EkoRolnictwo, BioŻywność

Partnerzy portalu

226 artykuły
Energetyka, OZE

WindEurope ostrzega: 'tajny limit cenowy osłabił hiszpańską aukcję wiatrową i może zatrzymać inne projekty w Europie

WindEurope ostrzegła, że rosnąca presja kosztowa i wady projektowe osłabiły ostatnią hiszpańską aukcję lądowej energii wiatrowej, w której przyznano kontrakty na zaledwie 46 MW mocy.

26.11.2022, 14:14
EkoRolnictwo, BioŻywność

Resort rolnictwa będzie wspierał produkcję żywności ekologicznej

Ministerstwo rolnictwa będzie wspierało produkcję żywności ekologicznej, zachęcając rolników i przetwórców do jej wytwarzania - mówił na konferencji wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Dodał, że chodzi też o informowanie o walorach takich produktów.

24.11.2022, 07:22
Klimat, ekologia

Ekstremalne zjawiska pogodowe przyczyną przedwczesnego zrzucania żołędzi dębów czerwonych

Ekstremalne zjawiska pogodowe - susze i przymrozki, przyczyniają się do przedwczesnego zrzucania żołędzi dębów czerwonych – to wnioski z czteroletniego badania prowadzonego przez polskich naukowców.

18.11.2022, 14:35
EkoRolnictwo, BioŻywność

Zdaniem respondentów hodowla przemysłowa zwierząt stawia zyski ponad ich dobrostan oraz środowisko

Według badań wśród ankietowanych z 13 krajów, w tym Polski, hodowla przemysłowa zwierząt stawia zyski ponad środowisko, ochronę klimatu i dobrostan zwierząt - wynika z badania przeprowadzonego na zalecenie organizacji ekologicznej Compassion in World Farming.

12.11.2022, 18:10
EkoRolnictwo, BioŻywność

Jedynie znak „Euroliścia” zapewnia ekologiczny status produktów spożywczych

„Nie wszystko, co pochodzi z przydomowego ogródka czy wyrosło na polu, możemy nazwać produktem eko. Ekologiczna żywność musi być oznaczona unijnym >>Euroliściem<<” - informuje dr inż. Urszula Sołtysiak, rzecznik Polskiej Izby Żywności Ekologicznej.

07.11.2022, 11:26
Energetyka, OZE

Kowalczyk: rolnictwo jest dobrym miejscem do tego, by rozwijać energię odnawialną

"Rolnictwo jest dobrym miejscem do tego, aby energię odnawialną rozwijać” – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas V Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, środowisko, rolnictwo" w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno k. Międzyzdrojów (woj. zachodniopomorskie). Wskazał, że stabilizację zaopatrzenia w energię dają biogazownie.

21.10.2022, 11:10
EkoRolnictwo, BioŻywność

Polacy zbadali, czy - i ile pestycydów - spożywamy wraz z owocami

Sprzedawane na polskim rynku jabłka i cytrusy są dziś zanieczyszczone pestycydami w znacznie mniejszym stopniu, niż dekadę temu - ustalili naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Przypisują to wprowadzeniu obostrzeń dot. maksymalnego limitu pozostałości pestycydów w owocach.

20.10.2022, 13:45
Energetyka, OZE

Rozwój i upowszechnianie odnawialnych źródeł energii na wsi to dzisiaj konieczność

Już tylko 1 dzień dzieli nas do rozpoczęcia V. Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo” w pełni poświęconej odnawialnym źródłom energii. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion, przyjęli m.in.– Kadri Simson, komisarz ds. energii UE, Norbert Lins, przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi (AGRI) oraz prof. Jerzy Buzek, przewodniczący rady programowej Fundacji EFRWP, członek Komisji Przemysł

20.10.2022, 08:24
EkoRolnictwo, BioŻywność

NESCAFÉ rozwija rolnictwo regeneracyjne

NESCAFÉ, największa marka kawy należąca do Nestlé i jedna z najpopularniejszych kaw na świecie, przedstawiła dziś swój szeroko zakrojony plan, który ma pomóc w doprowadzeniu upraw kawy do stanu większego zrównoważenia: NESCAFÉ Plan 2030. Marka współpracuje z plantatorami kawy, aby pomóc im przejść na rolnictwo regeneracyjne, jednocześnie intensyfikując trwające od dekady prace w ramach NESCAFÉ Plan.

04.10.2022, 10:38
Energetyka, OZE

Offshore i dekarbonizacja: szwedzka MFW może zostać również polem uprawy wodorostów

Szwedzki deweloper OZE OX2 podpisał listy intencyjne z firmami Kobb i Nordic Seafarm w celu zbadania możliwości wielkoskalowej uprawy wodorostów na swojej morskiej farmie wiatrowej Galatea-Galene w Szwecji.

03.10.2022, 18:03

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.