POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna

Pierwszy kompaktowy system wychwytywania CO2 firmy MHIENG wchodzi do komercyjnej eksploatacji w elektrowni na biomasę w Hiroshimie

bk

01.08.2022 16:07
Strona główna Energetyka, OZE Pierwszy kompaktowy system wychwytywania CO2 firmy MHIENG wchodzi do komercyjnej eksploatacji w elektrowni na biomasę w Hiroshimie

Partnerzy portalu

Pierwszy kompaktowy system wychwytywania CO2 firmy MHIENG wchodzi do komercyjnej eksploatacji w elektrowni na biomasę w Hiroshimie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Kompaktowy system wychwytywania CO2 (zdjęcie dzięki uprzejmości Taihei Dengyo Kaisha, Ltd.)/mhi.com

Mitsubishi Heavy Industries Engineering, Ltd. (MHIENG), część grupy Mitsubishi Heavy Industries (MHI), rozpoczęła zgodnie z harmonogramem eksploatację kompaktowego systemu wychwytywania CO2 - zamówionego w listopadzie 2021 roku przez Taihei Dengyo Kaisha, Ltd. Jest to pierwszy tego typu system w Hiroszimie. I jest to również pierwszy system tego typu, który wszedł do komercyjnej eksploatacji.

Kompaktowy system wychwytywania CO2 został zainstalowany w elektrowni eksploatowanej przez Taihei Dengyo w Seifu Shinto, na przedmieściach Hiroszimy. System ma zdolność wychwytywania 0,3 ton metrycznych dziennie (tpd) i jest oparty na wysoce uniwersalnej, standardowej konstrukcji wymagającej przestrzeni instalacyjnej o długości zaledwie pięciu metrów i szerokości dwóch metrów. Jego modułowa konfiguracja umożliwiła szybki transport na miejsce i łatwą instalację.

CO2 wychwycony z gazów odlotowych zakładu zostanie wykorzystany do uprawy warzyw w szklarniach – i jest to doskonały przykład gospodarki obiegowej. Poprzez pełne wykorzystanie całego wychwyconego CO2 w swojej neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla elektrowni, Taihei Dengyo chce pomóc w zapobieganiu globalnemu ociepleniu i promować społeczeństwo o obniżonej emisyjności.

Elektrownia na biomasę, w której zainstalowano system, została dostarczona przez Mitsubishi Heavy Industries Power IDS, Ltd. w październiku 2019 roku.

Jako następny krok, MHIENG przeprowadzi test demonstracyjny usług wsparcia operacyjnego dla elektrowni przy użyciu autorskiego systemu zdalnego monitorowania. MHIENG ostatecznie dąży do wprowadzenia w życie w pełni zintegrowanego pakietu wsparcia klienta, obejmującego wszystko od projektu i dostawy systemu do obsługi posprzedażowej, eksploatacji i konserwacji. Firma planuje również rozszerzyć swoją linię kompaktowych systemów wychwytywania CO2, jak również zmniejszyć koszty instalacji, eksploatacji i konserwacji oraz przyspieszyć dostawy. Pozwoli to na zaoferowanie zróżnicowanych, spersonalizowanych dla klientów, zwłaszcza stosunkowo niewielkich obiektów przemysłowych i innych.

Grupa MHI umacnia obecnie swoją pozycję w ramach transformacji energetycznej, a rozwój ekosystemu rozwiązań CO2 jest podstawowym elementem tej inicjatywy. Wychwytywanie, wykorzystywanie i przechowywanie dwutlenku węgla (CCUS) przyciąga uwagę jako skuteczny środek do realizacji neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla przemysłu.

MHIENG, jako wiodąca firma w dziedzinie dekarbonizacji i kluczowa dla strategii grupy dotyczącej transformacji energetycznej, będzie nadal pomagać w osiągnięciu redukcji emisji gazów cieplarnianych na szeroką skalę poprzez wprowadzenie swojej wysokowydajnej technologii wychwytywania CO2 na całym świecie. Będzie również naciskać na rozwój nowych rozwiązań, aby przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.


Źródło: mhi.com

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.