forte Renewables i IX Wind zawiązały partnerstwo ForteIX, w celu zapewnienia inwestorom specjalistycznych usług doradztwa technicznego na polskim rynku morskiej energetyki wiatrowej. Jest to umocnienie trwającej od 2012 roku umowy o współpracy pomiędzy tymi dwoma holenderskimi firmami, które do tej pory pracowały nad projektami morskimi i lądowymi o łącznej mocy 1600 MW.

ForteIX skierował swoją ofertę na rynek polski, aby zaoferować inwestorom swoje międzynarodowe doświadczenie zdobyte podczas poprzednich projektów na wschodzących rynkach offshore, takich jak Tajwan, Japonia i Francja, a także zaangażowanie na bardziej dojrzałych rynkach, takich jak Niemcy i Wielka Brytania. Konsorcjum planuje zaoferować klientom korzyści płynące z doświadczenia zdobytego w jurysdykcjach, w których morska energetyka wiatrowa doświadczyła problemów związanych z brakiem w pełni szczegółowych ram prawnych, niedojrzałymi łańcuchami dostaw i koniecznością transferu wiedzy.

ForteIX pracował już przy ponad 30 projektach energetyki wiatrowej i solarnej w Polsce, a otwarciu biura w Warszawie i ponad 20 polskim pracownikom oraz międzynarodowej bazie ponad 50 ekspertów sektora onshore i offshore, jest w stanie zaoferować inwestorom energicznego i proaktywnego partnera na nadchodzący czas dynamicznego rozwoju w polskim sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

– Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z ForteIX i cieszymy się, że będziemy mogli zwiększyć nasz udział w polskim rynku doradztwa technicznego. Wierzymy, że to partnerstwo łączy w sobie mocne strony doświadczenia ForteIX w prowadzeniu projektów TDD i Owners Engineer,  w międzynarodowych projektach offshore i onshore, w Polsce z silnymi osiągnięciami w rozwoju morskich farm wiatrowych, zakupach technologii WTG i eksperckim zarządzaniu ryzykiem EPC – mówił Fergal O'Mahony, dyrektor generalny Forte Renewables.

– W ostatnich latach zdobyliśmy bogate doświadczenie na wschodzących rynkach morskiej energetyki wiatrowej, szczególnie w Azji. Przeniesienie najlepszych praktyk na nowy rynek stanowi ogromne wyzwanie kulturowe. Jest jednak równie wiele możliwości, aby na nowym rynku działać nieco lepiej. Cieszymy się, że wraz z naszymi zaufanymi kolegami z Forte Renewables będziemy mogli wnieść swój wkład w realizację polskich ambicji w zakresie morskiej energetyki wiatrowej – stwierdził Eric Kamphues, prezes zarządu IX Wind.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24752,00 $ tona 0,72% 5 sie
 Cynk 3549,00 $ tona 3,47% 5 sie
 Aluminium 2447,00 $ tona 3,12% 5 sie
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.