Koalicja na rzecz Energii Przyszłości przedstawia konkretne plany działania

ew

23.02.2021 13:37 Źródło: GospodarkaMorska.pl
Strona główna Klimat, ekologia Koalicja na rzecz Energii Przyszłości przedstawia konkretne plany działania

Partnerzy portalu

Koalicja na rzecz Energii Przyszłości przedstawia konkretne plany działania  - ZielonaGospodarka.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Rok 2021 to czas konkretnych działań w ramach Koalicji na rzecz Energii Przyszłości. Organizacja przedstawiła właśnie siedem ambitnych projektów i powitała w swoich szeregach trzech nowych członków.

Utworzona pod koniec 2019 r. Koalicja na rzecz Energii Przyszłości ma na celu przyspieszenie rozwoju alternatywnych źródeł energii i technologii, aby wypracować efektywne modele zielonej mobilności i zmniejszyć wpływ transportu i logistyki na zmiany klimatu. Dziś rano, organizacja ujawniła plany, które chce zrealizować jeszcze w tym roku.

Wśród nich znalazły się:

Zielony wodór: W ramach projektu Carrefour Cathyope i H2Haul, po raz pierwszy w Europie mają zostać przetestowane bezemisyjne ciężarówki napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi;

Biopaliwa: W fazie testów ma znaleźć się również bio-paliwo przeznaczone na rynek morski;

Skroplony gaz ziemny neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla (LNG): Wytyczenie ścieżki dla bioLNG dla osiągnięcia neutralności węglowej;

Zielona energia elektryczna: identyfikacja i konwersja kluczowych elementów w globalnym łańcuchu dostaw (składy, terminale i magazyny…) w samowystarczalne ekologiczne podmioty w celu przyspieszenia konwersji energii elektrycznej w łańcuchu transportowym;

Pojazdy bezemisyjne w transporcie drogowym, lotniczym i morskim: do końca pierwszego kwartału 2021 r.organizacja podzieli się wizją i planem rozwoju nowatorskich projektów badawczo-rozwojowych w zakresie nowych źródeł energii, takich jak wodór czy amoniak;

Cyfrowy ekokalkulator globalnego łańcucha transportowego: grupa opracuje cyfrowy ekokalkulator pokazujący wpływ CO2 na środowisko przy uwzględnieniu konkretnych tras i rodzaju transportu oraz zaproponuje niskoemisyjne alternatywy;

Intermodalne zielone huby: organizacja zaproponuje biznesplan mający na celu utrzymanie konwersji portów w nowe zielone węzły multimodalne z wykorzystaniem tras o mniejszym wpływie i bardziej ekologicznej energii do końca 2021 r.

14 firm zrzeszonych w ramach koalicji będzie ściśle współpracowało w nadchodzących miesiącach, aby opracować nowe, konkretne projekty, które posuną społeczeństwo do przodu w walce ze zmianami klimatycznymi.

Dodatkowo, do Koalicji na rzecz Energii Przyszłości dołączyło trzech nowych członków: Airbus, Bureau Veritas i PSA International.

-    Airbus, międzynarodowy punkt odniesienia w sektorze lotniczym i pionier zrównoważonego lotnictwa,
-    Bureau Veritas, światowy lider w testowaniu, inspekcji i certyfikacji,
-    PSA International, jeden z największych operatorów portowych na świecie i zaufany partner interesariuszy cargo.

„Airbus ma do odegrania wiodącą rolę w dążeniu do zrównoważonego lotnictwa - mówi Jean-Brice Dumont, wiceprezes wykonawczy ds. Technicznych w firmie Airbus. „Jesteśmy przekonani o korzyściach, jakie mogą przynieść wspólne inicjatywy w znalezieniu innowacyjnych rozwiązań ograniczających emisję CO2 w naszej branży - bo wiemy, że to wyzwanie wymaga wspólnego wysiłku. Wierzymy, że ta koalicja będzie sprzyjać rozwojowi kreatywnych projektów z efektywnymi wynikami który będzie pionierem nowych modeli mobilności w całym sektorze ”.

Według Matthieu de Tugny, prezesa Bureau Veritas Marine and Offshore, „Innowacyjne projekty i wspólne programy rozwojowe z pewnością będą niezbędne, abyśmy byli gotowi na przyszłość. Różni interesariusze i doświadczenie tej koalicji z pewnością wnoszą realną władzę w sektor żeglugowy i łańcuchy dostaw, aby opracowywać innowacyjne rozwiązania, których potrzebujemy.”

Pan TAN Chong Meng, dyrektor generalny PSA International, oświadcza: „Firma PSA jest dumna z bycia częścią Koalicji. Jest to zgodne z naszą misją umożliwiania wszystkim bardziej ekologicznych możliwości logistycznych. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój przyszłych energii i technologii oraz wnosić swój wkład w wspólne tworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości dla transportu i handlu ”.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.