Reo.pl i litewski SolarAide ruszają z nowym, przełomowym na polskim rynku projektem

zk

07.02.2023 14:58 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Reo.pl i litewski SolarAide ruszają z nowym, przełomowym na polskim rynku projektem

Partnerzy portalu

Reo.pl i litewski SolarAide ruszają z nowym, przełomowym na polskim rynku projektem  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

2023 rok platforma handlu zieloną energią reo.pl rozpoczyna bardzo intensywnie – od startu wyjątkowej na rodzimym rynku inicjatywy. Jako partner strategiczny, wspólnie z SolarAide, uruchomili marketplace, dzięki któremu zakup instalacji fotowoltaicznych i zarabianie na zielonej energii – jeszcze nigdy nie były tak proste.

Format platformy www.solaraide.pl z powodzeniem działający na rynku litewskim, w Polsce poszerzono o obrót zieloną energią. SolarAide wspólnie z reo.pl oferuje klientom nie tylko zakup instalacji fotowoltaicznej, lecz także możliwość sprzedaży nadwyżek prądu na rynku i uzyskanie dodatkowego dochodu.

– Chcemy, by energia odnawialna stała się powszechna. By dostęp do niej był prostszy i przyjazny, a warunki współpracy zainteresowanych stron – maksymalnie klarowne – podkreśla Grzegorz Tomasik, członek zarządu reo.pl.

– Jako partner strategiczny SolarAide, wprowadzamy na polski rynek innowacyjne rozwiązanie, które zarówno konsumentom, jak i odbiorcom biznesowym, umożliwia szybką i jasną kalkulację. Dostępny na portalu kalkulator pozwala na obliczenie potencjału fotowoltaicznego na podstawie aktualnego zużycia energii elektrycznej, ilości godzin nasłonecznienia w danej lokalizacji, parametrów technicznych dachu czy wielkości działki. Zaangażowanie w rozwój tej platformy na polskim rynku to dla nas naturalny krok – promujemy energię ze źródeł odnawialnych i chcemy, by była jak najbardziej dostępna – mówi Tomasik.

– Współpraca z reo.pl jako partnerem strategicznym projektu daje nam mocne i stabilne wejście na polski rynek – podkreśla Jokūbas Viduto, CEO & Founder SolarAide.

Platforma jest unikalnym hubem, skupiającym użytkowników chcących rozpocząć lub rozwinąć przygodę z fotowoltaiką, a także instalatorów. Dzięki przejrzystej formie dajemy konsumentom narzędzia i wiedzę, by odnawialne źródła energii stały się częścią ich codzienności. W przyszłości planujemy rozszerzyć usługi oferowane na platformie, które pozwolą nie tylko nabyć instalację fotowoltaiczną, ale także uzyskać wszystkie niezbędne usługi potrzebne podczas korzystania z niej, aby zwiększyć żywotność instalacji i przychody uzyskiwane przez klienta.

Co nam daje platforma?

Jednym z ważnych elementów serwisu jest interaktywna, intuicyjna ankieta, po której wypełnieniu użytkownicy otrzymują pakiet spersonalizowanych informacji i kalkulacji. Dane zawierają m.in. proponowaną moc na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną, przewidywane oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, koszty inwestycji, czas zwrotu, maksymalną możliwą moc, zwrot z inwestycji w przypadku optymalizacji mocy instalacji pod kątem obrotu energią elektryczną.

Wszystkie informacje są prezentowane w jasny i przejrzysty sposób, aby pomóc użytkownikom w łatwym podjęciu przemyślanej decyzji. Prezentowane oferty można sortować, porównywać i filtrować w oparciu o instalatora, ocenę instalatora, producentów sprzętu oraz cenę.


Użytkownicy po podjęciu decyzji o zakupie fotowoltaiki otrzymują oferty instalacji od wielu instalatorów zarejestrowanych na platformie. Instalatorzy oraz używany przez nich sprzęt są poddawani weryfikacji w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Oferty są generowane natychmiast ze szczegółowymi kosztami uwzględniającymi potrzeby i parametry klienta. Dzięki platformie użytkownicy mogą szybko uzyskać wszelkie informacje dotyczące inwestycji i wyboru instalatorów. Firma zapewnia również wsparcie konsultantów.

Reo.pl i SolarAide rozpoczęli współpracę od stycznia 2023 roku. Serwis www.solaride.pl jest już aktywny.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.