IBC SOLAR Poland dołącza do Stowarzyszenia DAFA

gm

04.06.2023 22:06
Strona główna Energetyka, OZE IBC SOLAR Poland dołącza do Stowarzyszenia DAFA

Partnerzy portalu

IBC SOLAR Poland dołącza do Stowarzyszenia DAFA  - ZielonaGospodarka.pl
fot. IBC Solar

Dostawca systemów i rozwiązań fotowoltaicznych IBC SOLAR Poland dołączyła do grona członków Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA. Firma zaangażowała się też w najnowszą inicjatywę merytoryczną Stowarzyszenia pod hasłem „fotowoltaika na dachach płaskich”.  

Instalacje fotowoltaiczne na dachach płaskich to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do właścicieli budynków jedno- i wielorodzinnych, ale też przemysłowych i biurowych. Odpowiednio zaprojektowane i wybudowane gwarantują równie wysoką wydajność i żywotność, jak instalacje na dachach skośnych, a mimo to wciąż ustępują im popularnością.  

Popularyzacji wiedzy o tego typu instalacjach i dobrych praktyk w zakresie budowy fotowoltaiki na dachach płaskich podejmuje się dostawca kompleksowych rozwiązań i usług energetycznych z zakresu fotowoltaiki, IBC SOLAR. Firma zrealizowała ponad 8GW projektów na całym świecie i od lat angażuje się w edukację instalatorów i potencjalnych inwestorów instalacji fotowoltaicznych, między innymi poprzez organizację szkoleń i eksperckie wsparcie klientów.  W maju 2023 roku została członkiem Stowarzyszenia DAFA.  

Jak wskazuje Wojciech Prokopowicz, Managing Director w IBC SOLAR Poland:  
- IBC SOLAR Poland zdecydowało się ubiegać o uczestnictwo w DAFA, ponieważ widzimy potrzebę edukowania inwestorów, instalatorów i wykonawców. Współpraca ze Stowarzyszeniem pozwala nam docierać z wiedzą bezpośrednio do nich i brać udział w inicjatywach mających realny wpływ na branżę, takich jak nowa grupa robocza tworząca rekomendacje dotyczące instalacji fotowoltaicznych. Co więcej, dołączenie do grona najlepszych w Polsce firm rynku produktów dachowych jest dla nas dużym wyróżnieniem. Włączenie do DAFA poprzedzają rekomendacje i proces weryfikacji nowego członka, dlatego tym bardziej cieszymy się z okazanego zaufania.  

DAFA zrzesza wykonawców dachów i producentów oraz dostawców produktów dachowych, działających w zgodzie z najwyższymi standardami technologicznymi dla nowoczesnego budownictwa dachów płaskich i fasad. Celem działalności Stowarzyszenia jest promowanie dobrych praktyk i kultury projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce wśród inwestorów oraz wykonawców, a także ustalanie jednolitych wytycznych i rekomendacji dla obydwu stron współpracy.

Fotowoltaika na dachach płaskich


Do najnowszych działań DAFA, w które wraz z innymi członkami zaangażowało się IBC SOLAR, reprezentowane w zespole ekspertów przez Macieja Drobczyka, Country Managera w IBC SOLAR Poland, należy inicjatywa merytoryczna „fotowoltaika na dachach płaskich”. Została powołana w odpowiedzi na szybko zmieniające się warunki rynkowe i brak literatury technicznej w tym zakresie. W jej ramach grono ekspertów branży prowadzi prace nad opracowaniem rekomendacji skierowanych do wszystkich osób i instytucji zainteresowanych budową instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich. Efektem ma być wydanie zbioru wytycznych, które w przyszłości przyczynią się nie tylko do ujednolicenia sposobu tworzenia takich instalacji i wpłyną pozytywnie na poziom ich bezpieczeństwa.  

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.