PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Bydgoszczy

zg

04.12.2023 14:47
Strona główna Energetyka, OZE PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Bydgoszczy

Partnerzy portalu

PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Bydgoszczy - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PGE Energia Ciepła

Już po raz czwarty w Bydgoszczy PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podzieliła się ciepłem z potrzebującymi w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W tej edycji beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Przekazane środki finansowe mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową. 

Bydgoska elektrociepłownia przekazała wsparcie po 10 tysięcy złotych dla trzech beneficjentów: Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

 - Jako największy producent ciepła dla mieszkańców Bydgoszczy naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i ciągłości dostaw. Naszą rolę jako przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie rozumiemy jednak szerzej. Jesteśmy związani z naszym miastem i sukcesywnie realizujemy działania zmierzające do wsparcia odbiorców wrażliwych społecznie. Mając świadomość wysokiej skali potrzeb ze strony najbardziej potrzebujących, postanowiliśmy zwiększyć w tym roku nasze wsparcie w Bydgoszczy w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”, przekazując 30 tysięcy złotych trzem placówkom – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddziału w Bydgoszczy. 

Symboliczne wręczenie czeków odbyło się w siedzibie bydgoskiego Oddziału PGE Energia Ciepła. Dyrektor elektrociepłowni spotkał się z przedstawicielami beneficjentów, aby porozmawiać o ich bieżącej sytuacji i problemach, z którymi się zmagają. 

- Nasi podopieczni dźwigają na swoich barkach bagaż sporych doświadczeń, które często nie są widziane w różowych barwach. Właśnie dlatego, jesteśmy szczęśliwi i napawa nas optymizmem, że są wśród nas ludzie i firmy, których los naszych wychowanków nie jest obojętny - powiedziała Natalia Lejbman, zastępca dyrektora Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Bydgoszczy. 

- W imieniu uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych składamy energetyczne podziękowania za przekazane wsparcie finansowe w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. Nie ukrywamy, że już mamy pomysły jak spożytkować zaoszczędzone dzięki akcji środki, co przełoży się w sposób bezpośredni na zapewnienie naszym uczniom jeszcze lepszych i komfortowych warunków nauki - powiedziała Ewelina Lewicka, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy.

- Dziękujemy bydgoskiej elektrociepłowni, za kolejny wyraz przychylności dla potrzeb naszych zwierzęcych podopiecznych. Zima to czas, kiedy schroniska przeżywają trudny okres, a zamieszkujące w nim zwierzaki potrzebują o wiele więcej pomocy. Przekazane wsparcie finansowe pozwoli na jeszcze lepsze zapewnienie opieki dla naszych czworonożnych przyjaciół – Izabella Szolginia, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. 

Dzielimy się ciepłem


Już od wielu lat PGE Energia Ciepła realizuje program „Dzielimy się ciepłem", dzięki któremu wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program ma na celu pomoc instytucjom poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji wrażliwych społecznie, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Dzięki programowi we wszystkich swoich lokalizacjach PGE Energia Ciepła przekazała na opłaty rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w sumie 2 mln zł w ciągu 5 lat istnienia spółki, w roku 2023 udzielone wsparcie wyniesie niemal pół miliona zł. Z tych dopłat korzystają m.in. szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja, a także zakłady opiekuńczo-lecznice oraz schroniska dla zwierząt. Wszystko po to, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje.

W 2019 r. Program „Dzielimy się ciepłem” został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Jest Liderem Segmentu Ciepłownictwo, wydzielonego w oparciu o Strategię Ciepłownictwa Grupy PGE oraz liderem zielonej transformacji. Zgodnie z przyjętym Planem Dekarbonizacji od roku 2030 ciepło w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła, będzie produkowane wyłącznie w źródłach nisko- i zeroemisyjnych. 

PGE Energia Ciepła posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,9 GWt mocy elektrycznej 2,6 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 700 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Do PGE Energia Ciepła należą w Bydgoszczy Elektrociepłownia Bydgoszcz I i Elektrociepłownia Bydgoszcz II, o łącznej mocy 564 MWt, dostarczającej około 4,0 mln GJ energii cieplnej rocznie do blisko 90% mieszkańców miasta zasilanej z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.