Gliwicka firma technologiczna wraz z klientami pomoże czyścić Bałtyk

zk

19.01.2022 15:40 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, ekologia Gliwicka firma technologiczna wraz z klientami pomoże czyścić Bałtyk

Partnerzy portalu

Gliwicka firma technologiczna wraz z klientami pomoże czyścić Bałtyk - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Joseph Barrientos/Unsplash

Firma Future Processing postanowiła odwrócić świąteczne tradycje biznesowe polegające na corocznej wymianie upominków między kontrahentami. Tak powstała akcja Fantastic Present, w ramach której klienci zamiast otrzymywać prezenty, wspólnie decydują o przeznaczeniu świątecznego budżetu Future Processing. Rozstrzygnięto trzecią edycję akcji Fantastic Present by Future Proscessing.

Od trzech lat firma przekazuje wsparcie wybranym inicjatywom z całego świata, których działalność jest odpowiedzią na współczesne wyzwania cywilizacyjne. W tym roku klienci Future Proecessing zdecydowali, że największą część z przeznaczonych na ten cel 25 tys. zł otrzyma organizacja Coalition Clean Balitc, która skupia się na ochronie środowiska i naturalnych zasobów Morza Bałtyckiego.

W ramach akcji Fantastic Present, Future Processing wraz z partnerami przekaże wsparcie organizacjom, które reprezentują trzy obszary: społeczeństwo, technologię i środowisko. Podział środków przeznaczonych na ten cel kolejny raz ustalony został w internetowym głosowaniu organizowanym dla klientów firmy, którzy mieli do wyboru trzy inicjatywy:

·    Elderlearn – start-up, który jednocześnie rozwiązuje problem samotności seniorów i odpowiada na wyzwanie, jakim jest integracja legalnych imigrantów - seniorzy dzielą się z nimi wiedzą o kulturze i historii Danii oraz uczą imigrantów języka duńskiego.
·    Ushahidi – globalna firma technologiczna typu non-profit, tworząca oprogramowanie ułatwiające komunikację między jednostkami i społecznościami potrzebującymi pomocy a tymi, którzy mogą takiej pomocy udzielić. Rozwiązania Ushahidi zostały wykorzystane m.in. do pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu oraz monitorowania kryzysu powyborczego w Kenii w 2008 roku i kolejnych wyborów.
·    Coalition Clean Baltic – organizacja walcząca m.in. o czysty Bałtyk, rozwój zasobów i zrównoważone rybołówstwo.

Zwycięzcą głosowania okazała się organizacja Coalition Clean Baltic, która otrzyma 58% środków przeznaczonych na wsparcie w ramach akcji. Pozostałe organizacje – Elderlearn i Ushahidi otrzymają kolejno 24% i 18% środków.

– Akcją Fantastic Present chcemy pokazać, że dobro nie musi kończyć się razem ze świętami. Cieszę się, że w tegorocznej edycji na pierwszym miejscu znalazła się inicjatywa czyszczenia Bałtyku. To działanie, które nie tylko jest ważne już dzisiaj, ale też ma ogromne znaczenie w perspektywie dobra przyszłych pokoleń – komentuje Michał Sztanga, CEO Future Processing.

Charytatywny plebiscyt cieszy się dużym uznaniem klientów Future Processing i z powodzeniem jest organizowany od trzech lat. Ubiegłoroczna akcja zakładała badanie potrzeb i opinii klientów w kontekście inicjatyw znajdujących się w ich otoczeniu, które warto wspierać. Po wnikliwej analizie wyłoniono trzy projekty, które zostały poddane pod głosowanie: polską Fundację Kosmos, holenderski start-up The Great Bubble Barrier i brytyjską organizację Young Minds (szczegóły na stronie: http://fantasticpresent.future-processing.com/). W roku 2019 roku akcja skupiła się na zaangażowaniu w inicjatywę „Prezenty bez Pudła” polskiego oddziału UNICEF, w ramach której Future Processing stworzyło autorską platformę do głosowania opartą o blockchain. Efektem akcji był zakup 285 zestawów szczepionek, leków oraz przyborów do nauki i wsparcia nauczycieli, w tym zestawów pozwalających rozpocząć naukę i zestawów do nauczenia matematyki.

Główną ideą stojącą za akcją Fantastic Present jest szerzenie dobra w obliczu wyzwań, przed którymi stoi ludzkość, o których mówi się coraz mocniej w kontekście przyszłości świata.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.