PGE pierwszą w Polsce spółką energetyczną z platformą SD-WAN

zk

20.04.2023 11:04 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE PGE pierwszą w Polsce spółką energetyczną z platformą SD-WAN

Partnerzy portalu

PGE pierwszą w Polsce spółką energetyczną z platformą SD-WAN  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. kard z filmu/PGE

Spółka PGE Systemy, odpowiedzialna za realizację strategicznych projektów z zakresu IT w  Grupie PGE wdrożyła, pierwszą w branży energetycznej w Polsce platformę SD-WAN. Pozwala ona na bezpieczny przesył danych pomiędzy oddziałami firmy, Data Center i usługami cloud. Dzięki temu zarządzanie dużą siecią, jaką posiada Grupa PGE, będzie prostsze i bezpieczniejsze.

Spółka PGE Systemy wdraża w Grupie PGE technologie, które pomagają w osiągnięciu celów: biznesowych, bezpieczeństwa oraz dostępności usług. Do takich należy nowa platforma SD-WAN, która jest niezwykle ważna w branży energetycznej, gdzie liczy się bezpieczna i stała łączność, często w bardzo trudnych warunkach. Zapewni ona nie tylko bezpieczeństwo transmisji, stabilność łącz, ale także nie mniej ważną efektywność kosztową – mówi Szymon Ferens, wiceprezes zarządu PGE Systemy - Ocena efektywności ekonomicznej tej inwestycji pokazuje, że jej stopa zwrotu jest bardzo atrakcyjna. Pracujemy również nad innymi rozwiązaniami – dodaje Szymon Ferens.

Platforma SD-WAN daje możliwość zachowania wysokiej, jakości połączenia w różnych, nawet najtrudniejszych warunkach, jednocześnie w przypadku awarii jednego z łączy nie traci się całkowicie komunikacji, a jedynie ograniczona jest szerokość pasma.

SD-WAN optymalizuje łącza dla używanych aplikacji, aby z punktu widzenia użytkownika wszystko działa płynniej i szybciej. W przypadku problemów z łączem platforma może zapewnić w pierwszej kolejności płynne funkcjonowanie priorytetowych aplikacji. Wszystkie aspekty kontrolne i konfiguracyjne środowiska SD-WAN zostały zintegrowane w jednym panelu dla Administratorów. Ergonomia konsoli, centralizacja konfiguracji i monitorowania oraz sposób zarządzania komponentami środowiska sprawiają, że operacyjne utrzymanie środowiska jest prostsze i może być realizowane mniejszymi zasobami. Jednocześnie urządzenie systemu SD-WAN i samo środowisko są skonstruowane w taki sposób, że instalacja nowego lub naprawa uszkodzonego urządzenia nie wymaga udziału specjalisty w lokalizacji, w której mają być wykonane czynności.

Grupa PGE jest liderem zmian w polskiej energetyce, kładącym duży nacisk na zrównoważoną transformację energetyczną, ale również na innowacyjność, efektywność kosztową i szybkość w realizacji potrzeb biznesowych. Spółka PGE Systemy odgrywa ważną rolę w tej strategii, dzięki realizacji takich projektów jak: wdrażanie Nowego CRM Billing gotowego na CSIRE, budowa Sieci Łączności Specjalnej LTE450, czy zaimplementowanie łącznika pomiędzy światem technologii a IT Strefy DMZ oraz nowoczesne środowisko biurowe Office 365, aż po nową platformę SD-WAN.

 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.