Game changer: retrofit od Renault i Phoenix Mobility zmieni diesla na elektryka

zk

21.07.2022 08:22
Strona główna Transport, Elektromobilność Game changer: retrofit od Renault i Phoenix Mobility zmieni diesla na elektryka

Partnerzy portalu

Game changer: retrofit od Renault i Phoenix Mobility zmieni diesla na elektryka - ZielonaGospodarka.pl
Fot. wikimedia.org

Grupa Renault i firma Phoenix Mobility z Grenoble, specjalizująca się w konwersji pojazdów użytkowych na elektryczne, opracują i skomercjalizują zestaw retrofit. Retrofit ma stać się nowym systemem na francuskim rynku pojazdów użytkowych, który umożliwia konwersję pojazdów z silnikami spalinowymi starszych niż pięć lat na pojazd elektryczny.

Pierwszy etap partnerstwa, w formie "Proof of Concept", polega na fazie wspólnego rozwoju, której celem jest wprowadzenie na rynek pierwszego zestawu retrofit dla Renault Master przed końcem 2023 roku. Celem tego etapu będzie wprowadzenie na rynek i montaż około 1 000 zestawów Retrofit oraz zademonstrowanie klientom korzyści wynikających z podejścia do retrofitu (komfort jazdy z napędem elektrycznym, poszanowanie środowiska, korzyści ekonomiczne itp.), ostatecznie to innowacyjne rozwiązanie zostanie rozszerzone na inne modele.

Game changer - uwolni zielony potencjał

Zestawy będą montowane przez Grupę Renault w Re-Factory we Flins. Phoenix Mobility będzie nadzorować operację handlową, polegając na swoim doświadczeniu jako uznany podmiot w obszarze B2B.

- Grupa Renault, główny gracz w branży pojazdów elektrycznych, pozycjonuje się jako pionier w opracowywaniu innowacyjnego rozwiązania retrofit na rynku, który jest jeszcze w powijakach i ma ogromny potencjał. To partnerstwo z Phoenix Mobility stanowi pierwszy związek producenta z obiecującym start-upem, mający na celu wprowadzenie nowej oferty handlowej na rynek posprzedażowy i tym samym spełnienie oczekiwań naszych klientów, poszukujących bardziej zrównoważonych i oszczędnych rozwiązań w zakresie mobilności. Projekt ten jest w pełni zgodny ze strategią Grupy Renault, która chce uczynić Re-Factory we Flins pierwszym zakładem poświęconym gospodarce okrężnej w zakresie mobilności - powiedział François Delion, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej Grupy Renault.

- Pionier i lider w dziedzinie modernizacji floty, Phoenix Mobility kontynuuje swoją strategię industrializacji dzięki temu strategicznemu partnerstwu z Grupą Renault. Ten nowy etap naszego rozwoju pozwoli nam szybko odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku - dodał Wadie Maaninou, założyciel i dyrektor generalny Phoenix Mobility.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.