Bolloré Logistics spełnia swoje zielone zobowiązania

jb

07.02.2023 15:25
Strona główna Transport, Elektromobilność Bolloré Logistics spełnia swoje zielone zobowiązania

Partnerzy portalu

Bolloré Logistics spełnia swoje zielone zobowiązania - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Bolloré Logistics

Globalny gigant transportowo-spedycyjny Bolloré Logistics konsekwentnie realizuje strategię wdrażania systemowych rozwiązań na rzecz zrównoważonego wpływu przemysłu na środowisko. Firma redukuje swój ślad węglowy i chroni bioróżnorodność. Jeszcze przed końcem ubiegłego roku kolejne 7 oddziałów zostało wyróżnionych za skuteczną implementację proekologicznej polityki przedsiębiorstwa.

Cały świat dąży do dekarbonizacji gałęzi przemysłu intensywnie korzystających z paliw kopalnych. Dla emitującego gazy cieplarniane sektora transportu i logistyki największym wyzwaniem środowiskowym jest wobec tego walka z postępującymi zmianami klimatycznymi, poprawa jakości powietrza oraz zachowanie kapitału naturalnego. Bolloré Logistics wspiera swoich klientów, oferując im kompleksowe, bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Wraz z uruchomieniem w 2018 r. programu CSR Zasilanie Zrównoważonej Logistyki, Bolloré Logistics wzmocniło swoje zaangażowanie w eko-odpowiedzialne przedsięwzięcia i uczyniło środowisko centralnym elementem swojej strategii rynkowej. Firma do swoich priorytetów zalicza między innymi:

  • prowadzenie aktywnej polityki ochrony globalnej różnorodności biologicznej
  • optymalizację opakowań stosowanych w transporcie i logistyce kontraktowej
  • oferowanie zrównoważonego łańcucha dostaw
  • redukcję emisji CO2 o 30% do 2030 r.

W ten sposób Bolloré Logistics, wraz ze swoimi klientami, przyczynia się do bardziej zrównoważonej konsumpcji.

W 2020 r. firma sformułowała kolejny cel w ramach Zasilania Zrównoważonej Logistyki, a mianowicie wdrożenie do 2025 r. planu działania na rzecz bioróżnorodności w 35 swoich lokalizacjach na całym świecie. Projekt oparto na koncepcjach zawartych w podpisanym jeszcze w 2014 r. Statucie Różnorodności Biologicznej Bolloré Logistics. Oddziały, które skutecznie wdrażają proekologiczne praktyki, otrzymują wewnętrzny tytuł Biura pracującego na rzecz przyrody. W grudniu, podczas 16. Komitetu ds. Różnorodności Biologicznej w Lyonie, przyznano go 7 kolejnym jednostkom, tj. głównej siedzibie w Puteaux, a także biurom w Brugii, Strasburgu, Wiedniu, Dubaju, Ho Chi Minh oraz w Meksyku. Dzięki zaangażowaniu tych oraz wyróżnionych wcześniej 20 oddziałów firma zrealizowała 77% założonego celu.

ZielonaGospodarka
Fot. Bolloré Logistics


Oprócz nieustannych działań uświadamiających pracowników, Bolloré Logistics podejmuje wiele rozmaitych inicjatyw na rzecz ochrony kapitału naturalnego. Wśród najbardziej interesujących można wymienić: wdrażanie zróżnicowanego i ekologicznego gospodarowania terenami zielonymi, rozwój sprzyjający lokalnej faunie i florze, optymalizację materiałów eksploatacyjnych z tworzyw sztucznych, tektury, drewna i papieru, recykling odpadów w łańcuchu dostaw. Współpraca z ekologiczną firmą konsultingową Elan pozwala przedsiębiorstwu opracować właściwe zalecenia do realizacji przez zaangażowane zespołów.

Bolloré Logistics to marka należąca do Bolloré Transport & Logistics. Jest wiodącym międzynarodowym przedsiębiorstwem z branży transportu i logistyki, z siecią ponad 21 tys. pracowników w 602 biurach w 105 krajach. Wychodząc naprzeciw ewoluującym potrzebom klientów, Bolloré Logistics nieustannie poszerza ofertę, potwierdzając swoje kompetencje globalnego gracza w dziedzinie zarządzania łańcuchami dostaw. Firma opracowuje niestandardowe rozwiązania wysokiej jakości, które łączy z szerokim branżowym doświadczeniem, nieustannie poszukując udoskonaleń i optymalizacji, będących filarami kultury Bolloré Logistics.

Od 2010 r. przedsiębiorstwo działa również w Polsce, gdzie świadczy usługi spedycji lotniczej, morskiej, drogowej. Przez ostatnie 12 lat firma miała okazję wykazać się swoją wiedzą i doświadczeniem zwłaszcza w zakresie obsługi transportów ponadgabarytowych. Siedziba Bolloré Logistics Poland znajduje się w Gdyni. Ponadto posiadają biura Warszawie oraz w Krakowie.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.