FREE NOW dołącza do inicjatywy klimatycznej The Climate Pledge

Strona główna Transport, mobilność FREE NOW dołącza do inicjatywy klimatycznej The Climate Pledge
FREE NOW dołącza do inicjatywy klimatycznej The Climate Pledge - ZielonaGospodarka.pl
fot. Maksym Diachenko

zc

17.02.2021 Źródło: APA-OTS

FREE NOW, wiodąca europejska platforma mobilności, robi kolejny krok w kierunku osiągnięcia Net-Zero i podpisuje The Climate Pledge, zobowiązanie zainicjowane przez firmę Amazon i Global Optimism.

The Climate Pledge, to zobowiązanie do osiągnięcia założeń Porozumienia paryskiego 10 lat wcześniej, czyli osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. Zostało ono zainicjowane w 2019 r. przez globalną firmę Amazon we współpracy z Global Optimism, ruchem skupiającym się na zmianach społecznych i środowiskowych. FREE NOW, które właśnie dołącza do The Climate Pledge, zobowiązuje się do osiągnięcia Net-Zero jeszcze wcześniej, dążąc do całkowicie zeroemisyjnych przejazdów do 2030 r., we wszystkich kluczowych rynkach europejskich.

Inicjatywa klimatyczna Amazona skupia firmy o podobnych zobowiązaniach dotyczących ochrony klimatu, dlatego FREE NOW, które na początku 2021 roku ogłosiło swój program “Move to Net-Zero” znalazło się teraz w gronie 20 nowych firm partnerskich.

„Ponieważ Stany Zjednoczone podejmują w tym tygodniu ważny krok w walce ze zmianami klimatycznymi, oficjalnie ponownie przyłączając się do Porozumienia paryskiego, z radością witam w The Climate Pledge 20 nowych firm, które chcą działać w tym zakresie jeszcze szybciej. Amazon jako jeden ze współzałożycieli The Climate Pledge w 2019 r., pragnie zachęcić firmy do osiągnięcia celów Porozumienia paryskiego 10 lat wcześniej. Widzimy niesamowitą dynamikę związaną z tym zobowiązaniem, do którego dołączyło już 53 firm z 18 branż, z 12 krajów. Razem możemy wykorzystać naszą skalę działalności, aby pomóc w dekarbonizacji gospodarki i ochronie Ziemi dla przyszłych pokoleń” - powiedział Jeff Bezos, założyciel i CEO Amazona.

FREE NOW w styczniu 2021 roku wprowadziło swój program “Move to Net-Zero”, który zakłada ambitne cele w Europie: neutralność klimatyczną przez kompensowanie emisji, osiągnięcie rocznego poziomu 50% przejazdów realizowanych autami elektrycznymi do 2025 roku i dążenie do 100-procentowej zeroemisyjności do 2030 roku.

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do grona firm skupiających swoje działania na zrównoważonym rozwoju w ramach The Climate Pledge. Naszą ambicją i zobowiązaniem wobec miast, w których działamy, jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby zmniejszyć emisje i ułatwić mieszkańcom miast wybór opcji transportowej przyjaznej dla środowiska. Jesteśmy dumni z postępów, jakie już osiągnęliśmy w zakresie naszych zobowiązań, ale nie zatrzymujemy się i planujemy kolejne kroki” - mówi Marc Berg, CEO FREE NOW.

Sygnatariusze The Climate Pledge zobowiązują się do:

? Regularnego pomiaru i raportowania emisji gazów cieplarnianych;

? Wdrażania strategii dekarbonizacji zgodnie z Porozumieniem paryskim poprzez rzeczywiste zmiany biznesowe i wprowadzanie innowacji, w tym poprawę wydajności, wykorzystanie energii odnawialnej, redukcję materiałów i inne działania służące eliminacji emisji dwutlenku węgla;

? Neutralizację wszelkich pozostałych emisji dodatkowymi, wymiernymi, rzeczywistymi, trwałymi i korzystnymi społecznie działaniami związanymi z kompensowaniem, aby osiągnąć Net-Zero do 2040 r., czyli dekadę przed celem określonym w Porozumieniu paryskim.

Więcej informacji na temat “Move to Net-Zero” FREE NOW: https://free-now.com/pl/o-nas/dlaekologii/

Więcej informacji o inicjatywie The Climate Pledge: www.theclimatepledge.com.

O FREE NOW:

FREE NOW to multi-platforma mobilności miejskiej, będąca częścią joint-venture BMW i Daimlera. Jest największym dostawcą usług mobilności miejskiej w Europie i najszybciej rosnącym konkurentem ride-hailingu w Ameryce Łacińskiej (pod nazwą Beat). Platforma FREE NOW pozwala zamówić nie tylko przejazdy z kierowcą, ale również wypożyczyć elektryczne hulajnogi (w 3 krajach), auta i skutery na minuty (w Niemczech). Łącznie, działalność platformy pod nazwą FREE NOW obejmuje 10 krajów Europy, a pod nazwą Beat: 5 rynków Ameryki Łacińskiej i Grecję. FREE NOW jest dostępne w ponad 150 miastach z 16 krajów na świecie i skupia 50 milionów użytkowników. FREE NOW współpracuje z wieloma operatorami usług mobilności miejskiej i zatrudnia ponad 2000 pracowników w 35 biurach na całym świecie. CEO FREE NOW jest Marc Berg.

Surowce

 Ropa brent 42,94 $ baryłka  0,30% 02:57
 Cyna 18343,00 $ tona 0,65% 15 paź
 Cynk 2397,00 $ tona -0,04% 15 paź
 Aluminium 1824,00 $ tona -0,65% 15 paź
 Pallad 2351,10 $ uncja  0,55% 02:12
 Platyna 867,00 $ uncja  0,16% 02:57
 Srebro 24,33 $ uncja  0,16% 02:58
 Złoto 1903,90 $ uncja  0,06% 02:58

Dziękujemy za wysłane grafiki.