Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich pojazdów górniczych

Strona główna Transport, Elektromobilność Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich pojazdów górniczych

Partnerzy portalu

Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich pojazdów górniczych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Materiały prasowe

Hitachi Energy i BluVein, innowator w dziedzinie technologii dynamicznego ładowania, podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu przyspieszenia elektryfikacji flot ciężkich pojazdów górniczych i rozwiązania jednego z największych wyzwań w zakresie dekarbonizacji działalności kopalni.

Zaawansowana technologia elektroniki mocy i ładowania cyfrowego Hitachi Energy umożliwia technologii ładowania e-rail BluVein bezpieczne i niezawodne dostarczanie energii elektrycznej do pojazdów o masie do 400 ton podczas transportu materiałów.

Współpraca przyspieszy rozwój szybkiego i elastycznego rozwiązania dynamicznego ładowania wysokiej mocy dla kopalni odkrywkowych i podziemnych oraz kamieniołomów na całym świecie. BluVein skupi się na swojej najnowocześniejszej technologii e-rail i podłączeniu ciężarówki, którą Hitachi Energy uzupełni o zaawansowaną elektronikę mocy i rozwiązania cyfrowe do zasilania i monitorowania całego systemu.

– Strategiczna współpraca z BluVein umożliwi naszym klientom z branży wydobywczej wypróbowanie dynamicznych rozwiązań ładowania nowej generacji, niezbędnych do osiągnięcia celów zerowej emisji netto bez uszczerbku dla praktyk operacyjnych lub produktywności - powiedział Marco Berardi, dyrektor biznesu rozwiązań i usług w zakresie sieci i jakości energii w Hitachi Energy. – Wierzymy, że to nowe, wspólne podejście zapewni realizację naszego celu, jakim jest przyspieszenie przejścia na całkowicie elektryczne górnictwo i osiągnięcie neutralnej węglowo przyszłości.

– Porozumienie to wspiera misję BluVein polegającą na współpracy z liderem technologicznym w celu dostarczania uniwersalnego dynamicznego złącza, które ułatwi eliminację wykorzystywania paliw kopalnych w górnictwie i pomoże napędzać przemysł na całym świecie, aby osiągnąć cele dekarbonizacji - powiedział James Oliver, dyrektor generalny BluVein. – Razem pomagamy branży przejść w kierunku bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej przyszłości.

Hitachi Energy i BluVein badają również pozapojazdowe wymagania sprzętowe dla BluVein1 dla podziemnych i mniejszych flot, jednocześnie aktywnie współpracując nad BluVein Proving Grounds budowanym obecnie w Queensland w Australii.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.