Meyer Werft dostarcza wycieczkowiec Silver Nova zamawiającemu

Strona główna Transport, Elektromobilność Meyer Werft dostarcza wycieczkowiec Silver Nova zamawiającemu

Partnerzy portalu

Meyer Werft dostarcza wycieczkowiec Silver Nova zamawiającemu - ZielonaGospodarka.pl
Silversea

Niemiecka stocznia ogłosiła, że dostarczyła nowy, zaawansowany technologicznie i przede wszystkim ekologiczny statek wycieczkowy do Silversea Cruises.

Dwunasty statek Silversea, Silver Nova, ma 243 metry długości, 30 metrów szerokości i 54 700 ton wyporności. Osiąga prędkość do 20 węzłów. Na 11 pokładach może pomieścić 728 gości w 364 przestronnych apartamentach. Na pokładzie znajdują się wyłącznie apartamenty, podzielone na osiem różnych kategorii. Posiadają przestronne balkony, z tekowymi tarasami i meblami. W każdym apartamencie znajduje się salon, przestronna garderoba i wspaniała łazienka, zdobiona marmurem i piękną mozaiką. Wnętrza, urządzone finezją zapewnią najwyższy poziom komfortu. Apartamety dostępne są w dwóch konfiguracjach, w tym pojedynczej z jedną sypialnią lub łączonej. Oprócz tego na pokładzie znajdują się także restauracje, SPA, łaźnie, sauna, centrum wypoczynkowe, kawiarenka internetowa, biblioteka, galeria z sklepami wolnocłowymi, centrum konferencyjne oraz medyczne.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny możemy dostarczyć statek, który wyznaczy nowe standardy na drodze do rejsów neutralnych dla klimatu. Dzięki systemowi napędowemu, połączeniu LNG, systemu ogniw paliwowych i akumulatorów, statek ma najlepsze możliwe środki redukcji emisji" - powiedział dyrektor zarządzający Meyer Werft Jan Meyer.

- Innowacje napędzają naszą misję zapewnienia najlepszych wakacji w odpowiedzialny sposób, a Silver Nova ucieleśnia to zobowiązanie pod każdym względem. Ten oszałamiający statek rewolucjonizuje ultra-luksusowe rejsy i stanowi ważny krok na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju - powiedział prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Group Jason Liberty.

Silver Nova ma w zamierzeniu być wycieczkowcem przyjaznym środowisku, a dzięki rozwiązaniom technologicznym ma wprowadzić branżę w nową erę zrównoważonego żeglowania, z myślą o dekarbonizacji żeglugi i zmniejszenia emisji CO2. Ma to wpłynąć także na zainteresowanie świadomych turystów, chcących podróżować i odpoczywać w sposób ekologiczny, zgodnie z najnowszymi trendami. W wyposażeniu statku znajduje się system ogniw paliwowych będzie wykorzystywany na pokładzie w celu uzupełnienia silników na skroplony gaz ziemny (LNG), a później będzie w stanie zasilać cały statek. W ten sposób ma całkowicie uniknąć emisji zanieczyszczeń podczas postoju w porcie. Ponadto, system akumulatorów ma zwiększać ogólną wydajność statku poprzez pochłanianie obciążeń szczytowych, znacznie zmniejszając zużycie paliwa. Nowo opracowany system Micro Auto Gasification System (MAGS) przekształca odpady na pokładzie w energię cieplną, dodatkowo zwiększając wydajność statku.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25352,00 $ tona -0,76% 28 wrz
 Cynk 2559,00 $ tona 3,90% 28 wrz
 Aluminium 2231,00 $ tona 1,64% 28 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.