IV edycja Energy Industry Mixer ponownie w Legnicy

Strona główna Energetyka, OZE Transformacja energetyczna IV edycja Energy Industry Mixer ponownie w Legnicy

Partnerzy portalu

IV edycja Energy Industry Mixer ponownie w Legnicy - ZielonaGospodarka.pl

Energy Industry Mixer, prestiżowe spotkanie gromadzące samorządy, firmy i branżę energetyczną już w czerwcu w Legnicy. Konferencja skierowana jest do podmiotów zainteresowanych realizacją projektów efektywności energetycznej, odzysku materiałów i produkowania energii z odpadów. To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku zaplanowano na 14 czerwca (środa) i po raz drugi będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. Organizatorami są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Bosetti Global Consulting – firma doradcza, która od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem przemysłu w Polsce, przy wsparciu m.in. Miasta Legnica.

Energy Industry Mixer wpisuje się w postępującą politykę klimatyczną oraz zmianę w strukturze wytwarzania, która ma kluczowe znaczenie we wprowadzaniu innowacyjnych technologii energetycznych oraz zwiększania szans na ich wykorzystanie w perspektywie następnych dekad. Jest to szczególnie istotne w związku z obecnymi wydarzeniami, które mają miejsce na światowym rynku energii i gazu.

– Podczas Energy Industry Mixer wystąpią eksperci z doświadczeniem w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań energetycznych, którzy na konkretnych przykładach funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji przedstawią dobre praktyki. Ubiegłoroczna edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem odbiorców. W Centrum Konferencyjnym LSSE zgromadziło się blisko 200 osób z innowacyjnym podejściem do technologii, energetyki i ekologii. Bardzo się cieszę, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ponownie jest gospodarzem tego wydarzenia. W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większy sukces – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Oprócz panelu dyskusyjnego i prezentacji ciekawych gości, proponujemy atrakcyjną i sprawdzoną formułę spotkań „speed dating”. Rozmowy w tym stylu umożliwiają podjęcie krótkiego i konkretnego dialogu między lokalnymi władzami a firmami z dziedzin energii, zarządzania, recyklingu, biomasy czy efektywności energetycznej. W ramach długotrwałej współpracy pomiędzy Polską a Włochami, gośćmi specjalnymi będą włoskie firmy technologiczne i eksperci ds. przedsiębiorczości w roli „Partnerów Strategicznych” Energy Industry Mixer. „Partnerem Instytucjonalnym” wydarzenia będzie ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego – wylicza Enrico Ciullo, koordynator Energy Industry Mixer.

Dzięki formule B2B Smart Mixer, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je panel dyskusyjny.

Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.

Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.

– Legnica od lat jest miejscem otwartym na dyskusje o nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach na rzecz zarządzania zasobami. Obecnie, jakże aktualny temat rozwoju nowych technologii, oszczędzania energii i wprowadzenia projektów służących rozwojowi, to rzecz wpisana w DNA nowoczesnych włodarzy miast i biznesu. Cieszę się zatem, że i w tym roku, będziemy, jako miasto, współgospodarzami kolejnej edycji Energy Industry Mixer wraz z LSSE – naszym wieloletnim zaufanym partnerem – dodaje Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Organizatorami wydarzenia są: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting, przy wsparciu Miasta Legnica.

Współorganizatorami IV edycji są: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce „Confindustria Polonia”, Energemini Polska, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Głównym sponsorem wydarzenia jest po raz drugi Santander Bank Polska.

Honorowy patronat nad Energy Industry Mixer objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy.

Patroni medialni: TVP Wrocław, Echo24, Radio Wrocław, Radio Plus Legnica, Gazeta Wrocławska, eGospodarka.pl, magazynbiomasa.pl

Zapisy na wydarzenie: https://bit.ly/3okwpXe 

Liczba miejsc ograniczona.

========= 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 83 inwestorów z wielu zakątków świata, blisko 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.