Koalicja na rzecz Energii Przyszłości przedstawia konkretne plany działania

Strona główna Ekologia, ochrona środowiska Koalicja na rzecz Energii Przyszłości przedstawia konkretne plany działania
Koalicja na rzecz Energii Przyszłości przedstawia konkretne plany działania  - ZielonaGospodarka.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

ew

23.02.2021 Źródło: GospodarkaMorska.pl

Rok 2021 to czas konkretnych działań w ramach Koalicji na rzecz Energii Przyszłości. Organizacja przedstawiła właśnie siedem ambitnych projektów i powitała w swoich szeregach trzech nowych członków.

Utworzona pod koniec 2019 r. Koalicja na rzecz Energii Przyszłości ma na celu przyspieszenie rozwoju alternatywnych źródeł energii i technologii, aby wypracować efektywne modele zielonej mobilności i zmniejszyć wpływ transportu i logistyki na zmiany klimatu. Dziś rano, organizacja ujawniła plany, które chce zrealizować jeszcze w tym roku.

Wśród nich znalazły się:

Zielony wodór: W ramach projektu Carrefour Cathyope i H2Haul, po raz pierwszy w Europie mają zostać przetestowane bezemisyjne ciężarówki napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi;

Biopaliwa: W fazie testów ma znaleźć się również bio-paliwo przeznaczone na rynek morski;

Skroplony gaz ziemny neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla (LNG): Wytyczenie ścieżki dla bioLNG dla osiągnięcia neutralności węglowej;

Zielona energia elektryczna: identyfikacja i konwersja kluczowych elementów w globalnym łańcuchu dostaw (składy, terminale i magazyny…) w samowystarczalne ekologiczne podmioty w celu przyspieszenia konwersji energii elektrycznej w łańcuchu transportowym;

Pojazdy bezemisyjne w transporcie drogowym, lotniczym i morskim: do końca pierwszego kwartału 2021 r.organizacja podzieli się wizją i planem rozwoju nowatorskich projektów badawczo-rozwojowych w zakresie nowych źródeł energii, takich jak wodór czy amoniak;

Cyfrowy ekokalkulator globalnego łańcucha transportowego: grupa opracuje cyfrowy ekokalkulator pokazujący wpływ CO2 na środowisko przy uwzględnieniu konkretnych tras i rodzaju transportu oraz zaproponuje niskoemisyjne alternatywy;

Intermodalne zielone huby: organizacja zaproponuje biznesplan mający na celu utrzymanie konwersji portów w nowe zielone węzły multimodalne z wykorzystaniem tras o mniejszym wpływie i bardziej ekologicznej energii do końca 2021 r.

14 firm zrzeszonych w ramach koalicji będzie ściśle współpracowało w nadchodzących miesiącach, aby opracować nowe, konkretne projekty, które posuną społeczeństwo do przodu w walce ze zmianami klimatycznymi.

Dodatkowo, do Koalicji na rzecz Energii Przyszłości dołączyło trzech nowych członków: Airbus, Bureau Veritas i PSA International.

-    Airbus, międzynarodowy punkt odniesienia w sektorze lotniczym i pionier zrównoważonego lotnictwa,
-    Bureau Veritas, światowy lider w testowaniu, inspekcji i certyfikacji,
-    PSA International, jeden z największych operatorów portowych na świecie i zaufany partner interesariuszy cargo.

„Airbus ma do odegrania wiodącą rolę w dążeniu do zrównoważonego lotnictwa - mówi Jean-Brice Dumont, wiceprezes wykonawczy ds. Technicznych w firmie Airbus. „Jesteśmy przekonani o korzyściach, jakie mogą przynieść wspólne inicjatywy w znalezieniu innowacyjnych rozwiązań ograniczających emisję CO2 w naszej branży - bo wiemy, że to wyzwanie wymaga wspólnego wysiłku. Wierzymy, że ta koalicja będzie sprzyjać rozwojowi kreatywnych projektów z efektywnymi wynikami który będzie pionierem nowych modeli mobilności w całym sektorze ”.

Według Matthieu de Tugny, prezesa Bureau Veritas Marine and Offshore, „Innowacyjne projekty i wspólne programy rozwojowe z pewnością będą niezbędne, abyśmy byli gotowi na przyszłość. Różni interesariusze i doświadczenie tej koalicji z pewnością wnoszą realną władzę w sektor żeglugowy i łańcuchy dostaw, aby opracowywać innowacyjne rozwiązania, których potrzebujemy.”

Pan TAN Chong Meng, dyrektor generalny PSA International, oświadcza: „Firma PSA jest dumna z bycia częścią Koalicji. Jest to zgodne z naszą misją umożliwiania wszystkim bardziej ekologicznych możliwości logistycznych. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój przyszłych energii i technologii oraz wnosić swój wkład w wspólne tworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości dla transportu i handlu ”.

Źródło:
GospodarkaMorska.pl

Surowce

 Ropa brent 42,94 $ baryłka  0,30% 02:57
 Cyna 18343,00 $ tona 0,65% 15 paź
 Cynk 2397,00 $ tona -0,04% 15 paź
 Aluminium 1824,00 $ tona -0,65% 15 paź
 Pallad 2351,10 $ uncja  0,55% 02:12
 Platyna 867,00 $ uncja  0,16% 02:57
 Srebro 24,33 $ uncja  0,16% 02:58
 Złoto 1903,90 $ uncja  0,06% 02:58

Dziękujemy za wysłane grafiki.